Minecraft Kanal (Conduit) Nasıl Yapılır?

Minecraft Kanal (Conduit) Nasıl Yapılır? ,Minecraft Conduit ; Minecraft Nasıl Oluşturulur ve Etkinleştirilir? Bir Kanal Nasıl Yapılır Minecraft – Okyanusu fethetmek, birçok Minecraft oyuncuları için bir rüyadır ve Kanal Minecraft, bu hayali gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır,Minecraft Kanal nasıl yapılacağını yazımızda bulabilirsiniz…

Minecraft Kanal Nedir?

Minecraft, oyuncuları Minecraft dünyasını keşfetmeye teşvik eden bir oyundur ve çoğu kişi için rüya olan bir yer okyanus. Ancak su altında uzun süre kalamazsanız okyanusu keşfetmek zor olabilir.Kanal su altında nefes almaya ve bir sürü başka şeyle birlikte yardımcı olduğu yer burasıdır. Ancak bunun için önce Minecraft Kanal Nasıl Yapılır bilmeniz gerekir.

Daha önce belirtildiği gibi Mojang Studios tarafından geliştirilen Minecraft oyunu, oyuncuları dünyayı keşfetmeye teşvik eden bir oyundur, ancak bu aynı zamanda oyuncuları bir şeyler yapmaya teşvik eden bir oyundur. Kanal aynı zamanda oyuncunun yapması gereken bir şeydir.Kanal, su altında bir meşale gibi çalıştığı için, okyanusu keşfetmeyi planlayan oyuncular için çok yararlı olan bir şeydir. Ancak Minecraft Kanalın kullanımı, oyuncunun su altında nefes almasına izin vermesi ve hatta su altı tabanını oluşturmanıza yardımcı olan su altında madencilik yapmanıza yardımcı olmasıyla bitmiyor.

Minecraft Kanal Nasıl Yapılır?

Nasıl Kanal Yapılacağını bilmek, oyuncu için önemlidir.Yapımı için gerekli malzemelere sahip olduğunuz sürece basittir. Ancak Kanal Nasıl Yapılır süreci için gerekli malzemeler oldukça nadirdir ve bunun için biraz çalışmanız gerekecektir. Aşağıda verilenler, Kanal için gerekli malzemelerdir.

 • Denizin Kalbi (Heart of the Sea)  – 1
 • Nautilus Kabukları – 8
 • 3×3 Üretim alanı

Minecraft Kanal için Malzemeler

Denizin Kalbi

Oyuncular, gemi enkazlarından alabileceğiniz hazine haritalarından Heart of the Sea‘yi alabilirler. Okyanusun etrafında yüzerek başlayın. Batık bir gemi bulduğunuzda yanına gidin ve yunusları orada biraz çiğ balıkla besleyin, sizi gemi enkazına götürürler. Tüm gemi enkazlarının bir hazine haritası olmayacağından, birkaç gemi enkazına gitmeniz gerekebilir. Ama hazine haritasını bulduğunuzda açın. Açtığınızda, haritada X işaretli bir alan parçası göreceksiniz. X’e doğru ilerleyin. X’e indiğinizde alanı kazmaya başlayın. Geniş bir yarıçapta kazmanız gerekecek. Hazine sandığına rastlayana kadar bir süre kazmaya devam etmeniz gerekebilir. Ama her hazine sandığının bir Kalbi Deniz olacak. Öyleyse dehşete kapılmayın. Hazine sandığını bulduğunuzda, Heart of the Sea’yi bulacaksınız.

Nautilus Kabukları

Nautilus Kabuklarını boğulmuş zombilerden alabilirsiniz. Bunlar boğuldukça Nautilus Kabuklarını taşırken görülecektir. Genellikle boğulanların neredeyse tamamı bir Nautilus Kabuğu düşürür, ancak elinde olanlar kesinlikle Nautilus Kabuklarını düşürür ve böylece size Nautilus Kabuklarını garanti eder. Böyle 8 Nautilus Kabuğu toplayın. Şimdi bir Kanalın nasıl yapılacağı için gereken ikinci önemli bileşene de sahipsiniz.

Minecraft Kanal İçin Adımlar

Minecraft Kanalın nasıl yapılacağı sürecinde çaba ve zaman gerektiren malzemelerdir.Kanalın nasıl oluşturulacağına ilişkin gerçek süreç oldukça basittir. Aşağıda bir Kanalın nasıl yapılacağına ilişkin adımlar verilmiştir.

