Elden Ring: Oyun Nasıl Durdurulur? | Elden Ring Pause

Elden Ring: Oyun Nasıl Durdurulur? | Elden Ring Pause , Oyun Durdurma ; Oyunu bir süreliğine durdurmak isteyen oyuncular bu yazımızda detayları bulabilir…

Elden Ring, Dark Souls’un yapımcılarından FromSoftware’den gelen en son aksiyon RPG’sidir. Elden Ring ve stüdyonun diğer zorlu RPG’leri arasındaki en büyük fark, birincisinin devasa bir açık dünya oyunu olması ve oyunculara hikayeyi kendi zamanlarında ele alma fırsatı vermesidir. Elden Ring’de görülecek ve yapılacak o kadar çok şey var ki, zaman zaman oldukça bunaltıcı olabiliyor ve bazı oyuncular, aksiyona kısa bir ara vermek için oyunu duraklatmanın bir yolu olup olmadığını merak edebilir.

Sekiro: Shadows Die Twice gibi bazı FromSoftware oyunlarında, oyuncuların dünyada olup biten her şeyi durdurmasına izin veren bir duraklatma düğmesi vardır, ancak diğer oyunların hiçbir seçeneği yoktur ve Elden Ring bu kategoriye girer. Geliştiriciler, Elden Ring’i duraklatmak için standart bir yol eklememiş olabilir, ancak hayranlar oyuncular için bir geçici çözüm buldu.

Elden Ring: Oyun Nasıl Durdurulur?

Elden Ring oyuncuları, oyun kumandalarındaki seçenekler düğmesine basarak oyunu duraklatamaz – bundan biraz daha fazlasını gerekir. Oyuncular oyun akışının durdurmak ve öldürülmeden işlerine bakmak istiyorlarsa, FromSoftware’in koyduğu gerilim unsurunu atlamak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirler.

Elden Ring: Oyun Nasıl Durdurulur?
Elden Ring: Oyun Nasıl Durdurulur?
  • PS4/PS5’te Seçenekler düğmesiyle Envanter menüsünü açın (Xbox’ta Menü düğmesi).
  • Yardım menüsünü açmak için PS’de dokunmatik yüzeye (veya Xbox’ta Görünümü Değiştir düğmesine) basın.
  • Oradan “Menü Açıklaması” yazan seçeneği seçin.
  • Aşağıdaki metin kutusu menünün nasıl çalıştığını açıklayacak ve oyun duraklayacak ve menü açık olduğu sürece duraklatılmış olarak kalacaktır.
  • Oyuncular, geri döndüklerinde ve Aradaki Ülkeleri keşfetmeye devam etmeye hazır olduklarında, uzaklaşabilir ve ardından menüyü kapatmak için düğmeye basabilirler.

Oyuncuların Elden Ring’in acımasız canavarlarından güvende olmalarını sağlamanın bir başka yolu da dünyaya dağılmış birçok Kayıp Lütuf Sitesinden birinde dinlenmektir. Bu “şenlik ateşlerinden” birinde dinlendikten sonra, oyuncular Runes donatmak, Flask yuvalarını yükseltmek için Golden Seeds kullanmak ve diğer şeylerin yanı sıra günün saatini değiştirmek gibi çeşitli şeyler yapabilirler. Mağlup edilen düşmanlar da oturduktan sonra yeniden doğar, ancak oyuncuların sağlıkları ve FP’leri tamamen iyileşir.

Elden Ring: Oyun Nasıl Durdurulur?
Elden Ring: Oyun Nasıl Durdurulur?

Oyuncular Lost Grace Sitesinde otururken düşmanlar tarafından saldırıya uğramayacaklar. Bununla birlikte, bir düşman bir oyuncuya gerçekten yakınsa, bir Lost Grace’de oturamayabilir, bu yüzden oturmaya çalışmadan önce yakındaki şeylerin güvenli olduğundan emin olun.

Elbette, oyuncuların ilerlemelerinin kaydedildiğinden emin olmak için yapacakları en iyi şey, menüye girip oyundan çıkmak ve oyundan çıkmaktır. Oyuncular oyunu tekrar açtıktan sonra kaldıkları yerden devam edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir