Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları ;Çocuklar için en iyi video oyunlarını bulmak kolay bir iş değil. Çocuklara yönelik pek çok video oyunu vardır ve tüm zamanların en çok satan oyunlarından bazıları daha genç bir kitle için yapılır, ancak “iyi” olanı bulmak için tüm seçenekleri gözden geçirmek oldukça zor bir iştir.

Neyse ki, bu süreçten geçmek zorunda değilsiniz. PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One ve PC’de çocuklar için en iyi 15 oyunu topladık. 

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları

3+ yaş en iyi video oyunları

Super Mario Maker 2

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : Super Mario Maker 2

Platform oyunlarını seven ve daha yaratıcı hırsı olan çocuklar için harika bir seçim olan Super Mario Maker 2, orijinal Wii U oyununun daha fazla yapı bileşeni, tam bir kampanya modu ve çevrimiçi çok oyunculu seçeneklerle tamamlanmış geliştirilmiş bir sürümüdür. İnşa edilebilecek kırmızı ve mavi düğmeler ve eğimli tepelerle, oyuncuların yapabileceği seviyelerde devrim yarattı ve şimdiye kadar çok yaratıcı bazı kurslar gördük.

Super Mario Maker 2, bir yetişkin televizyonu kullanırken çocukların oynaması için de harika bir seçimdir, çünkü Switch’in avuçiçi modunda oynarken kurslar oluşturmak aslında çok daha kolaydır. İsteğe bağlı bir dokunmatik ekran kalemi satın almak, süreci daha da sorunsuz hale getirecektir.

Yoshi’s Crafted World

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : Yoshi’s Crafted World

Yoshi’s Crafted World, tartışmasız Switch’teki en şirin oyun. Yoshi’s Adası, karton ve inşaat kağıdından yapılmış bir diyara dönüştürüldü. Yoshi hala yumurta savurma yeteneklerine sahiptir, ancak bu sefer yumurtaları sahnelerin zeminine fırlatabilir. Yoshi’s Crafted World, aşamaların arka planını keşfetmenize olanak tanıyan derinliği olan bir 2D platform oyunudur.

Video oyunlarına yeni başlayan çocuklar için mükemmel bir seçimdir. Yoshi’s Crafted World, zaman sınırlaması olmadan ve çok az ölüm riski olmadan (Mellow zorlukta oynarken daha da kolay) yavaş bir tempoyu teşvik eder. Yoshi’s Crafted World’de keşif çok önemlidir ve iki oyuncu yerel kooperatifin tadını çıkarabilir. Yerel işbirliğinde, bir oyuncu istediği zaman diğerinin arkasına atlayabilir, bu da zorlu platform oluşturma bölümlerinde kullanışlıdır. Sevimli, mükemmel tasarlanmış ve heyecan dolu Yoshi’s Crafted World, küçük çocukların ebeveynleri için harika bir seçimdir.

New Super Mario Bros. U Deluxe

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : New Super Mario Bros. U Deluxe

Yeni Super Mario Bros. U Deluxe, Mario platformunda klasik yana kaydırma oryantasyonunu kullanıyor. İki Wii U oyunundan oluşan bir koleksiyon – New Super Mario Bros. U ve New Super Luigi U – Deluxe, piyasadaki en iyi Nintendo Switch oyunlarından biridir. Dünyalar son derece renkli ve canlı, platformlar mükemmel ve Nintendo cazibesi her atlamada ortaya çıkıyor.

Deluxe, her biri seviyeleri küçük çocuklar için daha ulaşılabilir hale getiren iki yeni oynanabilir karakter, Toadette ve Nabbit sunuyor. Nabbit düşmanlardan hasar alamaz ve Toadette onu pratikte uçabilen Peachette’e çeviren bir taç alabilir. Ek olarak, Deluxe dört oyuncuya kadar kooperatifi destekler, böylece tüm aile Super Mario iyiliğine birlikte katılabilir.

