League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları ;

League of Legends’daki bazı şampiyonlar diğerlerinden çok daha güçlü.

Ormancılar için, hangi şampiyonların daha iyi olduğunu tartarken göz önünde bulundurulması gereken birçok nokta vardır. Bakılması gereken en önemli şey ve en bariz olanı, şampiyonun ganking yapmakta ve öldürmeleri güvence altına almakta veya bunu yaparken takım arkadaşlarına yardım etmekte iyi olup olmayacağıdır. Yine de perde arkasında işlerin karmaşıklaştığı yer var.

Net hız, istila baskısı ve makro hareketlilik, düşman ormancısına ayak uydurmak için değerlendirilmesi gereken faktörlerdir. En iyi orman şampiyonları, hepsini yapabilenlerdir.

En üst düzey şampiyonların bu listesi birçok şeye bağlı olarak değişebilir. Bazen meta, oyuncuların zevkleri dışında görünürde bir neden olmadan değişir, ancak genellikle ani değişimin arkasında küçük veya büyük bir tür denge güncellemesi vardır. Ayın lezzetini takip etmek zor olabilir, o yüzden bunu sizin için yapalım.

İşte League of Legends’ın en iyi orman şampiyonları için mevcut kademe listemiz.En iyi jungle heroları 2021

League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

Karthus

League of Legends Jungle Tier Listesi - En iyi Ormancı Heroları
League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

Artıları

 • Küresel nihai
 • Ölümden sonra bile etkileyici
 • AD bileşiminde iyi bir büyü hasarı kaynağı

Eksileri

 • Ölçeklendirmek için zamana ihtiyaç var
 • Erken hedeflere itiraz edemez

Karthus, tam bir AD kompozisyonu tamamlamak için en iyi yetenek gücü ormancılarından biridir. Bu, çoğunlukla kitindeki yardımcı programın yanı sıra yavaş ve küresel nihai özelliği sayesinde.

Karthus, hızlı bir orman temizliği sağlayan, Q’da neredeyse hiç bekleme süresi olmayan güçlü bir çiftçi. Ama daha çok manaya aç ve erken hamlelerle mücadele ediyor.

Nihai gücüyle kavgaları tersine çevirme yeteneği nedeniyle yüksek sesle tartışıyor. Diğer popüler AP şampiyonlarına son zamanlarda duyulan merak, Karthus’u bir kez daha harika bir seçim haline getirdi.

Item build

Hakimiyet ağacı Karthus için önemlidir. Karthus’un ultisi ile iyi bir sinerji oluşturan Dark Harvest, Cheap Shot ve Eyeball Collection’dan ek hasara erişim sağlarken, Ravenous Hunter’dan daha sağlıklı olmanızı sağlar. Darbe ikincil, Karthus’ta harikadır çünkü Coup de Grace nihai hasarınızı doğrudan düşük sağlık hedeflerine arttırır ve Zihin Varlığı, E’yi daha sık kullanmanıza izin vermek için mana yenilenmesini artırır.

Yetenek önceliği

Karthus’un yetenek önceliği R> Q> W> E’dir. Q’nuz hem ormanda hem de takım savaşlarında birincil hasar verici aracınızdır. Bir takım savaşının önemli hamlelerini bölgeye ayırabilmek için tek bir hedefte hasar çıktısını en üst düzeye çıkarmak için onunla nasıl nişan alacağınızı öğrenin. Seviye ile genişliği arttığından beri Max W saniye. E’nin verdiği hasar iyi olsa da, yavaştan gelen fayda çok daha kullanışlıdır ve menzile girmenizi veya çok daha kolay kaçmanızı sağlar.

Oyun planı

Karthus, oyunu etkileyebilmek için mümkün olan en kısa sürede 6. seviyeye ulaşması gereken güçlü bir çiftçi. Erken oyunu en kötüsü olmasa da, ilerlemek için kesinlikle eşyalara ve seviyelere ihtiyacı var. Altıncı seviyeye kadar yarışma hedeflerine bakmayın çünkü büyük olasılıkla ölü ve geride kalacaksınız ve aynı zamanda düşmana da avantaj sağlayacaksınız.

