Borderlands 3 Karakterler – Hangi Karakteri Seçmelisiniz ?

Borderlands 3 Karakterler – Hangi Karakteri Seçmelisiniz ?  ,Borderlands 3 karakter özellikleriBorderlands 3 Karakter Rehberi : En İyisi Nasıl Seçilir ; Borderlands 3‘te bir karakter seçmeyi zor bir seçim haline getiren bazı ilginç sınıflar ve yapılar var.

Herhangi bir şeyi vurmadan önce en iyi Borderlands 3 karakterler sınıfını seçmelisiniz. Dört seçenek var ve bu zor bir seçim çünkü Borderlands 3‘te bulunan dört seçeneğin her biri hayvanları kontrol etme, bir makine çağırma, tuzak hologramları yerleştirme ve büyülü saldırılar gibi inanılmaz derecede alışılmadık bir yetenekler karışımına sahip. ‘Saldırı’ gibi temel seçenekleri seçmeyi zorlaştırır ve oynamadan önce sizin için neyin doğru olduğuna karar vermek zor olabilir. Bu yüzden en iyi Borderlands 3 karakterler sınıfını seçmenize ve sizin için inşa etmenize yardımcı olacağız.

Borderlands 3 Karakterler – Hangi Karakteri Seçmelisiniz ?

Aralarından seçim yapabileceğiniz 4 Adet Borderlands 3 karakteri vardır: Zane, Amara, Moze ve FL4K.

Amara, bir siren olduğu için muhtemelen en tanıdık olacak, düşmanlara ışınlanmak ve saldırmak için Faz gücünü kullanan sihir sınıfı serisi. Bununla birlikte, tüm sınıflar, sınıflandırmayı zorlaştıran bir dizi sıra dışı ve çeşitli becerilere sahiptir.

Ama şimdilik, bir seçim yapmanıza yardımcı olacak her karakterin geniş yeteneklerine genel bir göz atalım.

Amara

Borderlands 3 karakter
Borderlands 3 Karakterler

Amara the Siren – kavgacılar ve destek oyuncuları için en iyi yeni Borderlands 3 karakteri

Borderlands 3’te Amara, düşman gruplarına hasar verme veya belirli sorunları hedef alma yeteneği sayesinde genellikle kalabalık kontrolü için iyidir. Phasegrasp, büyük tehditleri izole etmek için iyidir, Phaseslam ise etki alanı patlamasıyla alanı temizlemek için iyidir. Son olarak Phasecast, onları bir araya getirebilirseniz, tek seferde birkaç düşmanı incitmenin iyi bir yoludur.

 • Phasegrasp – Amara yerden fırlayan ve hedeflenen düşmanı birkaç saniyeliğine yerine kilitleyen dev bir yumruk çağırır. Bazı düşmanlar yakalanmaya karşı bağışıktır ve bunun yerine anında hasar alır.
 • Phasecast – Amara, kendisine bir Astral Projeksiyon göndererek yoluna çıkan her şeye hasar verir.
 • Phaseslam – Amara havaya sıçrar ve yere çarparak yakındaki tüm düşmanlara hasar verir ve onları havaya savurur.

Amara the Siren ilginç bir karakterdir, çünkü güçlü istiflenebilir saldırılara odaklanan veya temel güçlendirmelerin ekstra hasar verdiği veya hızlı tempolu yakın dövüş saldırılarını vurgulayan desteğe dayalı bir yapı oluşturma seçeneğiniz vardır.

Mistik Saldırı ağacında kullanabileceğiniz becerilerin çoğu pasiftir, bu da size isabetliliğinize, kritik vuruşlarınıza ve yeniden yükleme sürelerinize botlar verir ve Eylem Beceri oranınız için bir bekleme süresi sağlar – beceriler bir dizi farklı Astral Projeksiyonu etrafında bulunur, bunların hepsi genellikle doğrudan önünüzde bulunan şeylere yüksek miktarda hasar verildiğini görür.

Fist of the Elements ağacındaki Eylem Becerilerinin çoğu, dev bir psişik yumruk düşmanları yerlerine kilitleyerek onları müttefikleriniz için ördekler haline getiriyor, ancak elementel bufflar menzilli ve yakın dövüş saldırılarınızın düşmanlara ek elektrik veya ateş hasarı verdiğini görebilir.

