Valorant Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Valorant Nasıl İndirilir ve Kurulur? ; Valorant hesabı nasıl açılır? ,Valorant nasıl oynanır? oyunun nasıl indirilip kurulacağına dair bu yazıyı hazırladık,detaylı bilgiler yazımızda…

Valorant Nasıl İndirilir ve Kurulur?

 

Valorant Nasıl İndirilir ve Kurulur?

İlk önce bir Riot hesabı açmanız gerekecek.

Valorant hesabı nasıl açılır?

  • Adım #1: Valorant’ın resmi adresine gidin, hemen oyna seçeneğine tıklayın,
  • Adım #2: Hesap oluştur seçeneğine tıklayın,
  • Adım #3: Kişisel bilgilerinizi girin,
  • Adım #4: Gelen e-mailleri kontrol edin,
  • Adım #5: Oyunu indir seçeneğine tıklayın.

Şimdi oyun indirildi, sadece çift tıklayın, çalıştırın ve kurulum işlemine başlayacaksınız. Valorant‘ın ısmarlama hile karşıtı yazılımı olan Riot Vanguard adlı bir şeyi de yükleyeceğinizi burada belirtmekte fayda var. Ona bir dizi izin vermeniz gerekecek ve bu konuda rahatsanız, harika. Değilseniz de, maalesef oyunu onsuz oynamanın bir yolu yok.

Valorant hesabı açma işlemi aslında bir Riot Games hesabına sahip olmaktan geçiyor. Daha önce eğer League of Legends ya da farklı bir Riot Games oyunu oynadıysanız, resmî sitesine gidip hesap açtığınız zaman direkt olarak bir Riot Games ID’si oluşturmuş oluyorsunuz. Bu sayede Riot Games’in diğer oyunlarınu yani Valorant’ı da oynayabiliyorsunuz.

Valorant nasıl indirilir?

  • Adım #1Buradan Valorant’ın resmi internet sitesine gidin.
  • Adım #2: Sağdaki kırmızı renkteki Download butonuna tıklayın.
  • Adım #3: Dosyayı çalıştırın ve Valorant’ı kurmak istediğiniz dizini seçin.
  • Adım #4Riot Games ID’nizi girin ve oyuna giriş yapın.

Valorant’ın beta dönemindeyken indirmeniz, Twitch’ten Valorant beta key düşürmenize bağlıydı. Şimdi ise oyunun çıkış yapmasıyla Valorant’ın resmi internet sitesine gidip dosyayı indirip çalıştırmanız halinde oyunu kurduğunuz gibi giriş yapabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Riot ID’nizi girmek ve oyunu başlatmak.

Valorant Nasıl İndirilir ve Kurulur?
Valorant Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Valorant nasıl oynanır?

Valorant, piyasadaki tüm rekabetçi FPS oyunlarındaki iyi özellikleri toplayıp bir araya getirip ve üstüne yeni şeyler koyduğundan dolayı kendisine yeni nesil bir FPS diyebiliriz. Bu yeni nesil FPS oyununa adapte olabilmek için ilk başta silahlarınızın yanı sıra karakterlerinizin yeteneklerine de alışmanız gerekiyor. Oyundaki her raunt başında silahların haricinde yeteneklerinizi de satın almayı unutmamalısınız.

Yeteneklerinizin kullanımı ise çok kritik. Her bir karakterin yetenek seti ile kurduğunuz takım kompozisyonları rakibinize üstünlük sağlamanızda büyük rol oynayacak. Bunun dışında tabii ki bir klasik FPS mekaniği olarak nişan almanıza güvenmeniz gerekiyor. Bombayı rakibinizin üslerinden birine kurmayı veya rakiplerinizin üssünüze bomba kurmasını engellemeyi deneyerek oynadığınız Valorant, sizlere eğlenceli bir deneyim katacak.

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)