 • 3×3 üretim alanını açın
 • İlk Sıra: Deniz mermilerini üç ızgaraya da yerleştirin
 • İkinci Sıra: Deniz mermilerini birinci ve üçüncü ızgaraya yerleştirin ve Denizin Kalbini orta ızgaraya yerleştirin
 • Üçüncü Sıra: Deniz mermilerini üç ızgaraya da yerleştirin

Minecraft Kanal Nasıl Kullanılır?

Artık Minecraft Kanalının nasıl yapacağınızı bildiğinize göre, oyuncunun zihninde ortaya çıkacak bir sonraki soru Kanal Nasıl Kullanılır olacaktır,kullanımı geniş ve çeşitli olsa da su altında bir meşale olmanın dışında oldukça işe yaramaz. Ancak çok daha fazla kullanımı var ve bunu optimum şekilde kullanmamak, Minecraft Kanal israfı olacaktır. Minecraft Kanalın Nasıl Kullanılacağını öğrenmek için öncelikle nasıl etkinleştireceğinizi bilmeniz gerekir. Nasıl etkinleştireceğiniz yazının devamında;

Minecraft Kanalı Nasıl Etkinleştirilir?

Kanalı kullanabilmek için onu prizmatik bloklarla çevrelemeniz gerekir. Prizmatik blokları yapmak için su altı tapınaklarının yakınında olacak koruyucuların damlalarına ihtiyacınız var. Ancak su altı tapınaklarının yakınındaki yaşlı muhafızlar, madencilik için normalden daha uzun sürmenize neden olacak madencilik yorgunluğu verecektir. Ancak,  sürecine devam edebilmek için prizmatik blokları çıkarmaya çalışırken tüm bunlara hazırlıklı olmanız gerekir. Başlamadan önce 8 ila 9 yaşlı gardiyanı yenin ve işleri biraz daha kolaylaştıracak bir su nefes iksirine sahip olun. Kanalın etrafındaki ızgarayı oluştururken en az 16 bloğa ve en fazla 42 prizmatik bloğa ihtiyacınız olacak. Prizmatik blokların zemininde bir artı “+” oluşturarak başlayın ve artı kenarları üzerine inşa edin. Şimdi prizmatik bloklarla artı kenarlarına bir halka oluşturun, bu, Kanalın çalışmasını sağlayacaktır, ancak 42 prizmatik bloğu kullanmanız ve bu kafes benzeri yapı üzerinde inşa etmeniz gerekmesi için maksimum etkisi olmayacaktır.

 

 

Minecraft Kanal Nasıl Yapılır  – SSS

1. Minecraft Kanal nedir?

Su altında bir meşale gibi çalışır. Kullanımı, , oyuncunun su altında nefes almasına izin vermesi ve hatta su altı tabanını oluşturmanıza yardımcı olan su altında madencilik yapmanıza yardımcı olmasıyla bitmiyor.

2. Minecraft Kanal için gerekli malzemeler nelerdir?
 • Denizin Kalbi – 1
 • Nautilus Kabukları – 8
 • 3×3 Üretim alanı
3. Heart of the Sea’yi nereden alabilirim?

Sen alabilirsiniz  hazine sandıkları gelen Denizi Kalp

4.Minecraft Hazine sandıklarını nerede bulabilirim?

Gemi enkazlarından alacağınız hazine haritalarından hazine sandıklarını buluyorsunuz

5. Minecraft Kanal Nasıl Yapılır?
 • 3×3 üretim alanını açın
 • İlk Sıra: Nautilus Kabuklarını üç ızgaraya da yerleştirin
 • İkinci Sıra: Nautilus Kabuklarını birinci ve üçüncü ızgaraya yerleştirin ve Denizin Kalbini orta ızgaraya yerleştirin
 • Üçüncü Sıra: Nautilus Kabuklarını üç ızgaraya da yerleştirin
6.Minecraft Nautilus Kabukları nasıl elde edilir?

Boğulmuşlardan Nautilus Kabuklarını alabilirsin

7. Minecraft Kanalı etkinleştirmek için neye ihtiyacım var?

Prismarine Blocks’u etkinleştirmeniz gerekiyor

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)