Peggle 2

Peggle 2

Şimdiye kadar yapılmış en basit ve en tatmin edici oyunlardan biri olan Peggle 2, PopCap Games’ten bir bulmaca oyunu şaheseri. Sadece atışınızı hedefleyin, bir düğmeye basın ve metal topun mavi, yeşil ve turuncu çivilerin etrafında dönmesini izleyin. Amaç, tüm turuncu mandalları on turda temizlemektir. Bir kısmına şans diyebilirsiniz, ancak doğru şekilde nişan almak oyunun adıdır.

Bu önermenin kulağa sıkıcı gelebileceğini biliyoruz, ancak gerçekten etrafındaki en bağımlılık yapan bulmaca oyunlarından biridir. Parlak, renkli görseller, harika sesler ve yerel çok oyunculu bu oyunu, ne kadar küçük olursa olsun çocukların oynaması için harika bir oyun haline getiriyor. Alması basit ve bırakması inanılmaz derecede zor. Peggle 2, Xbox One ve PS4’te indirilebilir.

LEGO games

LEGO games
LEGO games

2005 yılından bu yana, resmi lisanslı LEGO oyunları, çocuklara ve ebeveynlere Star Wars, Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, Jurassic Park ve bir dizi süper kahraman franchise gibi son derece popüler entelektüel özellikleri deneyimlemek için harika yollar sunuyor. Neredeyse tüm bu sevgiyle hazırlanmış deneyimler, yürekten hem genç hem de genç çocuklarla işbirliği içinde oynamaya değerdi.

LEGO The Incredibles, The Incredibles 2 için tam zamanında çıktı ve LEGO DC Super-Villains 2018’in sonlarında geldi. Basit aksiyon oynanışı, işbirliğine dayalı bulmacalar ve genellikle eldeki filmleri yansıtan hikayelerle, LEGO oyunları harika bir sıçrama. oyun oynamak isteyen küçük çocuklar için nokta. LEGO Movie 2 Video Oyunu 2019’da çıktı.

5+ yaş en iyi video oyunları

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey
Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey, şimdiye kadar yapılmış en iyi 3D platform oyunlarından biridir. Mario oyunları her zaman erişilebilir tarafa eğilirken, Super Mario Odyssey çocuklar için gerçekten harika bir özelliğe sahiptir: Asist modu. Destek modu etkinleştirildiğinde, Mario’nun sağlığı iki katına çıkar, haritadan düşmek anında ölüme yol açmaz ve bir işaretleyici sizi her zaman hedefinize yönlendirir. Odyssey’in gezegenleri oldukça büyük olduğundan ve bakılması ve yapılması gereken şeylerle yoğun bir şekilde dolu olduğundan, Asistan modu genç oyuncular için bazı zorlukları ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır.

Ayrıca, bir oyuncunun Mario’yu kontrol etmesini, diğerinin de Mario’nun duyarlı şapkası Cappy’yi ele geçirmesini sağlayabilirsiniz. Cappy olarak oynamak, denetleyici tabanlı video oyunlarıyla çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayan beş ve daha genç oyuncular için idealdir. Ya da her zaman birisi bir ay bulduğunda kontrol cihazını değiştirebilirsiniz. Super Mario Odyssey’i nasıl oynarsanız oynayın, hem küçük çocuklar hem de ebeveynler için keyif verir.

Sackboy: A Big Adventure

Sackboy: A Big Adventure
Sackboy: A Big Adventure

Yeni bir PS5 aldıysanız ve çocuklarınızın oynaması için bir oyun istiyorsanız, Sackboy: A Big Adventure’dan başkasına bakmayın. LittleBigPlanet dünyasında geçen Sumo Digital’den özel bir PS5’tir. Bir 2.5D bilinmez yerine Sackboy, LittleBigPlanet oyunlarıyla aynı cazibeye sahip tam bir 3D platform oyunudur. Oyun, dört oyuncuya kadar kanepede birlikte çalışmayı da destekler ve Astro’nun Oyun Odasından ayrı, eksiksiz, çocuk dostu bir deneyim sunan bir PS5 lansman oyunudur.

