Stardew Valley: Havyar Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley: Havyar Nasıl Elde Edilir? ; Stardew Valley’deki Missing Bundle’ı tamamlamak için havyara ihtiyaç vardır, ancak belirli bir balık gerektirdiği için yapımı oldukça zor olabilir.

Stardew Valley Havyar Nasıl Elde Edilir?

Havyar, Stardew Valley‘de nadir bulunan bir esnaf gıda maddesidir. Oyunda işlenmesi en zor öğelerden biridir ve bunu yapmak için önce bir dizi adım atılması gerekir, ancak sadece Stardew Valley‘deki bir malzemeden yapılmıştır.

Havyar sadece Stardew Valley‘deki diğer birçok korunmuş gıda ürününden daha fazla altın karşılığında satmakla kalmıyor, aynı zamanda JojaMart’taki gizli Kayıp Paket’de de görünüyor. Eksik Paket, Stardew Valley 1.4 güncellemesi sırasında tanıtıldı ve oyuncular Topluluk Merkezini bitirdikten ve JojaMart’ın çalışanlarını şehir dışına sürdükten sonra ortaya çıktı. Ek oyun sonu içeriği olarak, Eksik Paketin tamamlanması diğer tüm Paketlerden çok daha zordur. Birlikte, mahzen evinin iyileştirilmesini, dinozor mayonezini, prizmatik bir parça, 5 altın kalitesinde antik meyve, altın kalitesinde somon ve son olarak havyarı gerektiren gümüş kalitesinde şarap (veya daha iyisi) gerektirir.

Havyar kesinlikle listedeki en zor öğe değil, ancak oyuncuların önce bir mersin balığı yakalayarak başlamaları gerekecek.

Mersin Balığı Stardew Valley‘de sadece yaz ve kış mevsimlerinde dağ gölünde yakalanabilen daha nadir bir balıktır.

En çok yağmurlu yaz günlerinde görülür, ancak yine de en fazla% 16 yakalanma şansı vardır. Ayrıca yakalanması daha zor tarafta, bu yüzden mersin balığı için balık tutarken özel bir takım ve biraz yem getirdiğinizden emin olun.

Stardew Valley: Havyar Nasıl Elde Edilir?

Daha sonra oyuncuların, mersinbalığı barındırmak için Stardew Valley çiftliklerinde boş bir balık havuzuna sahip olmaları gerekecek. Balık havuzları, Robin’den satın alınabilen ve balıkların balık yumurtası üretmesine izin veren bir tür çiftlik binasıdır. Ancak mersin balığı, havyar yapmak için gerekli olan özel bir tür karaca, mersin balığı yumurtası üretir.Balığı boş bir balık havuzuna koyduktan sonra, bir miktar mersin balığı yumurtası üretene kadar birkaç gün bekletin.

Ardından, yumurtayı konserve kavanozuna atın ve havyara dönüşmeden önce 6.000 oyun içi dakika veya birkaç gün bekleyin. Alternatif olarak, oyuncular her zaman çiftliklerinin güneyindeki gezici arabayı kontrol edebilirler. Havyarın Stardew Valley‘de 1.500 ila 2.500 altın arasında herhangi bir yerde stokunda görünme şansı var ve oyuncunun yukarıdaki sıkıcı adımlardan vazgeçmesine izin verecekti.

Ne yazık ki, Stardew Valley‘deki hiçbir köylü havyarı hediye olarak sevmez. Çoğu köylü basitçe bu eşyayı beğenir, ancak Jas, Sebastian ve Vincent bundan nefret eder. Ayrıca JojaMart’taki Kayıp Paket dışındaki görevlerde kullanılmaz, ancak Emily’nin dikiş makinesinde Moda Şapkası yapmak için havyar kullanılabilir.