Valheim Leviathan Nedir?

Valheim: Leviathan nedir? ; Leviathanlar, Valheim’in devasa haritasının okyanus biyomlarında yaşayan dev yaratıklardır ve oyuncuların bir tane bulmak için denize doğru bir tekne açması gerekecek.

Valheim’daki tüm biyomlar arasında Okyanus, bunların en boş ve en genişlerinden biridir. Okyanus yalnızca Valheim oyuncularının yelken açabilecekleri üç tekneden biri tarafından geçilebilir ve balıklar, Deniz Yılanları ve Leviathans ile doldurulur.

Valheim: Leviathan nedir?

Leviathan Nedir?

Valheim Leviathan ‘lar, küçük adalara çok benzeyen, okyanusta yaşayan devasa yaratıklar. Genellikle yosunla, birkaç ağaçla ve küçük yuvarlak midyelerle kaplı olan Leviathans, Okyanus biyomunun derinliklerinde yalnızca rastgele görünür. Oyuncular bu nedenle bu gizemli yaratıkları bulmak için bir Valheim sal, Karve veya Longship yapmalıdır. Valheim’daki diğer tüm yaratıkların aksine, oyuncular bir Leviathan’ı öldüremezler, ancak yine de sırtından ganimet toplayabilirler.

 

Benzer Yazılar : Valheim Karve Kilidini Açma

Leviathan Efsanesi

Valheim Leviathan , Hafgufa denen İskandinav efsanevi yaratığına dayanıyor gibi görünüyor. Bu devasa yaratık, su altında yaşayan yaratığın büyük bir kısmı ile adaları bir kabuk gibi giyer. Efsanelerin aksine, Valheim’ın Leviathan’ı oyuncunun teknelerini yemek ya da oyuncunun bedenleriyle beslenmek istemiyor; bu yaratıklar pasiftir ve ne botlara ne de meydana gelen herhangi bir şeye saldırmazlar.

Chitin için Madencilik

Valheim Leviathan ‘ın sırtları Abisal midyeler adı verilen beyaz midyelerle dolu. Oyuncular bir kazma kullanarak bu midyeleri çıkararak Chitin adlı bir yapı malzemesi elde edebilirler. Bu kemik beyazı “taş”, Abis zıpkını gibi silahlar ve Abis tıraş bıçağı adı verilen yüksek hasarlı bıçak yapmak için kullanılır. Zıpkın, Valheim’ın viskoz Deniz Yılanlarını yenmeyi kolaylaştırmak için kıyıya sürüklemek için kullanılabilir.

Valheim Leviathan

Chitin’in kullanımı sınırlı olsa da, oyuncular yine de en azından o zıpkını yapmaya yetecek kadar almak isteyecekler; Bu mızrağı yapmak için 30 Kitin gereklidir. Bu yazının yazıldığı sırada, oyuncular zıpkını yükseltemezler, bu yüzden sadece bu 30’a ihtiyaç duyulacaktır. Zıpkın çok fazla zarar vermez, ancak kullanışlılığı onu Valheim’daki en iyi silahlardan biri yapar.

Ancak Chitin için madencilik göründüğü kadar kolay değil. Oyuncular bir Valheim Leviathan bulduklarında, mümkün olduğunca çabuk madencilik yapmaları gerekir. Kazmalarının her vuruşunun Leviathan’ı korkutmak için% 10 şansı vardır. Oyuncular sudan ürkütücü bir ses duyarlarsa, Leviathan kendini suya batırmadan ve bölgeyi terk etmeden önce, muhtemelen teknelerini itip onları okyanusun ortasında mahsur bırakmadan önce kaçmaları için yaklaşık 20 saniyeleri vardır. Böyle bir durumda oyuncuların envanterlerini geri almak için Valheim’ın Vücut Kurtarma Ekibinden yardıma ihtiyacı olabilir.

Bir Leviathan Bulmak

Leviathanlar devasa, boş Oceans of Valheim’da rastgele ortaya çıktıklarından, onları bulmanın garantili bir yolu yok. Oyuncular, Deep North biyomu veya Ashlands gibi tamamen başka bir şey bulmak için büyük olasılıkla bir yelken bulacaklar. Ancak bir Leviathan’ı taramanın en iyi yolu, gün içinde iyi havalarda seyahat etmek, bu yaşayan adalardan birini tespit etmeyi çok daha zor hale getirebilecek sis veya yağmurdan kaçınmaktır.