Valorant En İyi Ajanlar

Valorant En İyi Ajanlar ; Valorant, benzersiz yeteneklere sahip birçok ajana ev sahipliği yapmaktadır. Bu yazımızda, hangi ajanların iyi olduğunu ve hangilerinin diğerleri kadar güçlü olmadığını açıklayacağız.

Valorant, çeşitli oyun tarzlarına hitap eden birçok ajana ev sahipliği yapıyor, ancak hangileri en güçlüsü? Aşağıdaki bölümlerde oyundaki tüm aracıları kapalı betadaki güçlerine göre sıralayacağız.

Valorant En İyi Ajanlar

1.Breach

Kendilerine yapışacak flaş bombaları ve hatta diğer taraftaki düşmanları sarsacak depremleri bile ateşleyebilir. Bazı yeteneklerinin tamamlanma süresi uzun olsa da, hem bir siteye saldırmak hem de savunmadaysanız karşı saldırı yapmak için harikadır.

Breach’in yeteneklerinin birçoğu gözden uzak olabileceğinden, alıcı taraftaysanız bunlara karşı koymak inanılmaz derecede zordur. Ve eğer onlar tarafından vurulduysanız, siz de ciddi şekilde zarar görürsünüz.

İhlalin tek dezavantajı, harita bilginizden ve ekibinizle senkronize olup olmadığınızdan kaynaklanır.

Yeteneklerinin tümü çevreyi iyi bir şekilde kullanır, bu nedenle beklenti, her haritaya ilişkin derinlemesine bilgi ve ekibinizden gelen bilgilerle bunlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Son olarak, yetenekleri müttefikleri de engelleyebileceğinden, takım arkadaşlarıyla koordineli çalıştığınızdan emin olun, bu yüzden belirtme notlarınızı tamamladığınızdan emin olun.

2. Cypher

Cypher, düşmanın ilerlemesini yavaşlatmak ve bilgi toplamak için tuzaklar kurmakla ilgilidir. Bu şekilde daha destekleyici, savunmacı bir rol oynar.

Gizlenen bir düşman tespit edildiğinde gerçekten kendi başına gelir veya o çok önemli bilgi parçasını alırsınız, bu da düşmanı bir karşı saldırı ile şaşırtmanıza olanak tanır.

Birçok yönden, yalnız başına bir bomba alanını tamamen kapatabilir! Tuzaklarından ve cihazlarından kaçınmak zor, o kadar ki, zamanla oyuncuların bu sitelere saldırmayı çok ama çok zorlaştırmak için bazı aldatıcı yerleşimler keşfettiğini görebiliriz.

Cypher Ustalığı, bu tuzakları en iyi şekilde nereye yerleştireceğinizi bilmekten ve dikkatinizi onlarla oyun arasında mükemmel bir şekilde dengelemekten kaynaklanır. Onları tetiklemeye ya da onları doğru noktaya yerleştirmeye kapılmak o kadar kolaydır ki, savunmasız bir konumda olduğunuzu unutup aniden düşersiniz.

3. Omen

Omen, duvarların içinden geçecek dumanlar ve bir düğmeyi tıklatarak boşlukları doldurmasını veya düşmanları şaklatmasını sağlayan bir ışınlanma manevrasıyla harita kontrolünü ele geçirmekle ilgili.

İki yetenek gerçekten parlıyor. Birincisi, dumanı dipsiz ve son derece etkilidir. İkincisi, flaşı alan taraftaki herkes için gerçekten sorunlara neden olabilir. Süper hızlıdır, duvarlardan geçer ve doğru şekilde hedeflenirse çok büyük mesafeleri katedebilir. Beklenti ve konumlandırmanın dışında, bu yardımcı programa karşı gerçekten herhangi bir karşı oyun yok ve onu şu anda süper güçlü yapan şeyin bu olduğunu düşünüyoruz.

Omen’in ultisi, haritada bir yer seçip oraya seyahat etmesini sağlıyor. Düşman ekibine gizlice yaklaşmak harikadır ve paranoyaya da neden olur. Etkili bir şekilde pusuda bekleyen bir rüyadır, ancak onu etkili bir şekilde oynamak, aşırı hevesli olmak kolay olduğu için zor olabilir.

4. Sova

Sova‘nın bilgi toplama becerisi, ok kurulumlarını öğrenenlerin ‘duvar hack’ araçlarıyla bir takımı tamamen dağıtabilecekleri noktaya kadar benzersizdir.

İşte yeteneklere ve neden bu kadar güçlü olduklarına hızlı bir bakış.

Sova’nın keşif oku, düşmanın konumlarına kısaca ışık tutan güçlü bir araçtır. Kolayca karşı koyulabilir olmasına rağmen, oldukça düşük bir soğuma süresine sahiptir ve herhangi bir aktivite almasanız bile bol miktarda bilgi sunar.

Diğer bir görme aracı ise, harita etrafında kısa bir mesafe uçabilen ve etiketlenen düşmanları periyodik olarak ortaya çıkaran bir dartla donatılmış pilotluk Owl Drone’dur. Yine, bu şey ekibiniz için çok fazla bilgi toplayabilir ve sizi hiçbir şekilde tehlikeye atmaz. Bir köşeyi dönüp siteye ücretsiz bir göz atma gibi düşünün.

Sırada, patlama sırasında AoE hasarı veren Şok Ok’u var. Kullanılabilirlik açısından muhtemelen cephaneliğindeki en zayıf yetenek, ancak yine de bazı senaryolarda kullanışlıdır. Örneğin, bir düşmanın bir noktaya saplandığını biliyorsanız, onları dışarı atmak için ateş edebilir veya şanslıysanız bir öldürme bile alabilirsiniz.

Son olarak, Sova haritada dolaşan ve hasar veren üç güçlü ok atabilir. Bunlar, diğer yetenekleriyle eşleştirildiğinde oldukça güçlüdür, çünkü nerede olduklarını bilirseniz, onları doğrudan düşmanlara gönderebilirsiniz. Genel olarak, rotasyonlar, yeniden çekimler ve benzerleri için hızlı bilgi parçacıkları almakta harikadır. Doğru ellerde yıkıcı.

5. Brimstone

Brimstone’u oyuna yeni başlayan oyuncular için harika bir karakter olarak gördük, çünkü yeteneklerini anlaması ve uygulaması kolay, ancak yine de masaya makul bir miktar getiriyor.

Brimstone, üç sis bombasının aynı anda bulunduğu konumun yakınında tam olarak nereye inmesini istediğini tam olarak belirleyebildi ve biz bunun bir alanı savunurken son derece yararlı olduğunu gördük. Bununla birlikte, ekip arkadaşlarını korumak ve rakibi atmak için bir sahayı zorlu açılardan görmeyi gizlemek için de kullanılabilir. Artı, kullanımı basit. Kelimenin tam anlamıyla küçük bir harita açarsınız, düşmelerini istediğiniz yere tıklarsınız ve kısa bir gecikmeden sonra gökten düşer.

Brimstone’un diğer yeteneklerinden biri, haritanın oldukça uzaklarından ateşlenebilen bir molotofdur ve rakipleri tuttuklarını bildiğiniz noktalardan uzaklaştırmak için yararlı olabilir. Ayrıca, etkisiz hale getirmeyi geciktirmek için yerleştirilmiş bir bombaya da vurulabilir veya bir itmeyi geciktirmek için dar noktalarda kullanılabilir, böylece ekibinizin savunma için birkaç saniye daha vardır.

Ayrıca inanılmaz olmayan bir Stim Paketi de var, ancak fırlatmak kolaydır ve müttefiklere yarıçapında artırılmış atış hızı ve hasar verir. Bir ticaret veya çatışmaya girmek üzere olduğunuzu biliyorsanız, kendinize bu ekstra avantajı sağlamak sağlam bir seçenektir, ancak hiçbir şekilde gerekli değildir.

Brimstone’un Orbital Strike’ı, düşmanın nerede konumlandığını biliyorsanız harikalar yaratır. Eğer itiyorlarsa, onları bölmek için aşağıya indirebilir veya ekiyorlarsa, kolay bir öldürmeyi garantilemek için doğrudan üzerlerine bırakabilirsiniz. Düşmanları olmak istemeyecekleri noktalara zorlamak için bir araç olarak düşünün, bu da onların yanlış adımlarından yararlanmanıza olanak sağlar.

6.Killjoy

Killjoy sandığımız kadar güçlü değil ama yine de iyi bir seçim. Cihazları bilgi toplamakta veya bomba sahalarını kilitlemekte harikadır ve el bombaları düşmanları gerçekten zor noktalara itmeyi durdurabilir veya zorlayabilir.

Cihazlarınızın nereye yerleştirileceğini tahmin eden bir takıma karşı gelirseniz, zor bir dönem geçirirsiniz. Bir şeyleri sürekli karıştırmanız gerekir, aksi takdirde modası geçmiş olursunuz.

7. Raze

Bir takıma fazla fayda sağlamaz, ancak hücum yetenekleri rakipsizdir. Boombot’u, düşmanları güvenli bir şekilde keşfetmesini sağlar ve C4-esque yeteneği, bir haritanın etrafındaki benzersiz noktalara kadar artırmak için kullanılabilir.

Gülünç sıçrama hasarı yarıçapı ile düşmanları hızlı bir şekilde öldürebilen roketatarını da unutmayalım.

Oyunlarımızda, Raze’nin misket bombalarının onun en büyük varlığı olduğunu gördük. Büyük hasar verirler ve düşmanları yok etmek, onları bitirmek ve bir grup itişinin umutlarını silmek için harikadırlar.

8. Jett

Kadrodaki en mobil temsilci olan Jett, ulaşılması zor noktalara ayak uydurmak ve arsız açılardan yararlanmak için harikadır. Attığı çizgi, ona siperin içine ve dışına fırlama ya da bıçaklarıyla birlikte kullanma yeteneği verir, bu onu hem vurması inanılmaz derecede zorlaştırır hem de kaçması imkansız hale getirir.

