Minecraft: Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? | Invisibility Potion

Minecraft: Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır? Invisibility Potion ,Görünmezlik İksiri, oyuncuların zor durumlardan kurtulmaları veya yüzleşmek istemedikleri tehditleri gizlice geçmeleri için harika bir yol olabilir.İşte detaylar…

Minecraft’ta oyuncular, birkaç farklı türde iksir yapmak için kaynakları toplayabilir. Bu iksirler daha sonra oyuncunun envanterinde saklanabilir ve gerektiğinde içilebilir, güçlü ve potansiyel olarak hayat kurtarıcı bonuslar, güçlendirmeler veya yetenekler iletilir. İksirler, oyuncuyu iyileştirmekten ateşe dayanıklı hale getirmeye veya su altında nefes almalarına izin vermeye kadar her şeyi yapabilir. En güçlü iksirlerden biri Görünmezlik İksiridir.

Minecraft’taki Görünmezlik İksiri, bir oyuncu modelini ortadan kaldırabilir, ancak zayıf yönleri yoktur. Çeteler yine de oyuncu modelini çok yakın bir mesafeden tespit edip saldıracak ve oyuncu zırh giyiyorsa bu menzil artacaktır. İksir sadece oyuncu modelini etkileyebilir, bu nedenle oyuncunun elinde tuttuğu silahlar ve eşyalar görünmez hale gelmez.

Görünmezlik İksiri Nerede Yapılır?

Minecraft’taki diğer tüm iksirler gibi, Görünmezlik İksiri Bira Standında yapılır.

Biracılık Tezgahları, bir Üretim Masasında üç Arnavut Kaldırımı Taşı ve bir Alev Çubuğu kullanılarak yapılabilir.

Arnavut kaldırımı, oyuncuların bol miktarda tedarik edeceği ortak bir kaynaktır, ancak Blaze Rod yalnızca Nether’deki Blazes’ten düşecek. Tüm kaynaklar toplandığında, Alt sıraya üç Arnavut Kaldırımı Taşı ve tam merkeze Alev Çubuğu yerleştirilerek Bira Tezgahı bir Üretim Masasında yapılabilir. İglolarda ve Köy Kiliselerinde Bira Tezgahı bulmak da mümkündür.

19 Kasım 2021, mobilesius tarafından güncellendi: İksirler, bir oyuncunun Minecraft’ta hayatta kalma şansını artırmanın harika bir yoludur, ancak bazı iksirler diğerlerinden çok daha faydalıdır. Görünmezlik İksiri, oyuncuların düşmanca bölgelerde gezinmesine ve onları tehlikeli çetelerin meraklı gözlerinden kurtarmasına yardımcı olabilir. Oyuncuların “Minecraft’ta görünmezlik iksiri nasıl yapılır” gibi soruları yanıtlamasına daha iyi yardımcı olmak ve Görünmezlik İksiri ve ne yaptığı hakkında daha genel bilgiler sağlamak için aşağıdaki liste güncellendi.

Minecraft: Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır?

Her şey sırayla

Görünmezlik İksirini yapmak için, oyuncuların önce başka bir iksir, bir Gece Görüşü İksiri’ne ihtiyacı olacak. Bir Nightvision İksiri oluşturmak için oyuncuların bir Nether Wart, bir Golden Carrot ve bir Su Şişesine ihtiyacı olacak. Nether Wart sadece Nether Fortresses veya Bastion Remnants’ta bulunabilir. Cam Şişeler, Crafting Table ızgarasının üst sırasının soluna ve sağına ve bir tane de tam ortasına iki Cam blok yerleştirilerek üretilebilir. Bu, üç Cam Şişe ile sonuçlanacaktır. Cam Şişeler herhangi bir su kaynağında kullanılarak su ile doldurulabilir.

Altın Havuç, Bastion Kalıntılarında veya Harabe Geçitlerde bulunabilir veya bir Havuç İşleme Masasının ortasına yerleştirilerek ve her tarafı Altın Külçelerle çevrilerek yapılabilir. Her Altın Havuç için sekiz Altın Nuggets gerekir. Tüm bu bileşenler, bir Nightvision İksiri üretmek için Bira Standında birleştirilebilir.

