Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır? | Valkyrie Yetenekleri

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır? ; Apex Legends Valkyrie Yetenekleri ; Valkyrie, Apex Legends kadrosuna katılan en son Efsanedir ve yükseklerden füzeleri fırlatmak için jetpack’ini kullanarak arenada uçabilir.

Sezon 9 ve Apex Legends için Legacy güncellemesiyle, yeni Legend Valkyrie, onu harika bir izci karakteri yapan yüksek hareket kabiliyeti kiti ve keşif becerileriyle geldi. Bir füze sürüsünü serbest bırakabilir, jetpack’iyle yerden yüksekte uçabilir ve tüm ekibi hızla yeniden konuşlandırmak için doğaçlama bir atlama kulesi görevi görebilir.

Valkyrie, Apex Legends’a eklenecek 17. Efsanedir ve yeni kalıcı 3v3 Arenalar modu ve Bocek Bow silahıyla birlikte gelir. Valkyrie aynı zamanda Titanfall 2’nin patron karakterlerinden biri olan Viper’ın kızıdır ve kiti babasının Northstar Titan’ından çok fazla ilham alır.

Horizon ve Octane gibi, Valkyrie de tırmanmaya veya mantolanmaya gerek kalmadan binaları hızla yükselmesine izin veren pasif jetpack yeteneği sayesinde oldukça hareketli bir karakterdir. Ayrıca, Füze Sürüsü yeteneğini bir bölgeyi çarpıcı patlayıcılarla kilitlemek için kullanabilir ve kendini bir kavgaya dalmak veya hızlı bir şekilde kaçmak için özel bir atlama kulesi olarak kurabilir. Titanfall 2’den Northstar Titan’ın uçuş yeteneklerini ve füze silahlarını birleştiren kitini tamamlamak için, düşman konumlarını ve daha fazlasını ortaya çıkarmak için birkaç keşif yeteneği de elde ediyor.

Pasif Yetenek -VTOL Jets:

Valkyrie’nin Pasif Yeteneği, Apex Legends’ın en iyilerinden biri. Havadayken atlama düğmesine dokunarak, Valkyrie oyuncuları gökyüzüne uçmak için VTOL Jetlerini etkinleştirebilirler. Oyuncular, engelleri aşarak ve çok hızlı bir şekilde binalara tırmanarak gelişmiş hareket için kullanabilirler. Oyuncuların jetpack ile uçarak kazandıkları yükseklik, yeni Infested Olympus haritasının, World’s Edge’in ve Arenas haritalarının geniş alanlarını keşfetmelerine de olanak tanıyor.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır
Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

Önemlisi, Valkyrie oyuncuları jetpack’i kullanırken herhangi bir silah veya el bombası kullanamaz. Valkyrie’nin jetleri aktifken yapabileceği tek şey Füze Sürüsü yeteneğini kullanmaktır. Bununla birlikte, Valkyrie oyuncuları havadan 360 derecelik tam bir görüntü elde etmek için normal olarak hareket edebilir ve etrafa bakabilirler. Jetpack ayrıca sürekli yukarı doğru itme sağlar, bu nedenle Valkyrie oyuncuları, oyuncuları sabit bir yükseklikte tutacak seviye uçuşunu etkinleştirmek için jetleri kapatmadıkça veya nişan düğmesini basılı tutmadıkça yukarı çıkmaya devam edecekler. Jetpack, yeni Bocek Yayı gibi silahlar kullanan keskin nişancılara karşı oldukça savunmasız olabilen oyunculara hareket hızında büyük bir artış sağlıyor.

Jetpack, ekranın sağ tarafında yakıt kullanıldıkça boşalacak yeşil bir çubukla temsil edilen kendi yakıtını boşaltır. Oyuncular jetpack’i etkinleştirdiklerinde, bir miktar yakıt anında tüketilecek, ancak normal uçuş sabit bir oranda yakıt tüketecektir. Doludan boşa yaklaşık 7,5 saniye sürekli uçuş için yeterli yakıt vardır. Yakıt azalmaya başladığında, çubuk kırmızıya dönecek ve oyuncular jetlerin püskürmeye başladığını duyabilecekler. Yakıt sekiz saniye sonra yenilenmeye başlar ve tamamen yenilenmesi yaklaşık 10 saniye sürer.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?
Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

,

Valkyrie’nin jetleri için mükemmel bir kullanım, Apex Legends oyuncularının büyük bir yükseklikten düştükten sonra tam olarak hareket etmesini ve silahlarını çekmesini engelleyen kurtarma animasyonundan kaçınmak için düşmeleri kırmaktır. Yere düşmeden hemen önce, jetleri kısa süreliğine etkinleştiren ve hareket cezasından kaçınmak için yeterince yavaşlatan zıplama düğmesine hızlı bir çift dokunuş. Valkyrie uçarken silahlarını kullanamayacağı için, bu, Jetpack’i kullanarak bir düşüşü kırmanın, Uzay Yürüyüşü Pasif Yeteneğine sahip Horizon’un aksine, oyuncuların silahlarını çekili tutmasını engelleyeceği anlamına geliyor.

