Apex Legends Fuse Yetenekleri

Apex Legends Fuse Yetenekleri ; Apex Legends’a gelen en son yarışmacı, tamamen yok etmeye odaklanan basit bir kit sunan Aussie patlayıcı meraklısı Fuse.

Apex Legends‘ta yeni bir sezon, yeni bir Efsanenin kadroya katılacağı ve umarız oyunun metasında güçlü bir iz bırakacağı anlamına gelir. Sezon 8 ile birlikte, bir veya iki el bombasını seven Avustralya aksanlı Fuse geldi.

Apex Legends Fuse Yetenekleri

Fuse’un Kings Kanyonu’na patlayıcı bir şekilde gelişinin yanı sıra, Legend, ana vatanı Salvo’dan klasik 30-30 Tekrarlayıcı kollu tüfeği de tanıttı. Bu silahta ustalaşmak zordur, ancak doğru ellerde orta menzillerde çok güçlü olabilir.

Fuse’un patlayıcı olan her şeye yakınlığı göz önüne alındığında, yetenekleri çok fazla yıkıma neden olmak üzere dönüyor – şimdiye kadarki diğer Efsanelerin hepsinden çok daha fazla. Pasif ve taktik yetenekleri birlikte çok iyi çalışıyor ve düşmanların her zaman el bombaları tarafından sıkıştırılmasını veya havaya uçurulmasını sağlıyor. Bu arada, The Motherlode adlı devasa bir ateş bombası olan ultisi çok yönlüdür ve yetkin oyuncuların kendilerini korumak veya düşmanları alevler içinde yutmak için alan yaratmasına izin verir.

Apex Legends Fuse Yetenekleri
Apex Legends Fuse Yetenekleri

Bombacı – Pasif Yetenek:

Uzun süredir devam eden tüm Apex Legends oyuncuları, Fuse’un Grenadier pasif yeteneğinin bir yönünü, Apex Legends’ta standart bir kural olduğu için takdir edeceklerdir. Fuse, envanter yuvası başına fazladan bir tane taşıyabileceği için el bombası sayısını iki katına çıkarabilir. Bu, Fuse oyuncularının ciddi hasar vermek için Arc Stars, Frags ve Thermites şeklinde düşman ekiplerini bol miktarda ateş gücü ile bombalayabileceği anlamına gelir.

Dahası Fuse, tüm el bombalarını çok daha uzak, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde fırlatmak için kolundaki el bombası mancınıkını kullanıyor ve yetenekli oyuncuların bir düşman ekibini yumuşatmak için uzun mesafeden hızlı bir şekilde birden fazla el bombası fırlatmasına izin veriyor. Arc Stars, diğer el bombası türlerine kıyasla son derece uzağa fırlatılabilir ve eklenen doğruluk, düşman oyuncuların daha kolay yapışmasını sağlar. El bombaları, bir yüzeye ilk önce çarptığında bir Parçanın nereye sıçrayacağını göstermek için fazladan bir yörünge yolu da kazanır. Oyuncular, siperin arkasındaki düşmanları yakalamak için el bombalarını duvarlardan doğru bir şekilde sektirmek için bunu kullanmalıdır.

Apex Legends Fuse Yetenekleri
Apex Legends Fuse Yetenekleri

Bu pasif yetenek, Fuse’u bazı yönlerden diğer Efsanelerin önüne geçirir, çünkü oyuncuların sürekli olarak el bombalarından kaçmaları için onları yeniden konumlandırmaya zorlayarak düşman takımları üzerinde çok fazla baskı kurmasına izin verir. Fuse oyuncuları, her üç tür el bombasını da taşımalıdır – envanter alanına sahiplerse – hepsi çok yararlı olabilir. El bombaları, patlamaya yakalanan herkese güçlü hasar veren harika bir genel amaçlı el bombasıdır; Arc Stars ise düşmanları yavaşlatmak ve vurulmalarını çok daha kolay hale getirmek için mükemmeldir.

Takım arkadaşlarıyla bir binaya birkaç Termite bombası fırlatmak için koordine etmek, bir ekibi vurulduğunda kolayca kızartabilir, ancak Termitlerin uzun süre kalması onları alan inkarında ve içerideki düşmanları tuzağa düşürmede harika kılar. Pencerelerden ve kapılardan daha fazla el bombası ile takip etmek, bu ortadan kaldırmaları güvence altına almaya daha fazla yardımcı olabilir.