FL4K

Borderlands 3 karakter
Borderlands 3 Karakterler

FL4K the Beastmaster – uzman oyuncular için en iyi yeni Borderlands 3 karakteri

Borderlands 3‘te FL4K’nın ana yararı, düşmanlara saldırabilecek ve dikkat çekebilecek bir hayvan getirmesidir. Seçilebilecek üç tane var: Sağlık yenilenmesini artıran bir Örümcek, hızı artıran bir tabanca sallayan Jaber ve hasarı artıran asit kusan bir Skag. Bunların her biri düşmanlara otomatik olarak saldırarak size hem ekstra hasar verir hem de dikkatinizi dağıtır, ancak onları L1 ile de yönlendirebilirsiniz.

Buna ek olarak, FL4K‘nın becerileri büyük ölçüde hedeflenen hasara odaklanır, ancak Gama Patlaması özellikle radyasyon hasarı sıçraması olan kalabalıklara karşı iyidir.

 • Fade Away – FL4K pelerinleri görünmez oluyor. FL4K, gizlenmiş haldeyken üç atış yapabilir ve her atış otomatik olarak bir Kritik Darbedir. FL4K, gizlendiğinde artan hareket hızı ve sağlık yenilenmesi kazanır.
 • Rakk Saldırısı! – FL4K, dalış bombası düşmanlarına 2 rakk ileri gönderir. Bu becerinin birden çok yükü vardır.
 • Gama Patlaması – FL4K hedef konumda bir yarık oluşturur, evcil hayvanlarını yarıktan ışınlar ve yakındaki düşmanlara radyasyon hasarı verir. Ek olarak, FL4K’nın evcil hayvanı ışınlanır, boyutu büyür ve saldırdığında ilave radyasyon hasarı verir. FL4K’nın evcil hayvanı düşürülmüş veya ölmüş haldeyken Gamma Patlaması kullanmak, hedeflenen konumda evcil hayvanı sağlığının% 30’u ile canlandıracak, ancak Gama Patlaması’nın bekleme süresini ikiye katlayacaktır.

FL4K, keskin nişancılara ve destek türü oyunculara fayda sağlayacak esnek bir sınıftır.
Örneğin, Stalker ağacındaki Fade Away Action Skill, görünmez hale geldiğinizi görür ve saldırıya başladıktan birkaç dakika sonra düşman hatlarına gizlice girmenizi veya ortadan kaybolmanızı sağlar. Ayrıca, Sinsi bir keskin nişancıysanız, Stalker ağacını yatırım yapmak için iyi bir ağaç haline getiren, Faded Away’de artırılmış hız ve yenilenmeden yararlanabilirsiniz.

Hunter yetenek ağacı, yüksek Kritik Vuruş hasarı vermeye daha fazla önem verir – daha az sinsi, daha fazla ateşli. Pasif güçlendirmeler cephane maliyetini, yeniden doldurma ve Eylem Beceri bekleme sürelerini azaltmaya yöneliktir; Pusu Yırtıcı yeteneği ise yakınlarda düşman yokken kritik hasarınızı güzel bir şekilde artırır.

Son olarak, Usta yetenek ağacı, Canavar Ustası unvanınıza ve düşmanlarınıza takabileceğiniz tazı benzeri boynuzlu Skag’leri çağırma yeteneğinize vurgu yapar. Burada kilidi açılan bonuslar, evcil hayvanınıza kendinizden daha fazla avantaj sağlar, ancak temiz Gamma Burst Action Skill, temelde zavallı Skag’inizi radyoaktif bir bomba köpeğe dönüştürdüğünüzü görür.

Zane

Borderlands 3 Karakterler

Zane the Operative – keskin nişancılar için en iyi yeni Borderlands 3 karakteri

Borderlands 3‘te Zane, içinden ateş ettiğinizde hasarı artıran koruyucu bir bariyere ve düşmanların dikkatini dağıtmak için yer değiştirebileceğiniz bir Digi-Clone’a sahip hileli bir destek sınıfıdır. Ayrıca düşmanlara saldırmak için kullanabileceğiniz bir insansız hava aracı da var.