Oyuncular, Valkyrie’nin jetlerinin nasıl etkinleştirileceğini varsayılan “geçiş” seçeneği yerine “tut” olarak değiştirebilirler. “Tut” moduna geçmek, oyuncuların jetpack’ini etkinleştirmek ve kullanmak için havada atlama düğmesini basılı tutmaları gerektiği anlamına gelir. Bekletme düğmesinin serbest bırakılması jetpack’i devre dışı bırakacaktır.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?
Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

Fare ve klavye oyuncuları bunu denemek isteyebilir, ancak oyun kumandası oyuncuları, havada hareket ve nişan alma kontrolü için başparmağını kolayca sağ çubuğa döndürmelerine olanak tanıdığından, varsayılan “geçiş” seçeneğine bağlı kalmalıdır.

Taktiksel Yetenek -Missile Swarm:

Missile Swarm, imar ve sersemletme yoluyla düşman hareketini kontrol etmek için harika bir beceridir. Sürü, üçe dörtlük bir ızgara şeklinde düzenlenmiş 12 füzeden oluşan bir barajdır. Her füzenin küçük bir patlama yarıçapı vardır ve vuruşlar yalnızca 25 hasarın yanı sıra sersemletmelerden biraz daha fazla hasar verir, ancak tüm ızgara geniş bir alanı kaplar. Füze darbeleri ayrıca düşmanlara Arc Star benzeri bir sersemletme uygular ve bu da hareketlerini kısa bir süreliğine büyük ölçüde yavaşlatır.

Valkyrie oyuncuları, 12 füzenin tam olarak nereye vuracağını gösteren holografik hedefler üretmek için Taktiksel Yetenek düğmesini basılı tutabilir ve bu da son derece iyi nişan almaya olanak tanır. Füzeler fırlatıldıktan sonra tüm Apex Legends oyuncuları füze hedeflerini görebilecek, bu da düşmanların patlama alanından kolayca çıkabileceği anlamına geliyor.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?
Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

Oyuncular ayrıca, füzelerin fırlatılıp hedeflerine uçmasının birkaç saniye sürdüğünü ve Valkyrie‘den en uzaktaki füzelerin en son iniş yaptığı bir dalga şeklinde iniş yaptıklarını telafi etmelidir. Füzeler ayrıca yere neredeyse dikey olarak vurmadan önce geniş bir yay çizerek hareket ediyor. Bu kavis sırasında duvarlar, tavanlar ve örtü füzeleri kolayca engelleyebilir ve işaretlerini ıskalamalarına neden olabilir, bu nedenle Valkyrie oyuncularının yanında durdukları bir duvara çarparak yanlışlıkla kendilerini sersemletmeden önce çevrelerinden haberdar olmaları gerekir.

Missile Swarm’ın menzili iyidir ve orta ila uzun menzilde düşmanları kolayca vurabilir. Bununla birlikte, minimum hedefleme mesafesi 12 metredir, bu nedenle Valkyrie oyuncuları, sürülerini yakın oyunculara israf etmekten kaçınmalı ve bunun yerine silahlarını kullanmaya veya jetpack ile daha iyi bir konuma kaçmaya odaklanmalıdır. Füze Sürüsü, bir düşman ekibini şaşırtarak ve sersemleterek bir dövüş başlatmak için veya belirli alanları bloke ederek düşman hareketini kontrol etmek için bir mücadele sırasında büyük bir etkiyle kullanılabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Füze Sürüsü, Valkyrie’nin jetpack ile uçarken kullanabileceği tek şeydir. Oyuncular aşağıdaki düşmanları tam olarak hedefleyebildikleri için jetpack’inin yükseklik avantajını kullanmak, Füze Sürüsü’nü kullanmanın en iyi yollarından biridir. Oyuncular, havadayken bir Füze Sürüsü konuşlandırarak ve ardından jetpack’in sipere düşmesi için hemen keserek bunu bir adım daha ileri götürebilirler. Oradan, oyuncular siperde kalabilir veya şaşkın düşmanları devirmek için takım arkadaşlarıyla yere hücum edebilirler.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

Oyuncular ayrıca, uçuş sırasında taktik düğmeyi basılı tutmanın Valkyrie’nin hareket hızını yavaşlattığını, ancak yakıt tüketimini ve kilit yüksekliğini önemli ölçüde azalttığını bilmelidir. Çok kolay bir hedef olma riskiyle, Valkyrie oyuncuları, özellikle Skyward Dive Ultimate Yetenekleri şarj edilmemişse, uçuş sürelerini büyük alanları veya boşlukları geçmek için büyük ölçüde artırmak için kullanabilirler.

