Minecraft Çember Nasıl Yapılır? | Çember ve Daire

Minecraft Çember Nasıl Yapılır? ,Minecraft’ta daire nasıl yapılır? ; Minecraft, bazı oyuncular için tamamen inşa etmekle ilgilidir, ancak görünüşte basit olan bir daire oluşturma görevi, bloklarla çok zor hale gelir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Minecraft‘ta eğlencenin yarısıysa yapılar inşa etmek. Bu basit gerçeğe rağmen, deneyimsiz oyuncular için son derece zorlayıcı olabilecek inşa etmenin bazı yönleri vardır ve daire çizmeye çalışmak bunlardan biridir. Basit bir daire yapmanın kolay olacağı düşünülebilir, ancak oyuncuların bunu oluşturmak için blokları kullanması gerektiği gerçeği göz önüne alındığında, oyunda gerçek bir daire yapmak imkansızdır. Ancak bu, oyuncuların doğru teknikle bir çember yanılsaması yaratamayacağı anlamına gelmez. Dairesel kuleler, kubbeler, platformlar veya herhangi bir şey inşa etmek isteyen oyuncular bu adımları izlemelidir.

Minecraft, her şeyin aynı ızgaraya oturması gerektiğinden, oyuncuların bir karenin yarısına blok yerleştirmesine izin vermez. Bu, oyuncunun inşa ederken yaptığı herhangi bir dairenin en iyi ihtimalle bir daire gibi görünebileceği anlamına gelir. Daire ne kadar büyükse, gerçek bir daire olarak görünmeye o kadar yakın olacağını da not etmek önemlidir.

Minecraft Çember Nasıl Yapılır?
Minecraft Çember Nasıl Yapılır?

İşlerin karmaşıklaştığı yer burasıdır. Bir formül açısından, oyuncular x2 + y² = r² kullanabilir, burada r dairenin yarıçapıdır. Oyuncular bir kalem ve kağıt veya bir grafik hesap makinesi ile dairenin grafiğini çıkarabilir ve daha sonra bir dairenin görünümünü en yakın şekilde çoğaltmak için oyunda blokların nereye yerleştirilebileceğini bulabilirler. Neyse ki, diğerleri bu işi zaten yaptı ve oyuncular özverilerinden yararlanabilir. İşleri fazla karmaşık hale getirmek yerine, dairenin nasıl görünmesi gerektiğini kolayca anlamak için Pixel Circle Generator gibi bir site kullanın.

Aslında çemberi oluşturmaya çalışırken, oyuncular her zaman artılarının dört uç noktasından birinden başlamalı ve bir yayın ortasına doğru çalışmalıdır. Bu şekilde, etkili bir şekilde sekiz küçük yay oluşturacaklar, bu da aynı anda tam bir daire oluşturmaya çalışmaktan çok daha kolay yönetilmesini sağlayacak. Yeterli pratikle, bu muhtemelen ikinci doğa haline gelecektir.