Skyrim: Goblinler Nerede Bulunur?

Skyrim: Goblinler Nerede Bulunur? , Skyrim: Goblin ; Goblinler, Oblivion’da, Yaratılış Kulübü aracılığıyla Skyrim’e getirilen mağarada yaşayan basit fikirli yaratıklardır. Ancak onları bulmak o kadar basit değil.

Yayınlandığında Skyrim’de gözle görülür şekilde eksik olan sadece birkaç şey var. Oblivion Gates en bariz olanıydı, çünkü oyun Tamriel’in gördüğü en feci krizden sadece bir asırdan biraz daha uzun bir süre sonra geçiyor. Skyrim’de eksik olan bir diğer şey de Goblinler’di, küçük yeşil halk Oblivion oyuncuları İmparatorluk Hapishanesinden kaçar kurtulmaz neredeyse anında karşılaşıyorlar.

Goblinler, Oblivion’da öne çıkan bir yaratıktı ve Elder Scrolls bilgisine göre, Tamriel’in her yerine yayılmış durumdalar. Anniversary Edition’da bulunan bir Creation Club eklentisi aracılığıyla Skyrim’e tanıtılırlar. Oblivion benzeri bir zindan, yeni eşyalar, sahte bir Daedric Prens ve hatta bir Goblinoid takipçisi içeren kendi görev dizilerinde yer alıyorlar.

Goblinler, Yeni Bir Takipçi ve Mavi Tanrı

Skyrim: Goblin
Skyrim: Goblin

Goblinler, Mauloch veya Muluk olarak adlandırdıkları, Terk Edilmişlerin ve Dışlanmışların Prensi Daedric Prens Malacath ile teğetsel olarak akraba olan bir ırktır. Skyrim’de ve Oblivion’da, Daedric Prens’in bir yönü olduğu düşünülen Mavi Tanrı olarak adlandırılan bir varlığa taparlar, ancak meselenin gerçeği, Goblinlerin koruyucu tanrısı kılığına giren sıradan bir Ork olmalarıdır.

Goblinlerin irfan, din ve genel halk bilgisinin tümü bulanıktır – yarı akıllı bir ırk olarak, halklarının tarihini takip etme konusunda pek iyi bir iş çıkarmazlar. Goblinler eklentisi, bunların bir kısmını açıklamaya yardımcı olur, ancak neyin kanon olup olmadığı nihayetinde oyuncuya bağlıdır. Yaratılış ayrıca, oyuncuların maalesef kendilerini donatamayacakları özel bir silahla Storm Atronach’ı çağırabilen yeni bir takipçi olan Gogh’u da ekliyor.

Skyrim: Goblinler Nerede Bulunur?

Skyrim’deki Goblinler, Skyrim ve Cyrodiil sınırındaki yeni bir konum olan Gromm Geçidi‘nde bulunur. Jerall Dağları’ndaki bu mağaranın girişini görene kadar The Rift’teki harabe olan Forelhost’un güneyine gidin. İlişkili Mavi Yüzlü görev, oyuncu ikinci kattaki Clexius’a Mektup başlıklı notu okuduktan sonra, Riften’deki Arı ve Barb’a girdikten sonra başlar. Oyuncular daha sonra Gromm Geçidi’nde bir zamanlar iki bölge arasında bir geçit görevi gören bir Goblin istilası olduğu konusunda bilgilendirilir.

Dragonborn’a, Daedric Prince Malacath kılığına giren bir Ork olan Mavi Tanrı’yı öldürmesi talimatı verildi ve ardından yakındaki bir dövüş çukuruna yönlendirildi. Oyuncular, Gogh’u takipçi olarak ekleyen çukurda bir Goblin’i serbest bırakma seçeneğine sahiptir. Bu, benzersiz çağırma yeteneği sayesinde özellikle güçlü bir takipçidir ve Gogh, bu kreasyonda (veya aslında herhangi bir kreasyonda) gerçek ses hatlarının olmamasına rağmen şaşırtıcı derecede ayrıntılıdır.

 

Skyrim: Bone Wolf Pet Nasıl Elde Edilir? | Bone Wolf Nasıl Evcilleştirilir?