Sackboy: A Big Adventure nispeten kısa bir deneyim olmasına rağmen, “büyük” etiketini kazanır. Seviyeler oldukça basittir ve oldukça zorlu platformları hafif, karikatürize dövüşlerle dengelemektedir. Seviyelerin çok fazla tekrarlanabilirliği var, ancak sırlar ve koleksiyon parçalarıyla dolu. Oyunda ilerlemek yeterince kolaydır, ancak tüm sırları keşfetmek biraz zaman alacaktır.

Minecraft

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : Minecraft

Şimdiye kadar herkes, geçtiğimiz on yılda dünya çapında bir fenomen haline gelen sanal alan oyunu Minecraft’ı duydu. Minecraft ile ilgili özellikle harika olan şey, sizinle birlikte gelişen bir oyun olmasıdır. Küçük çocuklar ilk başta ayrıntılı dünyalar yaratamayabilirler, ancak yaşlandıkça ve daha fazla şey öğrendikçe onlara bir şeyler ekleyebilir ve emeklerinin meyvelerini görebilirler.

Hayatta Kalma modunda Creepers’a girmek için kendi dünyanızı yaratmak için Yaratıcı modu oynuyor veya oynuyor olun, Minecraft hem çocukları hem de yetişkinleri hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını sınırlara zorlayan eğlenceli bir deneyimdir. Ayrıca, ev konsolları, PC, akıllı telefonlar ve tabletler gibi hemen hemen her cihazda mevcuttur.

Minecraft Benzeri En İyi 15 Oyun 2021

Rocket League

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : Rocket League

Rocket League, ekstrem sporlar, yarışlar ve futbolun büyüleyici bir karışımıdır. Pratikte, sadece büyük bir topa futbol ağına çarpan bir tarlada ilerleyen arabalardan ibarettir, ancak bu güzel, meraklı deney, mükemmel derinliği ve şaşırtıcı bir eğlence tutkusu sayesinde milyonları büyülemiştir.

Atari salonuna benzer bir his uyandırır, almanızı ve oynamanızı kolaylaştırır ve hem küçük çocuklar (muhtemelen beş yaşında) hem de ebeveynler için idealdir. Cidden, bağımlı olmadan Rocket League oynamaya çalışın. Rocket League; Switch, PS4, Xbox One ve PC’de mevcut ve yakında oynaması ücretsiz olacak.

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Orijinal Game Boy oyununun, Link’i küçük bir ahşap heykelcik haline getiren yeni bir sanat stiliyle yeniden yapılanması, The Legend of Zelda: Link’s Awakening, serinin Breath of the Wild’dan daha basit ve öğrenmesi daha kolay bir yorum. Keşfedilecek birkaç zindan, bulunacak sırlar ve kilidini açacak öğelerle, hepsi sevimli bir pakete sarılmış klasik Zelda macerası. Sakin müzik de büyük bir ikramiye.

Ancak Link’s Awakening kolay bir oyun değildir, bu yüzden hayal kırıklığını önlemek için en genç oyuncuları ondan uzak tutmanızı öneririz. Yine de kontrollere alıştığınızda, oyuna alışmak zor olmaz.

10+ yaş en iyi oyunlar

Kingdom Hearts III

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları:Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts III, 10 yaşındaki bir çocuk için mükemmel bir oyundur. Dizinin çocuklar için bu kadar etkili bir şekilde yaptığı şey, çocukluk ve ergenlik öncesi yıllar arasındaki boşluğu doldurmaktır. Popüler Disney serilerini üst düzey bir aksiyon RPG’si ile bir araya getiren Kingdom Hearts III, küçük çocuklara bariz bir şekilde ikram edilmeden tanıdık geliyor. Kapsamlı hikaye, diğer oyunları oynamadan tamamen saçmalıktır, ancak Kingdom Hearts III, oyuncuların kampanya boyunca meşgul olmasını sağlamak için an be an yeterince bir anlatı sunar.

Overcooked 2

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : Overcooked 2

Overcooked 2, piyasadaki en heyecan verici ve sinir bozucu ortak parti oyunlarından biridir. Aileler için bu hızlı tempolu pişirme simülatörünü önermemizin nedeni oldukça basit. Sürekli iletişim ve ekip çalışması, çocukların ustalaşması için temel beceriler gerektirir.