Altıncı seviyeye ulaştıktan sonra, haritayı izleyin ve onları bitirmek için düşük canlı düşmanları arayın. Erken yüksek bir soğuma süresine sahip olduğu için savurganca kullanmamayı unutmayın. Sadece garantili öldürmeler için kullanın. Oyun devam ederken çiftçiliğe devam edin. Telgraflı olabileceğinden çok fazla gank yapmaya odaklanmayın. Çiftleşmeye, eşyalar edinmeye ve nihai bekleme sürenizi öldürmek için kullanmaya çalışın.

Oyunun sonraki aşamalarında, kesintiye uğramayacağınızdan emin olmadığınız sürece nihai oyuncuları yayınlamaktan kaçının. Mümkün olduğunca fazla hasar vermek istiyorsanız, rakip takıma bir an önce gidebilir, ardından Zhonya’yı patlatabilir ve ardından sizi öldürdükten sonra, çok sayıda etki alanı hasarı için nihai gücünüzü etkinleştirebilirsiniz.

Udyr

League of Legends Jungle Tier Listesi - En iyi Ormancı Heroları
League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

Artıları

 • Hareketli
 • Tanky
 • İstenmeyen kitle kontrolü

Eksileri

 • Uygulanabilir olması için iyi hasar kaynaklarına ihtiyaç duyar
 • Hareketleri öngörülebilir

Udyr, son haftalarda en popüler ormancılardan biri haline geldi. Mevcut metadaki daha popüler ormancılara ayak uydurabilecek çok yönlü harika bir forma sahip. Udyr çok dayanıklı, hareketli ve Ayı Formuyla her tür bileşime uyabilen istenmeyen bir kitle kontrolüne sahip. En büyük zayıflığı telgraflı oyun tarzıdır, çünkü hasarı vermek ve onları sersemletmek için rakiplerinin yanına gitmesi gerekir. Sonuç olarak, biraz deneyime sahip rakipler sizi uçurabilir ve hasarınızı veya kalabalık kontrolünüzü yapmanızı engelleyebilir.

Item build

Udyr için pek çok uygulanabilir yapı var, ancak en çok seçileni, Phase Rush nedeniyle ana ağaç olarak Büyücülük ağacının bulunduğu uçurtma versiyonudur. Size çılgın uçurtma potansiyeli sağlar ve işlenmesi kolaydır. Büyücünün Hızı ve Suda Yürüme özelliği sizi hızlı ve yakalanmayı çok daha zor hale getirir. Bazı şampiyonlar böyle bir rune stiliyle kaçamazken, Udyr’in setinde hasarsız runeleri telafi etmek için fazlasıyla hasar var. Kitinizin temel hasarı fazlasıyla yeterli ve ek hareket kabiliyeti çok daha kullanışlı.

İkincil ağaç, size en çok ihtiyaç duyulan saldırı hızını veren Legend: Alacrity nedeniyle Kesinlik ve yara almadan çıkıp fazladan altın kazandığınız arsız düşük canlı oyunlar için Triumph.

Yetenek önceliği

Udyr’in yetenek önceliği R> E> W> Q’dur. R’yi almak, ana etki alanı hasarı biçiminiz olduğu için bir önceliktir. Bununla birlikte, gank girişimleriniz sırasında erken dönemde çiftlik yapabilir ve çok fazla hasar verebilirsiniz. Aynı zamanda takım dövüşlerine çok iyi uyum sağlar. E, ek hareket hızı ve birim çarpışma süresi için saniyede maks. W, ek dayanıklılık için üçüncü olarak maksimuma çıkarılır ve diğer formlara kıyasla daha düşük faydası nedeniyle Q en son olarak maksimuma çıkar.

Oyun planı

Udyr, istenmeyen hareket hızı formu nedeniyle LoL’deki en hareketli ormancılardan biridir. Ormana karşı koymak veya Scuttle Crabs aracılığıyla erken liderleri güvence altına almak için haritada hızlıca hareket etmek için bunu kullanabilirsiniz. Düşmanlar aşırı genişliyorsa, onları cezalandırabilir ve altın kurşununuzu artırabilirsiniz.

