Stardew Valley: Kar Yerelması (Snow Yams) Nasıl Elde Edilir? | Ne Yapılır?

Stardew Valley: Kar Yerelması (Snow Yams) Nasıl Elde Edilir? | Ne Yapılır? Kar Yerelması kış aylarında Stardew Valley’de bulunur ve onları toplamaya değer kılan birkaç iyi kullanımları vardır.

Stardew Valley, tek yaratıcı ConcernedApe tarafından yapılan devasa bir çabadır. Oyuncular canlarının istediği kadar çiftlik yapabilir, balık tutabilir ve arkadaşlıklar kurabilir.

Rahatlatıcı atmosferde, uygunsuz yumurtlama oranları veya mevsimsel görünümleri nedeniyle bazı oyuncuların gözünden kaçan öğelere ihtiyaç duyabilecek birkaç gereksinim ve getirme görevi vardır. Bu kılavuz, anlaşılması zor Snow Yam’a odaklanacak – ne olduğu, nasıl bulunacağı ve Stardew Valley’de oyuncuların onunla neler yapabileceği.

Stardew Valley: Kar Yerelması Nelerdir?

Stardew Valley: Kar Yerelması (Snow Yams)
Stardew Valley: Kar Yerelması (Snow Yams)

Söz konusu kök sebze, Stardew Valley’deki pek çok yenilebilir üründen biridir. Diğerleri gibi, mevsimliktir ve sadece kışın bulunabilir – yer üstünde. Ayrıca mayınların buzlu seviyelerinde (seviye 40-69) ortaya çıkarlar ve burada sadece bir çapa kullanılarak bulunabilirler.

Stardew Valley: Kar Yerelması (Snow Yams) Nasıl Elde Edilir?

Neyse ki, bu sinir bozucu yumrulardan birini elde etmenin birkaç farklı yolu var. Onları yerde bulmanın tek yolunun çapa aletini kullanmak olduğunu unutmayın – bombalar veya başka herhangi bir alet onları ortaya çıkarmak için çalışmayacaktır.

Yam (yerelması) almanın en iyi yolu kesinlikle Artifact Spot’ları çapalamaktır. Küçük solucan lekeleri kışın bile ortaya çıkıyor ve yer üstünde bir Kar Yamını güvenilir bir şekilde tutabilecek tek yer. Çöldeki Artefakt Noktaları ayrıca Kar Yamları içerebilir.

Yamlar, çiftlik alanının dışına toprak sürülerek bulunabilir. Herhangi bir ekilebilir arazinin Kar Yamını üretme şansı %4’tür, ancak bu çiftlik olarak sınıflandırılan herhangi bir arazide değil, yalnızca kasaba bölgeleri için geçerlidir. Altın veya İridyum Çapa oluşturmak, şarj edildiğinde daha geniş bir alanı kaplayabildiklerinden bu konuda yardımcı olabilir.

Kar Yamları da yetiştirilebilir. Bir oyuncunun sağlıklı bir Kış Tohumu kaynağı varsa, bunlardan birinin Kar Yerlması olma olasılığı vardır. Bu, yer üstünde büyüyecekleri/yumurtlayacakları tek zamandır. Tohumlar tamamen büyüdüğünde, diğer mahsuller arasında görünür olacaklardır. Kış Tohumları, Kış Toplayıcılık Paketi tamamlanarak (ironik olarak) elde edilebilir veya toplayıcılık seviyeleri yükseltildiğinde üretilebilir.

Stardew Valley: Kar Yerelması (Snow Yams) ile Ne Yapılır?

Stardew Valley‘de bulunması zor kar yamının birkaç kullanım alanı vardır;

  • Topluluk Merkezinde Kış Toplayıcılık Paketini tamamlamak/eklemek için kullanılır.
  • Köylülere hediye olarak verilebilir.
  • Dikiş Makinesinde gömlek oluşturmak için kullanılır.
  • Kışın Yardım Aranıyor işaretinden rastgele talep edilebilir.
  • Kar Yerelmasını hediye etme açısından – soğuk sebzeyi kesinlikle isteyen birkaç karakter var. Linus, Leah ve Harvey hediyeye bayılıyor. Ama dikkat – Maru bundan kesinlikle nefret ediyor. Diğerlerinin çoğu, bunu bir hediye olarak hoş görecek ve kabul edecektir.

 

 

Stardew Valley En İyi 10 Balık (Nasıl Yakalanır?)