League of Legends Mid Tier Listesi – En İyi Mid Heroları

League of Legends Mid Tier Listesi – En İyi Mid Heroları ; League of Legends’daki bazı şampiyonlar, diğerlerinden çok daha güçlüdür.

Mid (orta koridor ), oyunun taşınması en kolay rollerinden biridir, çünkü haritanın diğer bölümlerine kolay erişiminiz vardır. Harika orta koridorlar, kendi orta şerit rakipleri üzerinde iyi bir baskı sağlarken diğer şeritlerde etkili bir şekilde dolaşabilenlerdir. Bunu iyi yapabilen şampiyonlar vazgeçilmezdir.

En üst düzey şampiyonların bu listesi, birçok şeye bağlı olarak etkilenebilir. Bazen meta, oyuncuların zevkleri dışında görünürde bir neden olmadan değişir, ancak genellikle her şeyin arkasında bir tür denge değişikliği vardır.

League of Legends Mid Tier Listesi – En İyi Mid Heroları

İşte LoL’ün 11.4 Yaması için En İyi 5 Mid (orta koridor) Oyuncumuz;

Talon

League of Legends Mid Tier Listesi
League of Legends Mid Tier Listesi

Artıları

 • Düşük kontra oyun
 • Küçük mana maliyetleri
 • Oyundaki en iyi hareketlilik büyülerinden biri

Eksileri

 • Maksimum avantaj elde etmek için ne zaman dolaşmanız gerektiğini bilmeniz gerekir
 • Tanklara karşı zayıf
 • Talon, mevcut metadaki en iyi saldırı hasarı odaklı orta koridorlardan biridir. Meta, bot şeridinin liderliğini genişletmesine yardımcı olmak için ortadan erken çatışmaları ve dolaşmaları destekliyor, bu da kule plakalarına ve drake kontrolüne yol açıyor.

E yeteneği dolaşım için güçlüdür ve göz açıp kapayıncaya kadar büyük mesafeler kat etmesine yardımcı olur. Erken kartopuna odaklanan suikastçı kiti ile birlikte Talon, mevcut metaya mükemmel bir şekilde uyuyor.

Item Build

League of Legends Mid Tier Listesi

Şu anda Talon için iki uygun rota var. Bu, daha başarılı görünen en popüler olanı. Precision Primary, Talon olarak istiflenmesi kolay olan Conqueror’a erişmenizi sağlar. Tamamen istiflendiğinde, verilen iyileştirme ile birlikte hasar artışı, oyunun ilerleyen bölümlerinde tanklar için bile sizi bir kabusa dönüştürür. Legend: Tenacity, sizi kalabalık kontrolüne karşı daha az savunmasız hale getirmek ve yakalanırsanız daha fazla hasar vermek için Last Stand ile birlikte alınır.

Domination ikincil, koridor aşaması sırasında size yardımcı olmak için ekstra iyileştirme sağlar ve öldürmesi daha zor olarak takım savaşı potansiyelinizi artırır.

Yetenek önceliği

Talon yetenek önceliği R> Q> W> E’dir.

W, etki alanı yeteneğinizdir ve koridor aşamasında menzilli şampiyonlara karşı çiftçilik yapmanıza yardımcı olurken, yakın dövüş menzilindeyseniz Q birincil yeteneğinizdir. Çoğu oyunda, yakın dövüş şampiyonlarına karşı olacaksınız, bu yüzden bunu en üst düzeye çıkarmanız önerilir. Bundan sonra, diğer hasar verici yeteneğe ve en son E seviyesine odaklanın.