Su Yürüyüşü runesini kendi avantajınız için kullanın ve birisi Scuttle Yengeci ile yarışmaya gelirse nehirde savaşın. Rünleriniz erken bu tür dövüşler için mükemmeldir ve çoğunu sorunsuz bir şekilde kazanmalısınız. Eşyalar olmadan temel hasarınız oldukça yüksektir ve Vadi’ye hakim olan mevcut popüler ormancıları yok etmenize izin verebilir.

Gideceğiniz ve Mythic öğenizi aldıktan sonra, sürekli olarak rakiplerinizi soymayı ve Rift Herald veya ejderhalar gibi tarafsız hedefleri korumayı hedeflemelisiniz. Herhangi bir eylemde başarılı girişimlerde bulunmak için, bir süpürücü koğuşu taşıdığınızdan ve beklenmedik açılardan sıyrılmak ve tartışmasız hedefleri güvence altına almak için görüşü netleştirmek için kullandığınızdan emin olun. Takım dövüşlerinde, rakiplerinizi şaşkına çevirmek ve takımınız için iyi bir cephe olmak için Ayı formunu kullanmaya çalışın.

Olaf

League of Legends Jungle Tier Listesi - En iyi Ormancı Heroları
League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

Artıları

 • Güçlü düellocu
 • Oynaması kolay
 • Gerçek hasara sahip temel bir yeteneği var

Eksileri

 • Öngörülebilir oyun tarzı
 • Çizgi yok

Olaf, eşya yenilemesinden önemli ölçüde yararlandı ve onu mevcut metadaki en iyi ormancılardan biri yaptı. Yararlı olmak için çok fazla kaynağa ihtiyacınız yok ve Mythic öğenizi aldığınızda, büyük bir tehdit haline gelirsiniz. İnsanlar Olaf’ın ne kadar güçlü olduğunu anlar anlamaz, grevci bir gecede fırladı ve herkes onunla diğer ormancılara kıyasla daha başarılı olmaya başladı.

Oynaması oldukça kolaydır ve forması basit olduğundan ve mekanik olarak yetenekli olmanızı gerektirmediğinden, ormancı olmayanlar da dahil olmak üzere herhangi bir oyuncu tarafından alınabilir.

Item build

En iyi rün sayfası, ikincil ağaç olarak İlham ile Hassas birincildir. Precision, oyundaki en güçlü kilit taşlarından biri olan Conqueror’a erişmenizi sağlar ve biriktirmenin kolay olmasının yanı sıra size çok fazla saldırı hasarı ve iyileştirme sağlar. Diğer harika rünler, düşük canlı kaçışlarınıza yardımcı olmak için Triumph, saldırı hızınızı artırmak için Legend: Alacrity ve sağlığınız ne kadar düşükse sizi daha ölümcül hale getiren Last Stand.

İlham, çoğunlukla kovaladığınız hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak için Yaklaşım Hızının yanı sıra ek hareket hızına sahip hız botlarından alınır.

Yetenek önceliği

Olaf’ın beceri önceliği R> Q> E> W’dir. Maxing Q, kampları kolayca çiftlik yapmanıza ve olabildiğince sık hasar vermenize olanak tanır. Bir balta elinize aldığınızda soğuma süresi azalır, maksimuma ulaştığında ve biraz yetenek aceleniz olduğunda hiçbir bekleme süresi olmadan onu spam yapmanıza izin verir. Ek gerçek hasar için E maksimuma ikinci, Q ve E’nin faydası ondan daha ağır bastığı için W en son maksimuma çıkar.

Oyun planı

Olaf şu anda ormandaki en iyi çiftçilerden biridir ve çok fazla sağlık kaybetmekten kaçınırken ilk önce tasma olmadan temizlemenizi sağlar. Saldırı hızı artışının yanı sıra yerleşik destek, sağlığınız ne kadar düşük olursa orman kamplarını yıkmanıza ve güçlenmenize olanak tanır. Şeritleri kapmak için fırsatlar aramaya çalışabilirsiniz, ancak biraz kalabalık kontrolü sağlayan şeritleri arayın. Kalabalık kontrolü ve eşyalar olmadan, erken öldürmek oldukça zordur.