Overcooked 2 aynı zamanda çirkin hareketli mutfaklar ve komik şamandıralarla sadece eğlencelidir. Selefi de harika bir zaman ama Overcooked 2 daha sağlam bir deneyim. Overcooked 2, iki ila dört oyuncuyla en iyi sonucu verir, bu nedenle tüm aile için özel olarak hazırlanmış, kesinlikle bir ortak çalışma deneyimidir.

Overwatch

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları :Overwatch

Overwatch, ESRB tarafından Teen olarak derecelendirilmiştir, bu nedenle popüler kahraman nişancı oyunu 13 yaş ve üstü çocuklar için önerilir. Yetişkinlere yönelik birinci şahıs nişancıların gerçekçiliğine ve kanına sahip olmasa da, biraz çizgi film kanı ve tabii ki şiddet içeriyor.

Overwatch’ın hedef tabanlı modları, çeşitli karakterleri ve stratejik oynanışı, onu ebeveynlerin gençleri ve aralarıyla birlikte keyif alabilecekleri çok oyunculu bir nişancı oyunu haline getiriyor. Gerçekten piyasadaki en rekabetçi nişancı oyunlarından biridir. Çocuklarınızın henüz Call of Duty veya Battlefield oynamasını istemiyorsanız, Overwatch iyi bir alternatiftir (çoğu kişi size bunun bu franchise’lardan daha iyi olduğunu söyleyecektir).

Fortnite: Battle Royale

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale dünya çapında bir sansasyondur. Muhtemelen, bunu okuyorsanız, Fortnite’ın muazzam popülaritesinin zaten farkındasınızdır. Belki çocuğunuz bile oynamıştır. Vızıltıların ne hakkında olduğunu merak ediyorsanız, yanlarında ikili veya takım oynamanızı öneririz.

Bu battle royale oyunu harika bir döngüye sahiptir ve çocuklarınızın oynayamayacağı kadar olgun olmayan bir oyun dünyasında kalmasına yardımcı olan karikatürize görseller kullanır. Ayrıca, oyunun inşa yönü yaratıcılığı öğretmeye yardımcı olur ve kim bilir, belki de gençlerde mühendislik veya mimariye ilgi duymaya başlayabilir. Hepsinden iyisi, Fortnite’ın konsollarda, PC’de ve Android’de oynaması ücretsizdir. Yine de Fortnite’ı Android’de indirmek biraz iş gerektirir.

Mario + Rabbids Kingdom Battle

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları
Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları : Mario + Rabbids Kingdom Battle

Tuhaf Mario / Rabbids crossover, XCOM’un sıra tabanlı strateji savaşına garip bir şekilde harika bir yaklaşım. Aynı zamanda son yıllarda piyasaya sürülen en komik oyunlardan biri de olacak. Her seviye, ızgara tabanlı bir savaş alanında gerçekleşir. Her dönüşte, Rabbids’in alanını temizlemek için üç karakterinizi – standart Mario karakterleri veya bunların Rabbid versiyonları – hareket ettirirsiniz.

Bir strateji oyunu olarak, muhtemelen ortalama olarak dokuz veya on yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir, ancak iki oyuncuyla kooperatif oynayabilirsiniz. Özelleştirme seçenekleri her savaşı kolaylaştırmanıza izin verir, bu nedenle tipik sıra tabanlı strateji oyunu kadar sert değildir. Çocuklarınız dama veya satrançtan hoşlanıyorsa, Nintendo Switch’teki Mario + Rabbids Kingdom Battle’ı sevme şansı vardır.

Çocuklar İçin En İyi Video Oyunları yazımızın sonuna geldik,diğer yazılarımız sizleri bekliyor…

Among Us Benzeri En İyi 12 Oyun 2021

Minecraft Benzeri En İyi 15 Oyun 2021

Arkadaşlarla Oynanabilecek En İyi Online Oyunlar