 • Digi-Clone – Zane’in Digi-Clone’unu yaratır. Bu klon yerinde kalır, ancak dikkatini dağıtır ve düşmanlara ateş eder. Klon aktifken LB veya RB’ye basmak, Zane ve Klon’un yer değiştirmesine neden olur.
 • SNTNL – Sürekli olarak çevrede uçan ve Makineli Tüfekleriyle düşmanlara saldıran otomatik bir SNTNL dronu savaşa gönderin. SNTNL etkinken LB veya RB’ye basmak, varsa Zane’nin nişangahları altında düşmana saldırmasına neden olur.
 • Bariyer – Gelen mermileri engelleyen konuşlandırılabilir bir Bariyer bırakın. Zane ve müttefikleri, Bariyerin içinden ateş ederek daha fazla Silah Hasarı verebilir. Bariyer aktifken LB veya RB’ye basmak Bariyeri alır ve tutar, ancak boyut ve bonuslar azalır.

Zane, bir keskin nişancı olduğu için Borderlands acemileri için başka bir iyi seçimdir, bu nedenle kamp yapmaya ve kaplamaya alışkınsanız, özellikle Borderlands 2’den Zero ile oldukça becerikliyseniz, kendinizi burada hissedebilirsiniz. Moze gibi, aynı anda iki Aksiyon Becerisine sahip olabilirsiniz.
Ancak, bu Vault Hunter daha çok gizli ve hassas çekimlerle ilgili olduğu için, Moze ile karşılaştırıldığında o kadar esnek değil, bu yüzden mutlak yeni başlayanlar buradan başlamamalı.
Uzaktan yüksek hasarlı atışlar yapmanın yanı sıra, Hitman yetenek ağacındaki avantajların kilidini açmak, Zane’in düşman takımlarını makineli tüfek ateşiyle biberleyen bir drone olan SNTNL aracılığıyla düşman ekiplerinin dikkatini dağıtabildiğini ve daha sonra azaltmak için enerji ışınlarını kullandığını görüyor. Sizinkini artırırken düşman hareketi ve saldırı hızı, bu mükemmel öldürme atışını sıralamak için size daha fazla zaman kazandırır.

Moze

Borderlands 3 Karakterler

Moze the Gunner – yeni başlayanlar için en iyi yeni Borderlands 3 sınıfı

Borderlands 3 Moze‘de tamamen hasar söz konusudur. Becerilerini etkinleştirdiğinde, üç silahtan biri ile donatılabilen Demir Ayı mekanizmasının yanı sıra bir alev makinesi, füze fırlatıcı ve yakın dövüş yumruğu gibi ikincil güçlendiriciler çağırıyor.

 • Railgun – Railgun, şok hasarı veren elektrikli yüksek hızlı mermileri ateşler.
 • Minigun – Minigun hızlı atış yapar ve sürekli ateş edebilir. Silahın uzun süre ateşlenmesi, aşırı ısınmasına ve kısa bir süre kullanılamaz hale gelmesine neden olur.
 • V-35 El Bombası Fırlatıcı – V-35, yarı otomatik bir el bombası fırlatıcıdır. El bombalarının ateşlenmesine rağmen, mermileri Moze’nin el bombası modundan etkilenmez.

Moze the Gunner, yeni başlayanlar için ideal bir seçimdir – Borderlands 3 oynadığınız serinin ilkiyse Moze’yi seçin.

Moze dayanıklıdır, ancak partiye çok fazla ateş gücü katar ve en çok açık bir şekilde saldırgan bir oyun tarzını tercih edenler için uygundur. Örneğin, Bottomless Mags yetenek ağacı, silah klipsinizin boyutunu artırır ve aynı zamanda minigun gibi silahları aşırı ısınmadan daha uzun süre ateşlemenize izin verir, bu yüzden hala nişan almaya alışıyorsanız, sorun değil, onları yönlendirin.

Overwatch’ın D.Va’sına benzer bir tarzda Moze, sizin kadar diğer oyuncular tarafından da sürülebilen Iron Bear adlı dev bir makine çağırabilir, bu da Moze’nin takım oyununa ekstra bir taktiksel seçenek getirdiği anlamına gelir.

Moze’nin yetenek ağaçlarının kilidini açtığınızda, Demir Ayı, bir el bombası fırlatıcı, ekstra bir kule ve hem Moze hem de Demir Ayı’nın atışlarının daha fazla hasar verdiğini gören güçlendirmeler gibi ekstra silahlarla donatılır.

Oyuncular ayrıca, eğer bir tank yapısı sizin tarzınıza uygunsa, savunma Kalkanı yetenek ağacına da girebilirler.
Moze aynı anda iki farklı Aksiyon Becerisine sahip .