Dying Light 2: Yamaç Paraşütünün Kilidi Nasıl Açılır?

Dying Light 2: Yamaç Paraşütünün Kilidi Nasıl Açılır? , Yamaç Paraşütü ; Yamaç Paraşütü, Dying Light 2’de şehri dolaşmanın eğlenceli bir yoludur; İşte kilidini nasıl açacağınız…

Dying Light 2 , devasa bir haritaya ve keşfedilecek birçok içeriğe sahip. Techland’deki geliştiriciler, oyunun sunduğu her şeyi görmek isteyip istemediğinizi keşfetmek için 500 saate kadar oynanabilirlik olduğunu iddia ettiler.

Boyut ve dikeylik açısından bu tür bir kapsam ve derinlikte bir haritayı geçmek, keşfetmek için önemli miktarda zaman alabilir. Techland’in muazzam içerik iddialarının bu kadar yüksek beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı henüz görülmedi, ancak Dying Light 2 , herhangi bir tanımla büyük bir oyun. Devasa haritayı geçmenin en iyi yollarından biri Yamaç Paraşütü’nün kilidini açmak ve kullanmaktır . Tıpkı UV El Feneri gibi, oyunun Yamaç Paraşütü de hikayenin bir parçası olarak açılan ve kaçırılmaması gereken bir Nightrunner aracıdır.

Yamaç Paraşütü Almak

Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü

Oyuncu ” Lets Waltz ” görevini tamamladıktan ve Metro sisteminden kaçtıktan sonra, Aiden’ın Yamaç Paraşütü’nün kilidini açmak için ” A Place to Call Home ” adlı göreve gitmesi gerekecek .

Görev Merkez Döngü’de bulunuyor ve Aiden’ın The Mandalorian’dan Rosario Dawson tarafından canlandırılan Lawan adlı bir karakterle konuşması gerekecek . Daha sonra Yamaç Paraşütü’nü teslim edecek ve kısa bir eğitimden sonra Yamaç Paraşütü, Aiden’ın özgürce kullanması olacak.

Yamaç Paraşütünü Kullanmak

Yamaç paraşütü elindeyken, Aiden artık onu etkinleştirmek için herhangi bir binanın tepesinden atlayabilir. Oyuncudan, sıçradıktan sonra dağıtmak için Xbox’taki X düğmesine veya PlayStation’daki Kare düğmesine basması istenecek ve Dying Light 2’nin Parkour mekaniği ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor

Uçuşu sürdürmek için oyuncunun havada kalmak için L çubuğunu geri çekmesi gerekir. Ek olarak, uçuş ve ivmeyi korumak için kullanılabilecek haritanın etrafında noktalı buhar üfleyen havalandırma delikleri vardır. Bu havalandırma delikleri, uçuşta uygulandığında Aiden’ın dayanıklılık çubuğunu da dolduracak.

Yamaç Paraşütünü Yükseltmek

Oyundaki diğer Nightrunner araçları gibi Yamaç Paraşütü de Craftmaster’ın tezgahında yükseltilebilir. Ücretli olarak sunulan üç yükseltmeye sahiptir ve bunlar oyun içinde şu şekilde tanımlanır:

  • Yükseltme 1: Geniş açık boşluklar arasında seyahat edin ve büyük yüksekliklerden güvenli bir şekilde inin.
  • Yükseltme 2: Manevra kabiliyetini ve menzili artırır, ayrıca uçuşta yüksekliği artırma yeteneği ekler.
  • Yükseltme 3: Hızlandırma yeteneği ekler.

Yamaç Paraşütü‘nü kullanmak çok eğlencelidir, ancak manevra kabiliyetini mükemmelleştirmek için biraz pratik yapmak gerekecektir. Ayrıca Dying Light 2’de Hızlı Seyahat özelliğinin kilidi açılmadan önce haritayı mümkün olan en kısa sürede dolaşmanın en iyi yoludur .

 

Daha Fazla Yazı için : REHBER