Oyun planı

Talon, oyunun başından ortasına kadar bir şampiyon. Düşük bekleme süresi W ile şeridini zorlamakta çok başarılı. Prowler’ın Pençesini edindikten sonra, ultiniz her yükseldiğinde öldürmek için üst ve alt şeritlerde dolaşmaya başlayabilirsiniz. Harika bir koridor oyuncusu değilsiniz ve şerit vermeye odaklanmamalısınız. Bir şeritte oturur ve eşit şekilde çiftçilik yaparsanız, büyük olasılıkla daha sonra kaybedersiniz. Amacınız mümkün olduğunca dolaşmak ve E‘nizi maksimum potansiyeline kadar kullanmak olmalıdır.

Yan şeritleriniz bir avantaja sahipken, bazı kuleler çöktüğünde ve düşmanlar aşırı yayılmaya başladığında kulelere, draklara ve daha kolay öldürmeye odaklanabilirsiniz. Haritanın etrafında agresif bir oyun tarzı sürdürün ve rakibinizin arabalarının ücretsiz çiftlik almasına izin vermeyin.

 

Anivia

League of Legends Mid Tier Listesi
League of Legends Mid Tier Listesi

Artıları

 • Güçlü tek hedef veya etki alanı hasarı
 • Bölge korumasında harika
 • Esnek yapı

Eksileri

 • Mana yetersiz
 • Çizgi yok
 • Anivia’nın setindeki küçük yeniden çalışması, onu orta şeritte çok daha iyi bir seçim yaptı. Artık eskisi kadar mana aç değil, hala bazı sorunları var ama oynamak için çok daha iyi hissediyor. Düşmanları erkenden daha sert şekilde cezalandırabilir, size altıncı seviye öncesi öldürme ve oyunu oradan kartopu yapma yeteneği verirsiniz.

Hem hücum hem de savunma açısından harika bir bölgelendirme aracı olarak nihai oyuncu Anivia .

Item build

League of Legends Mid Tier Listesi

Çok sayıda uygulanabilir rün yapısı var, ancak burst odaklı  gitmek şu anda en iyi şekilde çalışıyor gibi görünüyor. Erken öldürmeleri almanızı ve itemları daha erken almanızı sağlar. Bundan dolayı, Hasarın temel taşı Electrocute’u Cheapshot ve Eyeball Collection gibi diğer runlarla birleştirilmiş olarak hasarınıza yardımcı olması için almak istersiniz. Daha hareketli olmak için, Acımasız Avcı’yı almak istersiniz.

Mana sorunlarınızı çözmek için rünlere ihtiyacınız var, bu nedenle Hassasiyet veya Büyücülük en iyisi gibi görünüyor. Hassasiyet ayrıca, daha düşük canlı hedeflere verdiğiniz hasarı yüzde sekiz artıran Coup de Grace sayesinde öldürme girişimlerinize yardımcı olacaktır.

Yetenek önceliği

Anivia’nın beceri önceliği şudur: R> E> Q> W.

Önce Maxing E, bu erken öldürmeleri rakip koridorda veya ormanda indirmenize yardımcı olacaktır. Ondan sonra, sersemletmenizdeki düşük bekleme süresi için maksimum Q‘ya odaklanın. W genel olarak harika bir bölgeleme yeteneği olsa da, Q veya E‘ye kıyasla etkisi çok daha düşüktür, bu nedenle en son maksimuma çıkarılır.

Oyun planı

Anivia bir mid kontrol büyücüsüdür ancak son yamada daha fazla burst olacak şekilde değiştirildi. Erken öldürmeleri kolaylıkla alabilir .Bir hareketlilik büyüsünün olmaması nedeniyle, erken saldırı girişimlerinde hayatta kalmak zor olabilir, ancak W‘niz çoğu zaman kurtarıcınız olacaktır. Zamanlaması iyi ayarlanmış bir W, gank girişimini geçersiz kılabilir ve size güvenliğe kavuşmanız için yeterli zaman verebilir.

Oyun ilerledikçe, Mythic Liandry’nin Anguish eşyasını elde etmeyi hedefleyin; Eşya sayesinde hem squishies hem de tankları kolayca eritebilirsiniz, bu da sizi çoğu kompozisyonda harika bir seçim yapar.

