Minecraft: Açelya Ağaçları Nerede Bulunur? | Azalea Trees

Minecraft: Açelya Ağaçları Nerede Bulunur? | Azalea Trees , Minecraft Azalea Trees ; Yama 1.7 ve 1.8’deki Mağaralar ve Uçurumlar güncellemesi ile Mojang, Minecraft’a çok sayıda yeni özellik ekledi ve bunlardan biri meşenin nadir bir versiyonu.

Minecraft’ta bloklar her şeydir. Çoğu oyuncu için oyun, çeşitli blokları toplamak ve bunları vizyonlarına uygun ayrıntılı projeler oluşturmak için kullanmakla ilgilidir. Caves and Cliffs’in ilk bölümü olan Minecraft’ın 1.17 güncellemesi ile Mojang’daki geliştirme ekibi, çim bloklarda büyüyen Meşe ağaçlarının nadir bir çeşidi olan Açelya ağaçlarını oyuna ekledi. Bu makale, onları nerede bulacağınızı, nasıl elde edeceğinizi ve masaya ne getirdiklerini ele alacaktır.

Minecraft: Açelya Ağaçları Nerede Bulunur? | Azalea Trees

Minecraft’ta Açelya Ağaçları

Minecraft’ta bir Açelya ağacı (Azalea Trees) bulmanın en kesin yolu, Azalea ağaçlarının doğrudan onların üzerinde doğduğu ılıman bir Overworld mağara biyomu olan yemyeşil mağaraları aramaktır. Tersine, yemyeşil mağaraları aramanın en iyi yolu bir Açelya ağacı görmektir. Mağaralar, yeraltındaki herhangi bir yükseklikte, ağaçlar tepede boş, kullanılabilir bir alan üzerinde üretiliyor. Köklü toprak ve asılı köklerden oluşan kökleri yemyeşil mağaraya kadar (hatta 80 blok kadar) uzandığından, bu onları oyundaki yeraltı kökleri olan tek bitki yapar.

Mekanik olarak konuşursak, Minecraft’taki bir Açelya ağacı, açelya yaprakları olan bir meşe ağacıdır ve bu nedenle, oyuncular yalnızca alet veya elle hasattan meşe kütükleri elde edebilirler. Diğer ilgi çekici öğeler arasında, oyuncuların sırasıyla açelya ve çiçek açan açelya elde edebileceği, makasla hasat edilen açelya yaprakları ve çiçek açan Açelya Yaprakları yer alır.

Oyuncular, açelyanın dikildiği bloğu köklü toprakla değiştirerek, üzerlerinde kemik unu kullanarak bu öğeler aracılığıyla kendi açelya ağacını yetiştirebilirler. Fidanlara benzer şekilde, bu yöntem sayısız Minecraft biyomunun herhangi birinde çalışır ve oyuncular yalnızca yemyeşil mağaralarda açelya yetiştirmeye bağlı değildir.

Diğer yöntem, açıkçası, terk edilmiş maden kuyuları veya dağ geçitleri gibi olanlar da dahil olmak üzere, mağara sistemlerinde yemyeşil mağaralar aramaktır. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, ağaçlar en çok yüzeyde görünse de, eğer yeterli yer varsa, yemyeşil mağaranın içinde bir Açelya ağacının yumurtlama şansı vardır.

Açelya ağaçlarına bağlı bir olumsuzluk olmasa da, bazı oyuncular, Minecraft ‘ın 1.7 yamasında sonuncusu 8 yıldan fazla bir süre önce eklendikten sonra Minecraft’ın yeni bir Overworld ağacı alacağını düşünüyor ve bunun nedenlerinden biri olarak meşe ağaçlarının fazlalığını gösteriyor. Açelya ağaçlarına kendi kütük tipi verilmelidir. Mevcut haliyle, Açelya ağaçları bir niş ve oyuna hoş bir ektir, ancak tam potansiyeline ulaşmamış bir ağaçtır.

 

 

Minecraft: Gece Görüş İksiri Nasıl Yapılır? | Night Vision Potion