Valheim Gelişmiş Ağaç Kesme Teknikleri

Valheim Gelişmiş Ağaç Kesme Teknikleri ; Tüm Valheim’daki en iyi oduncu olmak isteyen oyuncular, başarılı olmak için bu ipuçlarını kullanmalıdır.

Ahşap, Valheim‘da önemli bir malzemedir. Oyuncular, eşya yapmak, bir ev inşa etmek ve bir üs oluşturmak için büyük miktarda oduna ihtiyaç duyacaklar. Bu, özellikle oyunun ilk birkaç saatinde geçerlidir, çünkü oyuncuların derme çatma bir uyku alanı inşa etmeleri, bir silah üretmeleri ve bir tezgah inşa etmeleri gerekecek.

Valheim Gelişmiş Ağaç Kesme Teknikleri

Hayatta kalanların da toplaması gereken birkaç farklı ahşap türü vardır. Odun yetiştirmek sıkıcı olabilir, ancak oyuncular daha fazla odun elde etmek ve zamandan tasarruf etmek için çeşitli taktikler kullanabilir. Bu yazımızdaki yöntemlerle, oyuncular ihtiyaç duydukları tüm odunlara anında sahip olacaklar.

Balta Oluşturun

Kolay işlenen Taş ve Çakmaktaşı baltalar işe yarıyor, ancak bunları kullanarak yeterince odun toplamak uzun zaman alacak. Bronz Balta, örneğin Taş Balta’nın verdiği doğrama hasarının 2 katıdır. Oyuncuların, yükseltilmiş eksenleri oluşturmadan önce metali iyileştirmek için hem Demirhane hem de Dökümcülere sahip olmaları gerekir. Kara metal Balta 1. seviye bir eşya olarak toplam 60 doğrama hasarı sağlar. Ovalar‘a ilerlemiş olan oyuncular, oyundaki en iyi baltayı yapmak için Kara metal Hurdaları toplamalıdır.

Otomatik Saldırı Modu

Odun yetiştirirken sürekli olarak saldırı düğmesine basmak can sıkıcı olabilir. Ormandaki tüm ağaçları kesmeye çalışırken oyuncuları el kramplarından kurtaracak bir otomatik saldırı modu var. Oyuncular, modu en büyük Valheim mod sitelerinden biri olan Nexus Mods’da bulabilirler. Oyuncuların yapması gereken tek şey saldırı düğmesine basmak ve ağaçların düşmesini beklemektir. Bu mod, aslında düşmanlarla savaşırken çok daha az kullanışlıdır, ancak hançerlerle saldırırken uygulanabilir olabilir.

Daha verimli olmak için birkaç köşeyi kesmeyi düşünmeyen oyuncular için birkaç dayanıklılık modu da vardır. Oyunu yasal olarak oynamak isteyen hayatta kalanların, düşmanlarla savaşırken dayanıklılık modunu kapatması gerekecek.

Bir taşla iki kuş

Valheim’da bir ağacı keserken, her zaman oyuncunun baktığı yöne doğru düşecektir. Oyuncular, bir ağacın düşmesini istedikleri yeri, onu daha kolay kırmak veya yakındaki düşmanları öldürmek için seçebilirler. Daha da önemlisi, düşen bir ağaç başka bir ağacı devirecektir. Hayatta kalanlar her zaman doğru açıdan keserek fazladan bir veya iki ağacı devirmeye çalışmalıdır. Oyuncular doğru yumurtlamalarla domino gibi birden fazla ağacı devirebilir.

Ahşabı İki Kere Kes

Birkaç ağacı devirdikten sonra, hayatta kalanların odunu işlemek için bir kez daha kesmeleri gerekecek. Parçalamadan önce bir grup ağacı kesmek genellikle akıllıca bir fikirdir. Bunun nedeni, baltanın aynı anda birden fazla ağaca zarar verebilmesidir. Tomruklar birbirine yeterince yakınsa, oyuncular her iki ağacı da salıncak sayısının yarısı ile parçalayabilecekler. Ne kadar çok ağaç kesilirse, birkaç tanesi birbirine yakın gruplanmış olma olasılığı o kadar artar.

Troll Yöntemi

Hayatta kalanlar aslında çok hızlı bir şekilde tonlarca odun toplamak için bir trol kullanabilirler. Kara Orman’daki troller, yakınlarına saldırırlarsa ağaçlara tek vuruş yaparlar. Oyuncular bölgede bunlardan birini bulabilir ve geleneksel yöntemden çok daha hızlı odun toplamak için onları ağaçların etrafında yönlendirebilir.

Troller, bir darbeyle bir ağacı devirecek ve bir başkasıyla onu parçalayacaktır. Bu yöntem, sıradan çiftçiliğe karşı heyecanı tercih eden oyuncular için en uygun yöntemdir. Özellikle alt seviyelerde biraz risklidir. Oyuncular, gerekirse Trolü öldürmek için en azından ellerinde bir yay bulundurmak isteyeceklerdir.

El Arabası Getir

Daha fazla odun geri getirmek için oyuncular bir araba yapmak isteyecekler. Bunu yapmak için gereken tek parça 20 Ahşap ve 10 Bronz çividir. Bronz, hem bakırın hem de kalayın birleştirilmesiyle oluşan bir alaşımdır. Bakır ve Kalay Cevheri, Kara Orman biyomlarında bulunan kaynaklardır. Araba, depolama için ek yuvalar sağlayacaktır, bu da ormana daha az gezi anlamına gelir. Öğe, üzerine ağaçlar düşerse yok edilebilir, bu nedenle, arabayı oyuncunun ağaç yetiştireceği yerden biraz uzakta bırakmak en iyisidir.

Megingjord Kemerini Alın

Valheim Gelişmiş Ağaç Kesme Teknikleri

Hayatta kalanlar büyük olasılıkla 150 ek envanter yuvası sağlayan Megingjord Belt’i ele geçirmek isteyecekler. Kemer, Haldor adlı bir NPC’den satın alınabilir. NPC asla aynı yerde ortaya çıkmayacak, bu yüzden oyuncuların onun için Kara Orman biyomunu aramaları gerekecek.

Oyuncular birkaç yüz metre mesafe içinde olduklarında, haritada konumunu gösteren bir gösterge görünecektir. Kemer 950 jetona mal olacak, ancak fiyatına değer. Tüm bu yöntemler ve bol miktarda envanter alanıyla, hayatta kalanlar odun yetiştirirken inanılmaz bir süre aynı olacak.