Çiftçilik yapmayı, gezintileri aramayı ve oyunun sonraki aşamalarında savaş sisinin içinden geçmekten kaçınmayı unutmayın, çünkü eğer elinizden gelirseniz, takımınız rakipler tarafından ezilebilir.

 

Galio

League of Legends Mid Tier Listesi

Artıları

 • Maksimum sağlık hasarı yüzdesi
 • Doğuştan dayanıklılık

Eksileri

 • Yakın dövüş büyücüsü
 • Tahmin edilebilir hareketler
 • Yüksek mana harcama

Galio, en son eşya yeniden çalışmasının ardından metaya geri döndü. Sayısız nerften sonra bile, metaya geri dönmenin bir yolunu bulmaya devam ediyor. Güçlü kitle kontrolü ve tüm haritayı etkilemesine izin veren küresel nihai gücü ile hakimdir.

Tüm takımları alay etme veya W’den gelen pasifiyle büyü hasarı emme kabiliyeti nedeniyle, yetenek takımı büyü hasarı kompozisyonlarına veya yakın dövüşe yönelik takımlara karşı mükemmeldir. güçlü. Doğuştan gelen dayanıklılığı, uzun süre hayatta kalmasına izin vererek takımına rakip şampiyonları alt etmesi için yeterli zaman verir.

Item build

League of Legends Mid Tier Listesi

Resolve, Galio’da en çok seçilen ağaçtır çünkü etkili bir şekilde oynanabilmesi için ek direnişlere ihtiyacı vardır. Artçı sarsıntı, ilk çatışmanızdan sonra hayatta kalmanızı ve takım savaşının ilk saniyesinde takımınızın patlaması için bir kitle kontrolü işareti olmanızı sağlar. Shield Bash, pasifiniz ve W’niz ile iyi bir şekilde senkronize olur ve koridor aşaması sırasında kısa ticaretlerde büyük miktarda hasar vermenizi sağlar. Kemik Kaplama sizi hem koridor aşamasında hem de sonrasında öldürmenizi daha da zorlaştırır. Overgrowth, çoğu tankçı şampiyon için temel bir runedir ve çiftçilik yaparken size ücretsiz sağlık verir.

Nimbus Cloak sizi takım savaşlarında daha hızlı hale getirecek çünkü yanıp sönme size hareket hızı sağlayacak, bu da şüphesiz düşmanları hazırlıksız yakalamanıza ve onları kalabalık kontrol etmenize olanak tanıyacak. Galio’nun temel bekleme süreleri, güçleri nedeniyle oldukça yüksek olduğundan, ek yetenek acelesi için aşkınlık alınır.

Yetenek önceliği

Galio’nun beceri önceliği şudur: R> Q> W> E. Q sizin dalganızdır ve dürtme büyüsüdür, bu nedenle her zaman önce maksimize edilmelidir. İkinci temel yetenek maksimumda bir miktar esneklik vardır, ancak E ile kaçmak yerine düşmanları alay etme ihtiyacı nedeniyle W E’den daha sık alınır Kendinizi daha fazla hareketliliğe ihtiyaç duyduğunuz bir oyunda bulursanız, Q yerine maksimum E olur.

Oyun planı

Q’nuzla erkenden dürtün.Çok fazla mana harcamadan dalgaları temizlemek için pasifinizden ek AoE hasarını kullanın. Galio, diğer orta koridor büyücülerinden farklı olarak yüksek mana bedeline sahiptir, bu yüzden her büyü kullanımından kaçınmalısınız. Dalganın arkasına saklanan bir düşmanı dürtmeye çalışmak yerine, bir dalgayı temizlemek için büyü kullanmak daha iyidir.

