Stardew Valley Demir Cevheri Nerede Bulunur? | Demir Madeni

Stardew Valley Demir Cevheri Nerede Bulunur? Stardew Valley Demir Madeni  ; Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan ve günden güne popülerliği artan Stardew Valley’de önemli bir maden olan demir , oyunun ilk aşamalarını atlatmak için en temel ihtiyaçlardan birisidir. Sizler için hazırladığımız Stardew Valley demir cevheri nerede bulunur? rehberimiz ile nerede ve nasıl elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Stardew Valley Demir Cevheri Nerede Bulunur?

Stardew Valley’de tüm madenler çok önemlidir. Demir cevheri ise oyunun ilk başında büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü orta seviye yükseltmeler ve birçok craft işlemi bu madenle yapılmaktadır. Demir cevherini bulmak için ilk olarak maden ocağına gitmeniz gerekmektedir. Haritanın sol üst tarafında yer alan bu alana girdikten sonra kazma aracı ile maden yapmak mümkündür.

Stardew Valley’de demir madeni bulmak için ilk olarak 2. seviyeye kadar inmeniz gerekmektedir. Bu da 39. kattan sonraki bölümdür. Belirli bir kat sayısından sonra düşmanlar daha zorlu olmaktadır. Ancak elde edilen değerli cevher miktarı da o kadar artmaktadır. Demir cevheri , 40. kat itibariyle bulunabilir. Miktar az olacaktır. Standart madende 120. kata kadar bu cevheri elde edebilirsiniz.

Madene inerken yeterli miktarda yiyecek almayı unutmayın. Yiyecekler; enerji ve can barınızı doldurmak için kullanılır. Eğer madende ölürseniz, birçok eşyanızı ve paranızı kaybedebilirsiniz. Ayrıca madende geçirdiğiniz süreye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Son seviyeye inmek için acele etmemeli ve yavaş yavaş ilerlemelisiniz. Oyunda 1 yıla yakın maden ile ilgilendiğinizde son seviyeye ulaşabilirsiniz. Bunu çiftliğini ektikten sonra boşta kaldıkça yapabilir ve gelişiminize büyük katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

Stardew Valley En İyi 10 Balık (Nasıl Yakalanır?)