Minecraft: Gece Görüş İksiri Nasıl Yapılır? | Night Vision Potion

Minecraft: Gece Görüş İksiri Nasıl Yapılır? | Night Vision Potion ; Oyunun Gece Görüşü İksirinden yararlanmak ve nasıl yapıldığını merak eden Minecraft oyuncuları, yardım için bu yazıımıza bakabilir…

Minecraft oyununda oyuncuların hazırlayabileceği etkileyici miktarda iksir var. Bu iksirler, keşif ve savaş gibi durumları kolaylaştırarak oyunculara oyun boyunca yardımcı olabilir. Ne yazık ki, Minecraft’taki diğer özelliklerde olduğu gibi, oyuncuların istediği iksirlerin tam tariflerini bulmak biraz zor olabilir.

Minecraft’taki tüm iksirleri ve her birinin ihtiyaç duyduğu malzemeleri tam olarak hatırlamak, oyunları yıllarca oynamış olanlar için bile uzun bir görevdir. Minecraft’ın Gece Görüş İksiri hakkında ihtiyaç duydukları tüm bilgileri arayan oyuncular için bu kılavuz yardımcı olmak için burada.

Minecraft: Gece Görüş İksiri Nasıl Yapılır? | Night Vision Potion

Gece Görüş İksiri , oyuncuların önce birkaç malzeme toplamasını gerektirir. Bu bileşenlerin en başında demleme standı gelir. Bu öğe, oyuncuların Minecraft’ta iksir hazırlamasının tek yoludur ve oyuncuların bunları toplama veya bu öğeleri üretme seçeneği vardır. Bira stantları toplamak isteyenler için, End Ships’te, igloların bodrumlarında ve köy kiliselerinde doğal olarak üretilirler.

Bunları yapmak isteyenler için, tek bir alev çubuğuna ihtiyaçları vardır ve 3 blok parke taşı veya diğer varyantlarını birbirinin yerine kullanabilir (Java sürümü) veya yalnızca bir parke taşı çeşidini (Bedrock sürümü) kullanabilirler. Her iki durumda da, oyuncular bir kez sahip olduklarında, Minecraft’ın Nether boyutunda bir Nether Kalesi bulmaları ve alev çubukları için Blazes’i öldürmeleri gerekir. Bunlar daha sonra alev tozuna dönüştürülebilir ve demleme standına yerleştirilebilir. Bir sonraki adım, kum ve zanaat cam şişeleri eriterek cam yapmaktır. Bu şişeleri suyla doldurun ve alttaki üç noktayı bunlarla doldurun.

Minecraft: Gece Görüş İksiri
Minecraft: Gece Görüş İksiri

Bir sonraki adım, bu su şişelerini garip iksirlere dönüştürmektir. Bu, gerekli garip iksirleri oluşturmak için demleme standının üstüne yerleştirilebilen nether siğil için bir nether kalesine başka bir gezi gerektirir. Altta en az bir garip iksir ile, oyuncuların bir Gece Görüşü İksiri oluşturmak için altın bir havuç eklemeleri yeterlidir. Minecraft’taki en iyi gıda maddelerinden biri olan altın havuçlar, 8 altın külçe ve normal bir havuç kombinasyonu ile oluşturulabilir.

Gece Görüş İksiri
Gece Görüş İksiri

Diğer iksirlerde olduğu gibi, Gece Görüşü İksiri , bira standında bir parça Redstone ile birleştirilerek süresi uzatılabilir ve bir parça barut ile birleştirilerek bir sıçrama versiyonuna dönüştürülebilir.

Gece Görüş İksiri ne zaman kullanılır?

Maliyeti biraz pahalı olsa da, Gece Görüş İksiri şaşırtıcı derecede faydalıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, birincil kullanımı Minecraft‘ın uzun gece döngüsü içindir. Çalışmalarına yer üstünde ancak geceleri devam etmek isteyen oyuncular, yardım için bu iksire bakmalıdır.

Ancak geceleri görmeyi kolaylaştırmanın yanı sıra, bu iksirin iki önemli amacı daha var: mağara keşfi ve okyanus keşfi. Oyuncular, yolu aydınlatmak için meşalelere veya parıltı taşlarına güvenmek yerine, görüşlerini yeraltında daha net hale getirmek için bir Gece Görüş İksiri kullanabilirler. Aynı şey su altında arama yaparken de geçerlidir. Bir kez tüketildiğinde, oyuncular doğrudan okyanus tabanını görebilecek ve gemi enkazlarını, su altı tapınaklarını ve okyanus anıtlarını bulmayı çok daha kolay hale getirecek.

 

Minecraft: Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? | Invisibility Potion