Altıncı seviyeye ulaştığınızda, dalganızı zorlamaya başlayın ve harita etrafında dolaşma fırsatları arayın. Nihai menziliniz yüksek ve oyun bittiğinde mümkün olduğunca sık oyun aramalısınız. Oyunculuk süresi yavaştır, ancak savaşın gidişatını hızla lehinize çevirebilir.

Öğelere gelince, ekibinizin neye ihtiyacı olduğuna bağlı olarak oluşturun. Galio bu konuda esnektir ve birden fazla uygulanabilir yapı yoluna sahiptir. Harika bir cephe hattı olmak için tanklar inşa edebilirsiniz veya takımınızın hasar vermeniz gerekiyorsa, AP odaklı bir yapıya gidebilirsiniz.

 

Pantheon

Artıları

 • Temel bir yetenekte bağışıklık
 • Koridor aşamasının kralı
 • Küresel nihai

Eksileri

 • Yakın dövüş
 • Oyunun sonraki aşamalarına zayıf bir şekilde ölçeklenir

Pantheon, özellikle tüm hassas büyücülere karşı harika bir  mid seçimidir. Herhangi bir büyücü için uğraşması zor olan baskıcı bir kiti var. Mızraklarından gelen erken oyun hasarı, öldürme tehdidi ile birleştiğinde, büyücüleri koridor aşamasının büyük bir kısmında savunmada oynamaya zorlar. Gelen tüm hasar kaynaklarını tek bir yönden engellemesine izin veren E’si, eğer bir ormancıysanız onu mükemmel bir takım arkadaşı yapar. Ekibinizdeki bir Pantheon ile dalış yapmak kolaydır, bu yüzden erken kontrolden çıkmanıza yardımcı olacak çok sayıda orman müdahalesine hazır olun.

Item build

Precision birincil rün sayfası Pantheon’daki en iyisidir. İyi kullanabileceğiniz üç temel taşa erişmenizi sağlar: Saldırı, Filo Ayak İşi ve Fatih’e basın. Genel olarak, Conqueror en iyiyi ölçeklendirir ve tankları ve squishies’leri kolaylıkla kesmenize izin verir. Triumph, düşük canlı karşılaşmalarda hayatta kalmanıza yardımcı olacak, Legend: Azim, üzerinizdeki kitle kontrol süresini azaltacak ve Coup de Grace, özellikle Q yeteneğinizle birleştiğinde mükemmel bitirici görevi görüyor.

Pantheon’un ikincil rün sayfası daha esnektir ve İlham, Bisküvi Teslimatı ve Zaman Bükümü Toniği sayesinde diğerlerine göre üstünlük sağlar.

Yetenek önceliği

Pantheon’un beceri önceliği R> Q> E> W’dir. Maxing Q, Pantheon için çok önemlidir çünkü o, el sallamak ve düşmanı dürtmek için birincil aracınız olarak hareket eder. E, temel bir yetenek olarak ne kadar güçlü olduğu için ikinci olarak maksimize edilir. Önemli büyüleri reddetmenize ve sorunsuz bir şekilde erken dalış yapmanıza olanak tanır.

Oyun planı

Pantheon’un net bir oyun planı var. Mümkün olan en kısa sürede kartopu yapmak ve daha az kullanışlı olduğu bir aşamaya gelmeden oyunu bitirmek istiyor. Zırh deşme eşyalarıyla erkenden iyi bir şekilde ölçeklenir ve iki Zırh deşme eşyasına sahip olduğu oyunun orta aşamalarında onu büyük bir tehdit haline getirir.

Orta koridoru itmek ve haritada dolaşmak için fırsatlar aramak istiyorsunuz — bu, kartopu yapmanın ve erken öldürmenin en kolay yoludur. Birkaç erken öldürmeyi güvence altına aldığınızda, Eclipse’i alın ve haritada dolaşmaya devam edin, düşmanları öldürme sürecinde de hedefler alın.