Ultimate Yetenek – Skyward Dive:

Jetpack jetlerini maksimum güçte kullanan Valkyrie, kendisinin ve takım arkadaşlarının paraşütle atlayıp uçsuz bucaksız bir mesafeyi kat etmesine izin vermek için kendisini kişisel, süper güçlü bir atlama kulesi olarak kurabilir. Skyward Dive, Olympus’un yüksek binalarına inmek ve yüksek zeminde hak iddia etmek veya daha iyi bir bölgeye yeniden yerleştirmek veya tamamen kaçıp iyileşmek için tehlikeli bir pozisyon bırakmak için eşit derecede faydalıdır. Üç dakikalık bir soğuma süresine sahip olduğundan, takımların büyük bir dövüşe hazır olduğundan emin olmak için idareli kullanılmalıdır.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

Skyward Dive’ı etkinleştirmek, Valkyrie oyuncularını etrafa bakabilecekleri ancak hareket edemeyecekleri bir duruma sokacaktır. Takım arkadaşları, ona bağlanmak ve uçuşa katılmak için bu eyaletteki Valkyrie oyuncusuyla da etkileşime girebilir. Bu arada, Valkyrie oyuncunun ekranına savaş uçağı tarzı yeşil bir kaplama verilir ve sağ taraftaki yeşil bir çubuk dolmaya başlar.

Yeşil çubuk dolduğunda, Valkyrie oyuncuları onları ve bağlı takım arkadaşlarını dikey olarak yüksek hızda havaya fırlatmak için “yanabilir”. Fırlatmanın zirvesinde, Valkyrie dalışı Jumpmaster olarak yeni bir alana götürecek, ancak manga arkadaşları yine de ayrılabilir ve hareket edebilir.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

Bir Valkyrie oyuncusu Skyward Dive’ı etkinleştirdiğinde, süresiz olarak başlatma öncesi durumda kalabilir ve ayrıca% 25 nihai şarj karşılığında dalışı iptal etme seçeneği verilir. Lansman öncesinde ping atıldığında ayrıca “Haydi uçalım!” Diyecektir. takım arkadaşlarının görmesi için feed’de. Oyuncuların ayrıca Skyward Dive’ı kullanmak istiyorlarsa, etkinleştirilmesi için dikey açıklığa ihtiyaç duyduklarından, üstlerinde ne olduğunun farkında olmaları gerekir.

Skyward Dive ayrıca Valkyrie‘ye, menzil içindeki düşman oyuncuları tersine çevrilmiş yeşil üçgen simgesiyle vurgulayan pasif bir keşif yeteneği verir. Yerdeki düşmanlar, tıpkı Kings Canyon’daki Crypto’nun Harita Odasından yapılan harita taramalarında olduğu gibi haritada işaretlenecek. Oyuncular, bir alanı çevreleyerek ve vurgulanan düşmanları arayarak, düşmanlara yaklaşmak için bir alanı keşfetme yeteneğini bile kullanabilirler.

Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?
Apex Legends Valkyrie Nasıl Oynanır?

Bu yetenek aynı zamanda bir Apex Legends karşılaşmasının başlangıcındaki ilk düşüş için de geçerlidir ve gemide bir Valkyrie bulunan takımların kaç takımın etrafta olduğunu ve nereye gittiklerini kolayca görmelerini sağlar. Valkyrie‘nin kadrosundaki tüm oyuncular da yeşil simgeleri ve harita işaretlerini görebilir. Valkyrie ayrıca Bloodhound, Crypto ve Pathfinder ile birlikte Recon Legend Class’ın bir parçasıdır, bu da bir sonraki yüzüğün yerini bulmak için Survey Beacon’ları kullanabileceği anlamına gelir.

Valkyrie, özellikle Sezon 8’deki Fuse ile karşılaştırıldığında oldukça karmaşık bir Efsanedir ve yeteneklerinin tam olarak nasıl çalıştığını ve jetpack yakıtı ve Missile Swarm soğuma süreleri gibi kaynakları nasıl yöneteceğini anlamak söz konusu olduğunda net bir öğrenme eğrisine sahiptir. Genel olarak, mükemmel bir keşif Efsanesi ve düşman ekiplerinin maç sırasında acele etmesi veya kaçınması için tüm alanları kolayca araştırabilir.

Yüksek hareket kabiliyeti, yakın menzilli silahları kullanan agresif oyun tarzları için onu harika kılıyor. Bununla birlikte, jetpack ve Skyward Dive ile elde edebileceği yükseklik avantajları, Rampart gibi daha savunmacı Efsanelerle de iyi çalışabileceği ve Deadeye’s Tempo Hop-Up ile Sentinel gibi uzun menzilli silahlar kullanabileceği anlamına geliyor.