Böyle bir fırsat görmüyorsanız, ek görüş için nehirdeki yengeçleri veya ejderhanın yanında Rift Herald’ı almaya odaklanın. Ancak, temel eşyalarınızı mümkün olan en kısa sürede alabilmenizi sağlamak için altın geliri için çiftçilik kampları tutmayı unutmayın.

Goredrinker gibi Efsanevi bir eşya aldığınızda, sahip olduğu süreklilik nedeniyle katledilemez bir makine olacaksınız. Ardından, dövüşler için grup oluşturabilir ve oyunu kazanmak için yavaşça bir lider oluşturmak için kuleleri veya diğer hedefleri almayı hedefleyebilirsiniz.

Oyun devam ederken, ekibiniz için iyi bir görüş kapsamı sağlamaya çalışın ve bir başlatıcı veya arka hat savunucusu olarak hareket edin.

Elise

League of Legends Jungle Tier Listesi - En iyi Ormancı Heroları
League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

Artıları

 • Üçüncü seviyede altı yetenek
 • Örümcek formu E yeteneği ile hedef alınamazlık
 • Güçlü patlama hasarı

Eksileri

 • Gerideyse geri dönmek zor
 • Diğer meta ormancılar tarafından gölgede bırakılır

Elise, oyunun başlarında kartopu atma konusunda başarılı olan en popüler AP ormancılarından biridir. Ancak kartopu yapamazsanız, büyük olasılıkla kalabalık kontrol robotu haline geleceksiniz.

Elise, üç insan biçimi yeteneğe ve üç örümcek biçimli yeteneğe erişebildiği üçüncü seviyeden başlayarak düşmanları kullanabilir. Hedeflenemez olma yeteneği, düşük canlı rakiplere erken dalışlara izin verirken bir kuleye ölme riskini en aza indirir.

Item build

Elise, Hakimiyet ağacını kullanır. Elise’in patlama hasarı ile iyi uyum sağlayan Electrocute, Cheap Shot ve Eyeball Collection’dan ek hasara erişim sağlar. Acımasız Hunter sizi mobil hale getirir ve haritada çok daha hızlı gezinmenizi sağlar.

Büyücülük ikincil, Elise’in agresif oyun tarzıyla iyi bir uyum sağlıyor. Nimbus Cloak, onlara vurarak düşmanlarla aradaki boşluğu daha hızlı kapatmanıza olanak tanır ve Waterwalking, nehirde dolaşmanıza ve Scuttle Crabs’a erkenden yarışmanıza izin verir.

Yetenek önceliği

Elise’in yetenek önceliği R> Q> W> E’dir. Q’nuz birincil doğrudan hasar aracınızdır. En fazla yüzde sağlık hasarı vermek için ganking yaparken iyi bir başlatma aracı olarak hizmet eder ve örümcek biçimine girdiğinizde infaz görevi görür. Ek patlama hasarı için W ikinci olarak maksimuma çıkarılırken, ek hasar CC’nizdeki düşük bekleme süresinden daha iyi işlediği için E en son olarak maksimuma çıkar.

Oyun planı

Elise, haritada sürekli olarak dolaşmaya ve düşman ormancısını istila etmeye odaklanması gereken saldırgan bir ormancıdır. Altı yeteneğe sahip olduğunuz için erken yaşlarda çok güçlüsünüz. Bunu kendi avantajınız için kullanın ve hızlı baskınlar ve kulenin altına dalışlarla pozisyon dışı olan düşmanları cezalandırın.

Nehirdeyken size ek hareket hızı ve yetenek gücü sağlayan Suda Yürüme ile Scuttle Yengeçleri ile erkenden yarışın. Agresif bir oyun tarzını ve sürekli baskınları sürdürmeye odaklanın. Çiftliğe odaklanmaya başladığınız an, oyunu kaybettiğiniz andır.

