Minecraft Denizin Kalbi Nasıl Edinilir ve Ne İçin Kullanılır?

Minecraft Denizin Kalbi Nasıl Edinilir ve Ne İçin Kullanılır? Denizin Kalbi Ne İşe Yarar? , Denizin Kalbi(Heart of The Sea) Kullanımı ; Minecraft oyuncularının, Denizin Kalbini bulmak için bir yunusu beslemesi veya gemi enkazları ve okyanus kalıntıları için uçsuz bucaksız okyanusu avlaması gerekir.

Minecraft oyuncularının emrinde sonsuz bir dünya var, ancak işlenebilecek çok sayıda blok ve öğe nedeniyle, oyuncular genellikle neyin yapılabileceğini veya takas edilebileceğini unuturlar. Bu genellikle Minecraft’ta oldukça nadir bulunan ve belirli temel tasarımlar ve belirli oyunlar için önemli hale gelen Denizin Kalbi için geçerlidir.

Denizin Kalbi, Minecraft’taki diğer karmaşık blokların çoğundan farklı olarak üretilemez ve oyundaki cevherler veya diğer öğeler gibi doğmaz. Oyuncuların bir hazine haritası elde etmek için bir hazine haritası araması gerektiğinden süreç daha karmaşıktır. Bu hazine haritaları yalnızca iki tür yerde ortaya çıkar: gemi enkazları ve okyanus kalıntıları. Bu ikisinden birini bulmak için oyuncuların okyanus tabanlarını ve kıyıları, gemilere veya taş binalara benzeyen ahşap yığınlar için avlamaları gerekiyor. Ya da yardım için bir yunusun yerini tespit edebilirler.

Minecraft Denizin Kalbi Nasıl Edinilir?

Yunuslar, hangisinin en yakın olduğuna bağlı olarak oyuncuları gömülü hazineye, gemi enkazlarına veya okyanus kalıntılarına yönlendirmek için benzersiz bir yeteneğe sahiptir. İlk olarak, Minecraft oyuncuları bir çiğ morina veya somon balığı (bu balıklardan birinin öldürülmesinden bir damla) almalı ve sonra onu bir yunusu beslemek için kullanmalıdır. Hayvan en yakın gömülü hazineye, gemi enkazına veya okyanus harabesine doğru ateş etmeli ve oyuncuların tek yapması gereken onu takip etmektir. Son ikisi için, gemi enkazları ve okyanus kalıntıları için, genellikle bu hazine haritalarını tutan içlerinde gizlenmiş sandıklar vardır.

Hazine haritaları, oyuncunun bir hazine sandığı bulmak için nereye kazması gerektiğini gösteren bir işaretçiye sahip olmaları dışında Minecraft’taki normal haritalara benzer. Hazine sandıkları genellikle kıyı boyunca bulunur ve bir yunus burada bir oyuncuya rehberlik ederse, sandığı ortaya çıkarana kadar o alanı kazmaları gerekir. Bir hazine haritasına sahip olmak daha faydalıdır çünkü özellikle sandığın konumuna işaret eder. Ancak, oyuncuların oraya nasıl geldiklerine bakılmaksızın, bir kez bulunup açıldıktan sonra sandık, Denizin Kalbinin yanı sıra çeşitli rastgele öğeleri de içermelidir. Aynı mavi bir küreye benziyor.

Minecraft Denizin Kalbi Ne İşe Yarar?

Denizin Kalbi‘nin bu kadar önemli olmasının nedeni, onunla neler yapılabileceğidir. 8 nautilus kabuğu ile birleştiğinde Minecraft‘ta Denizin Kalbi bir kanala dönüşüyor. Kanal, su solumayı, gece görüşünü ve acele etmeyi birleştiren bir etki alanı veren işaret benzeri bir bloktur.

Bu blok, temelde su altında bir üs inşa etmek isteyen oyuncular için gereklidir. Oyuncuların su altında nefes almalarını ve görmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çok yaklaşırlarsa düşman çetelerin canını da acıtır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta, kanalın yalnızca oyuncu bunu 3x3x3 hacimli bir suyun ortasına yerleştirmesi durumunda çalışacağıdır.