Valheim’daki Beyaz Ok nedir?

Valheim’daki Beyaz Ok nedir? ;Valheim’daki mini haritanın köşesinde küçük, beyaz bir ok var ve bu, oyuncuların sahip olabileceği en yararlı bilgilerden biri.

Valheim‘da, oyuncuların dünyayı keşfetmek için çeşitli tekneler inşa etmeleri bekleniyor. Basit ve yavaş Valheim salından devasa hızlı Longboat’a kadar oyuncular, vahşi yaşam ve yeni topraklar için okyanusları araştırabilir. Ancak rüzgar bu kadar önemliyken yelken açmak zor olabilir.

Valheim’daki Beyaz Ok nedir?

Rüzgar, Valheim’ın devasa haritası göz önüne alındığında deneyimin anahtarıdır. Okların yörüngesini değiştirir, bir ağacın hangi yöne düşeceğine karar verir ve daha fazlasını yapar. Dünyadaki hem pasif hem de agresif NPC’ler oyuncuların kokusunu alabilir ve oyuncunun kokusunu yönlerine doğru üfleyen rüzgar, onları bir Viking’in varlığına karşı uyarabilir. Rüzgar, yelken için de inanılmaz derecede önemlidir. Yel değirmenleri arpayı işlemek için rüzgarın doğru yönde esmesini gerektirir.

Valheim’daki teknelerin her biri hem ileri hem de geri hareket etmek için kürek çekme seçeneğine sahipken, rüzgarla hareket etmek çok daha hızlı. Neyse ki, oyuncu tarafında çaba sarf etmeden rüzgarın hangi yöne estiğini anlamanın bir yolu var.

Beyaz Ok

Oyuncular dünyanın dışındayken rüzgarın yönünü gösteren beyaz çizgileri arayabilir, ancak rüzgar yönü her zaman mini haritanın köşesindeki beyaz okla gösterilir. Mini haritaya bakarken, beyaz ok haritanın sol alt köşesinde yer alır. Gösterdiği yön rüzgarın o anda hangi yöne estiğini gösterir ve rüzgar yönündeki değişiklikleri göstermek için gerçek zamanlı olarak güncellenir. Bu, yeni Valheim biyomlarını bulmak için yelken açmak, bir oku doğru şekilde nasıl ateşleyeceğinizi bulmak veya hatta düşen gövde tarafından öldürülmeden bir ağacı kesmek için kesinlikle gerekli olabilir.

Valheim'daki Beyaz Ok nedir?
Valheim’daki Beyaz Ok nedir?

Rüzgarı Yönetmek

Rüzgarın her zaman sırtında olmasını isteyenler için bu kesinlikle mümkün. Patronların her biri, oyunculara Forsaken Power denen bir şey verir. Örneğin, oyuncular Elder’den oruçlu odun doğrama, Eikthyr’den daha iyi dayanıklılık ve Moder’dan rüzgarı kontrol etme çevikliği elde edebilirler. Valheim’ın dördüncü patronu Moder mağlup edildiğinde, oyuncular yelken açarken rüzgar her zaman arkalarında olacak şekilde Güç elde eder.

Moder, savaşması kolay bir patron olmasa da, hem Dragon Tears’ını hem de uzun yelken maceralarını daha hızlı ve muhtemelen çok daha eğlenceli hale getirmek için rüzgarı yönlendirme yeteneğini elde etme çabasına kesinlikle değer.