Elise diğer ormancılar kadar iyi ölçeklenmiyor ve oyunun ilerleyen safhalarına gitmek istiyorsan bunu aklında tutmalısın. Amacınız erkenden bir avantaj oluşturmak ve takımınızın oyunu taşımasına izin vermektir. Ancak erken bir liderlik kuramıyorsanız, oyunun sonraki aşamalarında yaratıcı taraflar arayın ve yardımcı programınız diğer ormancılara kıyasla o kadar yüksek olmayacağından ekibinizle uğraşmaktan kaçının. Kanatlara gidip düşmanlarınızı şaşırtmak için kalabalık kontrolünüzü kullanarak takım savaşlarını kazanabilir ve zafere giden yolu güvence altına alabilirsiniz.

League of Legends 11.6 Yama Notları

Taliyah

League of Legends Jungle Tier Listesi - En iyi Ormancı Heroları
League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

Artıları

 • Kısa bir bekleme süresinde görünmezlik
 • Yüksek patlama hasarı
 • Push’u büyük etkiye bölebilir

Eksileri

 • Oyunda alaka düzeyini korumak için sürekli gank yapılması gerekiyor
 • Zayıf takım savaşçısı

Shaco, Yama 11.2’den bu yana sessizce popülaritesini artırırken, diğer meta ormancıları sinirlendi. Hareketsiz şampiyonlara saldırmak ve onların agresif oyun tarzlarını cezalandırmak konusunda çok başarılı olan sıkı bir ormancı. Şu anda yeni öğeler konusunda güçlü olsa da, faydalı olabilmesi için gank odaklı bir oyun tarzını sürdürmesi gerekiyor. Oyunun ilerleyen aşamalarında, göz açıp kapayıncaya kadar kuleleri yıkan inanılmaz bir splitpusher olabilir.

Item build

Shaco için en başarılı rune sayfası, ikincil sayfa olarak Precision olan Domination birincilidir. Hakimiyet, kartopuna erken yaşlarda büyük bir hasar kaynağı olan Ani Etki’nin yanı sıra Hail of Blades’e erişmenizi sağlar. Eyeball Collection, saldırı hasarınızı her yere indirdiğinizde güçlendirecek ve Ravenous Hunter erken yaşlarda ormanda iyi bir destek kaynağı olarak hareket ediyor.

İkincil Hassaslık ağacı, daha fazla akıcı otomatik saldırı için Legend: Alacrity’ye ve düşük canlı hedeflere karşı ek hasar için Coup de Grace’e erişmenizi sağlar.

Yetenek önceliği

Shaco’nun beceri önceliği R> E> Q> W’dir. Ormanda ve baskınlar sırasında ana hasar kaynağınız olduğu için önce E’nizi maksimize etmek istersiniz. Daha sonra, düşmanların arkasına daha sık gizlice girmenize olanak tanıyan görünmezlikte daha düşük bekleme süresi için önceliğiniz Q maks. AD odaklı yapınız sayesinde W en son maksimize edildi, o kadar fazla hasar vermeyecek.

Oyun planı

Shaco, olabildiğince sık ganking yapmaya odaklanan ve aşırı genişlemiş düşmanları cezalandıran bir suikastçı ormancısıdır. Öldürme baskısına sahip olmak için oyunlarınızın çoğunda Smite ve Ignite kombinasyonunu kullanmak isteyeceksiniz. Yumuşacık şampiyonların zırhlarını görmezden gelmek ve göz açıp kapayıncaya kadar Vadi’den silmek için çeşitli zırh deşme öğeleri oluşturmaya odaklanın. Önceleri, koridorlarınızdan biraz yardım alarak, düşman ormancı güçlendirirken birden fazla orman kampı yapabilir ve farkında olmayan şeritlerde doğrudan ikinci seviyeye saldırabilir veya düşman ormancısını istila edebilirsiniz.

Ignite’ınız ile, düşmanlar düşük seviyedeyken aldığınız büyük hasar nedeniyle erken öldürmeleri kolayca seçebilmelisiniz. Başaramazsanız, ancak bir sihirdar büyüsünü zorlarsanız, gankı yeniden yapmayı ve cansız düşmanı cezalandırmayı deneyin. Oyun ilerledikçe, rakiplere sürekli ganking yaparak alaka düzeyini korumaya çalışın. Oyunun ilerleyen safhalarında, rakibinizin hamlelerini pusuya düşürmek için bölünmeye bakın. Vasat bir takım savaşçısı olduğunuz için grup oluşturmaya çalışmayın .