Brewing Stand’ı etkinleştirmek için en soldaki kutuya biraz Blaze Power yerleştirin. Oyuncular, Crafting Table’a bir Blaze Rod yerleştirerek Blaze Power yapabilirler. Su Şişesini alt kutulardan birine ve Cehennem Siğilini Demleme Standının üst kutusuna yerleştirin. Kısa bir gecikmeden sonra bu, hiçbir etkisi olmayan bir Garip İksir üretecektir. Son olarak, Gece Görüşü İksirini oluşturmak için Altın Havuç’u üst kutuya yerleştirin.

Görünmezlik İksiri Yapmak

Görünmezlik İksirini yapmak için oyuncular, Bira Standında Fermente Örümcek Gözü ile Nightvision İksirini birleştirebilir. Fermente Örümcek Gözü yapmak için oyuncuların Örümcek, Mantar ve Şekerden düşecek bir Örümcek Gözüne ihtiyacı vardır. Oyuncular, Mantarı bir Üretim Masasının ilk satırının ilk kutusuna ve ikinci kutuya Şekeri yerleştirmelidir. Örümcek Gözü, Şeker’in hemen altındaki orta kutuya yerleştirilmelidir.

Nightvision İksirini Demleme Standındaki alttaki üç kutudan herhangi birine ve üst kutudaki Fermente Örümcek Gözü’ne yerleştirin. Kısa bir gecikmeden sonra, bu bir Görünmezlik İksiri üretecek. Görünmezlik İksiri üç dakikalık bir süreye sahip olacak ve sekiz dakikalık bir süre ile geliştirilmiş bir versiyon yapmak mümkün. Bunu yapmak için oyuncuların Görünmezlik İksirini Bira Standının alt sırasına ve üstteki kutuya da bir miktar Redstone Tozu yerleştirmesi gerekir. Redstone Tozu, Redstone Cevheri madenciliği yapılarak ve bir Üretim Masasına yerleştirilerek elde edilebilir.

Gezgin tüccarlardan Görünmezlik İksiri elde etmek de mümkündür, ancak sadece içerken ölürlerse düşürürler. Bunun şansı oldukça düşüktür, bu nedenle oyuncular kendi tedariklerini yapmaktan daha iyidir.

Minecraft’ta Görünmezlik İksiri Hakkında Daha Fazla Bilgi

Görünmezlik, oyuncuların çeteler ve diğer oyuncular tarafından görülme olasılığını azaltsa da, bu etkinin belirli öğeler üzerinde çalışmayacağını unutmamak önemlidir. Oyuncu Görünmezlik İksiri kullansa bile görünen bazı şeylere bir göz atın:

 • Herhangi bir tutulan öğeler.
 • At zırhları dahil herhangi bir zırh.
 • Oyuncunun karakter modelinde şu anda sıkışmış tüm oklar (bu yalnızca Java Sürümü için geçerlidir).
 • Bir shulker’ın başı.
 • Evcilleştirilmiş bir hayvanın eyeri.
 • Bir lamanın halı dekorasyonu.
 • Yanan veya herhangi bir parçacık efekti yayan çeteler veya oyuncular.
 • Endermen, Creepers, Spiders ve Phantoms gibi çetelerin bazı gözleri, çetenin kendisi görünmez olsa bile görünür kalacaktır.

Görünmezlik İksiri ve Görünmezlik etkisi hakkında daha genel bilgiler:

 • Geleneksel Görünmezlik İksirinin süresi 5 dakikadır, uzatılmış taşıma süresi ise 10 dakikadır.
 • Oyuncular görünmez olsalar da, çeteler tarafından hala tespit edilebilirler.
 • Tespit oranları, bir oyuncunun ne kadar zırh giydiğine bağlı olarak artar, daha az zırh, oyuncuların daha az tespit edilebilir olduğu anlamına gelir.
 • Seyirciler yine de bu modda “yarı saydam” görünen görünmez oyuncuları ve çeteleri görebilirler.
 • Görünmezlik meraklıları, gizlice girme veya canavar kafaları takma gibi diğer tespit önleme yöntemleriyle birlikte kullanılabilir.
 • Kediler, görünmez olsalar bile her zaman oyuncuyu görüyormuş gibi davranırlar.
 • Bir oyuncu tespit eden bir mafya onlara doğru hareket edecek ve onları hala görebiliyormuş gibi saldıracak.
 • Görünmez olan bir oyuncu, yunusların yakınında yüzerken Dolphin’s Grace güçlendirmesini alamaz.

 

Minecraft: Suda Nefes Alma İksiri Nasıl Yapılır?