Jett ayrıca, dar durumlarda görüşü gizlemek için harika olan bulut patlaması dumanları ile küçük bir yardımcı program sunuyor.

Yeni başlıyorsanız, etkili bir şekilde kullanmanın oldukça zor olduğunu da söyleyebiliriz. Tüm yetenekleri, duman bombasının hızlı bir şekilde etkinleşmesini engelliyor ve bir kez taahhüt verdiğinizde geri dönüşü yok. Ayrıca, bunlardan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için onu birleştirmek isteyeceksiniz. Pratik yapın ve hesaba katılması gereken bir güç haline gelebilirsiniz. Oynadığımız pek çok maçta, hızlı ve agresif oyunlarla başımızı ağrıtan bir Jett var.

9.Viper

Viper’ın bu kılavuzdaki sıralaması onu kesinlikle kötü bir seçim yapmaz. Yeteneklerinin çoğu vizyonu belirsizleştirdiği, ancak onlara giren müttefiklere de zarar verdiği için, o sadece doğru ellerde oynanması gereken bir ajan.

İyi bir Viper, düşman ekibinin başını ağrıtabilir. Sadece boğulma noktalarını engellemek için değil, aynı zamanda herhangi bir hasar almadan içeri girmesine izin veren zehirli duman bombalarını fırlatabilir – düşmanlarının tahmin yürütmesini sağlamak için mükemmeldir. Muazzam zehirli ekranı görüşü tamamen böler ve devasa gücü, düşman için bir bomba sahasını geri almayı inanılmaz derecede zorlaştırabilir. Yine, müttefiklerinizi engellemek istemediğiniz için bu büyük yetenekleri çöpe atmadan önce ekibinizle iletişim kurmanız yeterlidir.

10.Phoenix

En Counter: Strike’a benzeyen Phoenix’in cephaneliğinde bir flashbang ve molotof var, bu da ona hücumda veya savunmada ciddi hasar vermesi için anında araçlar veriyor. Üstelik onun nihai özelliği, kullanımı basit ve kendinizi riske atmadan bilgi edinmenin harika bir yoludur.

Phoenix’in yeniden kullanılabilir yeteneği, Brimstone’un molotofuyla hemen hemen aynı, ancak daha az menzile sahip bir ateş topudur. Bir tıkanıklığı engellemek ve genellikle ekipler için bazı baş ağrılarına neden olmak için uygundur, ancak en büyük gücünün ücretsiz bir iyileştirme aracı olduğunu gördük. Ateşli yetenekleri onu iyileştirir, böylece incinirseniz biraz yenilenmesi için ayağınızın dibine atabilirsiniz.

Phoenix’in flaş patlamaları ileri doğru fırlatılamaz veya nesnelerden sektirilemez, ancak köşelerde sola veya sağa döndürülebilen kürelerdir. Bu bağlamda, bilgisayar bilimleri meslektaşlarından daha az çok yönlü olduklarından, onları etkili bir şekilde kullanmaları biraz zor bulduk. Bizi yanlış anlamayın, eğer bir kutunun köşesinde ya da bir kapı eşiğinde duruyorsanız, düşmanları bir anda patladıkları için şaşırtarak yakalamak için harikadırlar – ama. Ve bu büyük ama. Anın sıcağında kendinizi doğru şekilde konumlandırmanız gerekir, aksi takdirde muhtemelen kendinizi kör edersiniz. “İleriye doğru atma” seçeneği şaşırtıcı bir engeldir!

Phoenix’in ayrıca görüşü gizleyen ve haritanın bir bölümünü ikiye bölen bir ateş duvarı var, bu da düşman oyuncuların yaklaşmasını riskli ve kafa karıştırıcı bir olay haline getiriyor.

11. Sage

 

Bir müttefiki canlandırma yeteneğinin onu denemeye değer kılan şey olduğunu söyleyebiliriz. Bu, türünün tek yeteneğidir ve çok az çabayla çok fazla oyun değiştirme potansiyeli sağlar.

Bir müttefiki canlandırın ve tamamen sizin lehinize bir tur atabilir ve sizi tamamen bir maça geri getirebilir. Elbette, donmuş bir etki alanı ve tıkanıklıkları engelleyebilen veya müttefikleri yükseltebilen bir duvar gibi başka parlak imar araçları da var.

Unutmayalım ki, birini işaret edip onu iyileştirmek için üzerine tıklayabilir, bu da yakın bir raundda bir fark yaratabilir – özellikle de bir müttefikin ağır etiketlenmiş olabileceği tabancayı. Bir takıma getirdiği miktar oldukça şaşırtıcı.

12. Reyna

Reyna’nın Akya’sı (yüzen göz küresi), düşman ekiplerini onu vurmaya ya da sonuçlarına katlanmaya zorlarken gerçekten biraz hasar verebilir. Ayrıca, herhangi bir hasar almadan aşırı iyileşme ya da yeniden konumlanma yeteneği – ya da en üst düzeyiyle görünmez olma – sadece başa çıkmayı daha da zorlaştırır.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: