Spider-Man kayıtlarını PS4’ten PS5’e Aktarmak Artık Mümkün !!! Oyun Aktarımı Nasıl Yapılır?

Oyun Aktarımı Nasıl Yapılır?

PS5’te Remasatered versiyonu oynarken en baştan başlamamak için kayıt transferi yapmanız gerekiyor.

2018’de çıkış yapan Marvel’s Spider-Man, PlayStation 5 için remastered sürümüyle yeniden piyasaya sürüldü. Spider-Man kayıtlarını PS4’ten PS5’e aktarma işlemi mevcut ve böylece tüm ilerlemenizi ve kupaları da yeni konsolunuza transfer edebiliyorsunuz.

Peki, Spider-Man kayıtlarını PS4’ten PS5’e aktarma nasıl yapılır?

Birinci adım: Oyunun PS4 versiyonundaki kayıtlarını yükleme

Her şeyden önce oyunun iki versiyonuna da sahip olmalısınız: Marvel’s Spider-Man PS4 sürümü ve PS5’teki Remastered sürümü. PS4 versiyonuna diskli veya dijital sahip olabilirsiniz ancak Remastered sürümü sadece dijital olarak mevcut. Her iki versiyonunun da en son güncellemeyi aldığından emin olun.

İlk önce PS4’te Marvel’s Spider-Man’i başlatın. Bunu PS5 üzerinde de oyunun PS4 versiyonunu geriye uyumluluk ile çalıştırarak da yapabilirsiniz. Oyunun diskli versiyonu varsa PS5’e bunu takarak da yapabilirsiniz. Sadece PS5 konsol üzerinde yaparken PS4 versiyonunu indirdiğinizden emin olun.

Marvel’s Spider-Man PS4 sürümünü ya PlayStation 4 ya da PlayStation 5 üzerinden geriye uyumluk ile açtıktan sonra ana menüde R1 tuşuna basın. Daha sonra istediğiniz kayıt dosyasını buluta yükleyin. “Kayıt dosyasını yükle?” şeklinde bir soru çıkacak ve X’e basarak devam edin. Bu noktada internet bağlantınızın olduğundan emin olun.

İkinci adım: Kayıt dosyalarını PS5’e indirme

Şimdi ise PlayStation 5’te Marvel’s Spider-Man Remastered versiyonunu çalıştırın. Ana menüye gelince R1 tuşuna basın ve PS4 kayıt dosyalarını buradan indirin. “PS4 Konsol Kayıtlarını İndir?” şeklinde soruya X’e basarak onay verin. İşlem bitince başarılı olduğuna dair bir mesaj alacaksınız. Böylece tüm ilerlemeniz ve kupalarınız aktarılacak ve kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Daha önceden Platin Kupa aldıysanız kaybolmayacak.

Tüm kayıt dosyalarınızı PlayStation 4’ten PlayStation 5’e aktarmak için aşağıdaki detaylı rehberimize göz atabilirsiniz.