Oyunun ilerleyen safhalarında düşersiniz, bu nedenle dolaşımlarınıza ayak uydurarak oyunu mümkün olan en kısa sürede bitirmeye çalışmak önemlidir. Ölüm çalıları hazırlamak ve şüphesiz düşmanları pusuya düşürmek için bir süpürge merceği taşıyın.

 

Zed

Mid Tier Listesi

Artıları

 • Mana yetersiz
 • Yüksek beceri sınırı
 • Oyundaki ödüllü usta şampiyonlardan biri

Eksileri

 • Tanklara karşı zayıf
 • Gerideyse geri dönmek zor

Zed, tartışmasız en iyi League of Legends oyuncusu Faker’in tanındığı, Vadi’deki en popüler suikastçılardan biridir. Yetenek sınırı muazzamdır ve bir oyun Zed ile yüz oyunluk bir Zed arasındaki fark kolayca görülebilir.

Son zamanlarda 3. Sezondan geri dönüşü onu Rift’i bir kez daha terörize etmek için geri getirdi.

Item build

-

Zed, kısa sürede büyük miktarda hasar verme ve rakipler onlara ne olduğunu anlamadan yara almadan çıkma konusunda çok başarılı. Domination birincil Keystone, size kolayca tedarik edebileceğiniz Electrocute, güç artışlarınıza ulaşmak için yeterli sürekliliğinizi sağlamak için Cheap Shot, ek AD için Eyeball Collection ve ultinizdeki düşük bekleme süresi için Ultimate Hunter verdiğini düşünerek amacına yardımcı olur.

Birkaç uygulanabilir ikincil rün sayfası var; Büyücülük ek bekleme süresinin azaltılması için en popüler olanı ve ek hasar için Scorch.

Yetenek önceliği

Zed’in beceri önceliği: R> Q> E> W.

Q’daki ana hasar verme yeteneğinizin mümkün olan en kısa sürede maksimuma çıkmasını istiyorsunuz. Daha sonra patlama potansiyelinizi artırmak için E’yi maksimize etmeye odaklanmak istersiniz. W inanılmaz bir yetenek olsa da, Q ve E’den gelen ek hasar W’nun sağladığı yardımcı programdan ağır basar.

Oyun planı

Zed, düşmanlar ne olduğunu anlamadan önce birkaç kare içinde girip çıkma konusunda başarılı olan oyunun başından ortasına kadar bir suikastçıdır. Erken dönemde çok fazla hasar alırsınız ama aynı zamanda gölgenizi agresif kullanırsanız savunmasız olursunuz.

Koridor aşamasında güvenli oyunlarla saldırganlığı dengeleyin, son vuruşu yapmaya çalışırken düşmana ölümcül bir W> E> Q kombosu indirmek için fırsatlar arayın. Altıncı seviyeye ulaştığınızda, rakip şeridinizi öldürmek veya yan şeritlerde dolaşmak için fırsatlar aramaya başlayın.

Zedeleyici eşya artışlarınızla gücünüz yavaşça artarken, aşırı beslenmedikçe oyunun ortasında bir platoya ulaşacaksınız. Bu noktadan önce oyunu bitirmek için rakipleri pusuya düşürerek bölünmüş itme yoluyla fırsatları aramak önemlidir, aksi takdirde ölçeğin dışına çıkarsınız ve oyunu kaybedersiniz.

 

League of Legends Mid Tier Listesi yazımız şidilik bu kadardı.Diğer yazılarımıza göz atmak isterseniz ;

 

League of Legends Jungle Tier Listesi – En iyi Ormancı Heroları

League of Legends Top Tier Listesi – Üst Koridor Heroları

League of Legends Adc Tier Listesi

League of Legends Yeni Başlayanlar için En İyi 10 Şampiyon

League of Legends 11.5 Yama Notları

 Ay Canavarları 2021 Görevleri ve Ödülleri : League of Legends

LoL En İyi Karakterler 15 OP Şampiyon