Bu el bombası ağırlıklı oyun tarzına yaslanmak için, Fuse oyuncularının el bombalarına yer açmak için cephane veya iyileştirici eşyalar feda etmeyi düşünmeleri gerekebilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da Fuse’un el bombası atma yeteneklerinin Wattson ve onun Önleme Pylonunu ona karşı büyük bir karşı koymasıdır, çünkü Pylon önüne atılan tüm el bombalarını yok eder. Fuse oyuncuları, bir Pilon’a atarak hepsini boşa harcamadıklarından emin olmak için el bombası atışlarını hızlandırmalıdır.

Knuckle Cluster – Taktiksel Yetenek:

Knuckle Cluster, Apex Legends’da gözle görülür hasar veren birkaç taktik yetenekten biri olduğu için yararlı ve ölümcül bir taktik beceridir. Fuse, pasif yeteneğinde olduğu gibi, koluna takılan el bombası mancınıkını, uzağa fırlatılabilen ve çok hızlı hareket edebilen özel bir Mafsal Kümesi bombası ile yükleyecektir. Taktiksel yetenek düğmesine dokunmak, Mafsal Kümesini çok hızlı bir şekilde ateşleyecektir; bu, oyuncular kendilerini silahlarını yeniden doldurma ve zayıflamış bir düşmanı çabucak bitirmeye çalışırken bulurlarsa yararlı olabilir. Her ne kadar, taktik düğmeyi basılı tutarak, oyuncular Mafsal Kümesi’nin yörünge yolunu tıpkı bir el bombası fırlatmak gibi kullanarak nereye gideceğini doğru bir şekilde hedefleyebilirler.

Bir Knuckle Cluster başlatıldığında, düşmanlar da dahil olmak üzere herhangi bir yüzeye yapışacak ve birkaç saniye içinde geniş bir alanda düşük hasar veren bir dizi küçük patlama yaymaya başlayacaktır. Mafsal Kümesi ile bir düşmanı yapıştırmak da 10 hasar verir. Testlerden, bir Knuckle Cluster bombasının bir düşmana verebileceği en büyük hasar, patlamaların içinde tamamen hareketsiz durdukları varsayıldığında, 50’den biraz daha az hasar gibi görünüyor. Mafsal Kümesi’nin patlamalarının el bombasıyla birlikte hareket etmediğine dikkat etmek önemlidir, bu nedenle bir Fuse oyuncusu bir düşmana yapışırsa, düşman sıkıştığı yerden kaçarak hasarın bir kısmını önleyebilir.

Knuckle Cluster bombalarının bir başka mükemmel yönü de kapıları tahrip edebilmeleridir. Bir düşman kapıyı kapalı tutmak için bir kapının arkasında duruyorsa, bir Fuse oyuncusu kapıya bir Mafsal Kümesini ateşleyerek onu havaya uçurabilir ve içerideki oyuncuyu açığa çıkarabilir ve muhtemelen çok yakın durursa onlara bir miktar hasar verebilir.

Knuckle Cluster, Fuse’un agresif el bombası-spam oyun tarzına daha da ekliyor, çünkü Fuse oyuncularının her zaman kullanabilecekleri bir el bombası olacak, özellikle de yetenek yalnızca 25 saniyelik bir bekleme süresinde. Bununla birlikte, oyuncuların Mafsal Kümelerini dar alanlarda kullanırken kendine zarar vermesi nedeniyle dikkatli olmaları gerekir. Yetenek, bir Thermite el bombası gibi savunma amaçlı olarak, ileriye doğru iten bir düşman ekibini durdurmak için de kullanılabilir. Koşarken yere hızla bir Mafsal Kümesi ateşlemek, Fuse oyuncularına ve takım arkadaşlarına bir dövüş sırasında iyileşmeleri veya yeniden konumlanmaları için fazladan zaman verebilir.

The Motherlode – Nihai Yetenek:

Fuse, devasa el havan topunu kullanarak, son patlayıcı The Motherlode’u gönderebilir. Bu bomba havada uçar ve bir alanın üzerinde patlayarak bir ateş çemberi yağdırır. Ana Düğümün etkinleştirilmesi, başlangıçta Fuse’un havan topunu donatmasına neden olacaktır. Oyuncular, sonunda bombanın nerede uçacağını ve ateş çemberinin nereye ineceğini gösteren bir halka bulunan kavisli bir yeşil çizgi görebilecekler.

Fuse oyuncularına havan topu takıldığında, ekranın sağ tarafında Ana Düğümün maksimum menzilini gösteren beyaz bir halka olacaktır. Oyuncu ne kadar uzakta hedeflerse, yüzük o kadar dolu olacaktır. Bir oyuncu Ana Düğümü çok uzağa hedeflerse, yeşil çizgi kırmızıya döner ve top ateşlenemez.

Apex Legends Fuse Yetenekleri

Fuse oyuncuları istedikleri noktayı seçip The Motherlode’u ateşledikten sonra, mermi hedefe doğru kıvrılarak patlayacak ve 20 saniyenin biraz altında yerde kalan ateşini serbest bırakacaktır. Ateşin içinden geçen herhangi bir düşman 35 hasar alır, ardından da beş tetikleme sekiz hasar alır – ateş çemberinde durmaya devam ederlerse tik başına 12 hasar – Fuse’un nihai yeteneğini oldukça güçlü kılar. Sadece mavi bir vücut kalkanını indirecek kadar hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda yanan oyuncuların, Bangalore’un Creeping Barrage’ından gelen sarsıcı etkiye benzer bir yavaşlama etkisine neden olur.

Apex Legends Fuse Yetenekleri

The Motherlode da sadece iki dakikalık bir soğuma süresine sahiptir, bu nedenle oldukça sık kullanılabilir ve çoğu Fuse oyuncusu, dövüş başına en az bir kez şarj etmelidir. Büyük ateş çemberi, düşman ekiplerini küçük bir alanda tuzağa düşürmek için harika olduğundan, Fuse oyuncularının ve takım arkadaşlarının rakiplerine el bombaları ile saldırmalarına ve onları ateşin içinden koşmaya ve etkilerine maruz kalmaya zorlamalarına olanak tanıyan büyük ateş çemberi, kavga başlatmak için yararlı bir yetenektir . Aynı zamanda, bir düşman ekibine yer açmak için orta dövüşü kullanmak iyi bir nihai yetenektir. İyi yerleştirilmiş bir ateş çemberi, savaş alanını oyuncunun lehine daraltabilir veya bir düşman ekibinin olası bir kaçış yolunu engelleyebilir.

En büyük strateji olmasa da, Bomba sadece tavana çarpıp anında patlayacağından, Ana Düğüm, bir odayı hızlıca ateşle doldurmak için iç mekanda da ateşlenebilir. Yeşil nişan çizgisi turuncuya döneceği için oyuncular Ana Düğümün bir şeye çarpıp vurmayacağını bilecekler. Bu, Kings Canyon’daki Bunker gibi dar alanlarda etkili bir strateji olabilir, çünkü düşmanlara ciddi yanma hasarları verebilir. Çoğu zaman, yangın birbirine çok yakın olacak ve bir oyuncu ve takımının kaçıp iyileşmesi için alan yaratmada hala yararlı olan bir ateş duvarı oluşturacaktır.

Sigorta oyuncuları, kendi Ana Düğümlerinden de tam yanma hasarı alacaklarını unutmamalıdır. Herhangi bir oyuncu The Motherlode’u içeride ateşlerse, alev almamak için hemen geriye doğru yürümeye başlamalıdır. Bununla birlikte, herhangi bir oyuncu, düşerken bir Ana Düğümden ateşe dokunursa, çok az miktarda hasar alır ve herhangi bir yanma veya yavaşlama etkisine maruz kalmaz.

Apex Legends Fuse Yetenekleri

The Motherlode’un bir başka harika yönü, Fuse oyuncularının uzaktaki hareketleri daha iyi görmelerini sağlayan kullanışlı bir yakınlaştırma özelliğine sahip olmasıdır. Bu sadece Ana Düğüm için hassas, uzun menzilli nişan almaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uzaktaki ekipleri aramak için yakınlaştırarak genel izlemeye de yardımcı olabilir. Oyuncular ayrıca topu tutarken normal şekilde hareket edebilirler, böylece Fuse oyuncuları ekipleri için alanı araştırmak için etrafta koşabilir.

Sigorta, yalnızca hasar vermeye odaklanan bir kit ile kullanmak için oldukça basit bir Efsanedir. Hem Ana Düğüm hem de Mafsal Kümesi, geniş etki alanları ve nispeten kısa bekleme süreleri nedeniyle çok bağışlayıcı yeteneklerdir. Genel hasar odağına rağmen, Fuse, değişen oyun tarzları söz konusu olduğunda çok yönlü harika bir Efsanedir.

Bir el bombası voleybolu ve bir Mafsal Kümesi ile bir saldırı başlatmak ve ardından yanan bir bina silahına saldırmak, uygulanabilir bir agresif taktiktir, ancak Fuse’un nihai ve el bombası fırlatma yeteneklerinin aşırı menzili, uzaktan da yıkım yağdırabileceği anlamına gelir. Kitinin basitliği, oyuncuların yeteneklerini birçok şekilde ve durumda kullanmalarına da olanak tanıyor, yani en yetenekli Fuse oyuncuları, patlayıcı cephaneliğiyle yaratıcı olan oyuncular olacak.