Stardew Valley Krobus Hediye Rehberi

Stardew Valley Krobus Hediye Rehberi ; oyuncuların geç oyunda karşılaşacakları Stardew Valley sakini, ancak tanımaya değer benzersiz bir karakter…

Stardew Valley‘in en büyük cazibelerinden biri, oyuncunun arkadaş olması için geniş karakter kadrosudur. Her köylünün kendi kişiliği vardır ve bu nedenle, hediye edilebilecek eşyalar söz konusu olduğunda kendi hoşlanıp hoşlanmayanları vardır.

Neredeyse evrensel olarak sevilen ve sevilen bazı öğeler olsa da, belirli köylüler tarafından başka hangi öğelerin beğenildiğini bilmek yararlıdır. Krobus, aslında kilidinin açılması gereken bir karakter olması ve insan bile olmaması bakımından benzersizdir. Her şeye rağmen, oyuncuyu sevmesini sağlamanın mekaniği, diğer Stardew Valley sakinleriyle aynı.

Stardew Valley Krobus Hediye Rehberi

Krobus’la tanışmak için bile, oyuncuların önce vadinin kanalizasyonlarına erişmeleri gerekecek. Bunun için 60 eşyanın Gunther müzesine bağışlanması gerekiyor.

Bu tamamlandıktan sonra, Gunther ertesi gün oyunculara kanalizasyona Cindersap Ormanı’nın en güney kısmından veya mezarlığın ortasındaki girişten erişim sağlayacak Rusty Key’i verecek.

Oyuncular Krobus ile tanıştıktan sonra, onun dükkanına erişebilir ve onunla arkadaş olabilirler. Evrensel olarak sevilen öğelerin (tavşan ayakları ve incileri gibi) yanı sıra,

  • Krobus elmasları, iridyum çubukları, balkabakları, boş yumurtaları, boş mayonezleri ve yaban turplarını sever.

Son üç öğe muhtemelen elde edilmesi en kolay olanıdır.

Krobus kendi dükkanında boş yumurtalar satıyor. Yumurta başına 5.000 altınla biraz pahalıdırlar, ancak oyuncular sadece bir tane satın alıp yumurtadan çıkarabilir ve Krobus’un seveceği günlük bir hediye için daha fazla yumurta almak için boş tavukları yetiştirebilirler.

Oyuncular ayrıca bir mayonez yapımcısı ile mayoneze dönüştürebilirler, ancak Krobus boş yumurtaları sevdiği ve boş mayonezi eşit derecede sevdiği için bundan kazanılacak hiçbir şey yoktur. Bu arada yabani yaban turpları ilkbaharda vadide toplanabilir.

Stardew Valley Krobus Hediye Rehberi
Stardew Valley Krobus Hediye Rehberi

Elmaslar, iridyum çubuklar ve balkabağı bulmak biraz daha zordur. Oyuncular oyunun son safhalarındaysa ve Kafatası Mağaralarına ve bir kristalize erişime sahiplerse, oyukta elmaslar bulunabileceği ve daha sonra bir kristal ve iridyum cevheri ile çoğaltılabileceği için elmasları ve iridyum çubuklarını elde etmek çok zor olmayabilir. mağarada da bulunur ve daha sonra iridyum çubukları için eritilebilir.

Mükemmellik Heykeli’ne sahip olan oyuncular, günlük iridyum cevherine de erişebilecekler. Bu arada balkabağı oldukça basittir, ancak büyümesi biraz zaman alır ve yalnızca sonbaharda sera olmadan yetiştirilebilir.

Pişirilmiş öğelerin genellikle Stardew Valley sakinleri tarafından evrensel olarak beğenildiğine dikkat edilmelidir, ancak Krobus yalnızca Deniz Köpüğü Pudingini sever.

Ayrıca Yaşam İksiri sevmiyor.

En sevdiği şeyler altın külçeler ve kuvars. Altın külçeleri, standart madenlerde bile bulunan altın cevherinden eritilebilir ve burada kuvars da bulunabilir.

Krobus, belirli bir kalp seviyesine ulaştığında iki olay yaşar.

Üç kalpte, oyunculara karanlık işaret için bir üretim tarifi gönderecek. Oyuncular Krobus’a boş bir hayalet kolye verirse (Skull Caverns veya Desert Trader’dan elde edilir) ve evli değillerse, Krobus çiftlik evine taşınır ve oyuncunun oda arkadaşı olur. Bu durumda, kalp kapağı 14’e yükseltilir, bu, herhangi bir evli karakterde olduğu gibi, sahilde o şapkada başka bir kalp olayı yaşar.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar: