Stardew Valley: Kayıp ve Bulunan Kutusu

Stardew Valley: Kayıp ve Bulunan Kutusu ;Stardew Valley için en yeni güncelleme olan 1.5 Güncellemesinden sonra, artık oyuna yaşam kalitesi değişikliği olarak eklenen bir Kayıp ve Bulunan kutusu var.

Stardew Valley hala düzenli olarak güncelleniyor ve en yeni güncelleme çeşitli yararlı yaşam kalitesi değişiklikleri ekledi. Stardew Valley 1.5 güncellemesi, çoğu oyuncu için faydalı olacak Kayıp ve Bulunan kutusu adı verilen bir şey ekledi.

Stardew Valley: Kayıp ve Bulunan Kutusu

Kayıp Eşya Kutusu

Oyuncu tarafından bir şekilde “kaybolan” eşyaları toplamak için kullanılır. Oyuncular kutuda, başarısız olan özel bir sipariş için teslim edilen eşyaları, Stardew Valley Fuarı’nın grange sergisinde geride kalan eşyaları, güvercinlere dönüşen çocuk şapkalarını ve çevrimdışı oyuncuların eşyalarını bulabilirler. Oyuncular, oynarken kaybolan bazı görev öğelerini ve araçları bile bulabilirler.

Önceden, bazı eşyalar, Başkan Lewis tarafından uyurken bir oyuncunun yatağına bırakılıyordu, ancak bu eşyaların bazıları geri alınamıyordu. Son olarak, Stardew Valley oyuncuları artık hemen hemen her şeyi kurtarabilir.

Kutunun Yeri

Neyse ki, Kayıp Eşya kutusunu bulmak ve kaybolan eşyaları geri almak artık çok kolay. Oyuncular Kayıp Eşya kutusunu Belediye Başkanı Lewis’in evinin içinde bulabilirler. İçeri girdikten sonra, ana odanın ön kapıdan karşı tarafında bulunur. Üstü soru işareti olan kahverengi bir kutuya benziyor. İşte Mayor’s Malikanesi’nin konumu:

Stardew Valley: Kayıp ve Bulunan Kutusu

Kutunun bu kadar erişilebilir ve bulması kolay olması, oyuncular, özellikle de yeni olanlar için harika. Aletleri ve önemli eşyaları kaybetmek, yeni oyuncuların Stardew Valley’e başladıklarında yaptıkları en büyük hatalardan biridir. Ancak bu, her seviyedeki oyunculara yardımcı olacaktır; Oyuncuların neredeyse Stardew Valley piyasaya sürüldüğünden beri bir Kayıp ve Bulunan kutusu istemesinin bir nedeni var.

Herhangi bir öğeyi geri almak için, oyuncuların Başkan’ın Malikanesine gitmeleri ve ardından kutudaki etkileşim düğmesini kullanmaları yeterlidir. Kutu için uygun olan tüm eksik eşyalar, kaybolduktan sonraki gün içinde bulunacaktır.

Henüz Mobilde Değil

Bu, Stardew Valley 1.5 Güncellemesinin bir özelliği olduğundan, oyuncular Android veya iOS’ta Kayıp ve Bulunan Kutusu’na erişemeyecek. 1.5 Güncellemesi Aralık 2020’de PC’de ve bu hafta konsollarda yayınlandı, ancak henüz mobil cihazlara ulaşmadı. Henüz piyasaya sürülmesi için bir zaman çizelgesi görünmüyor, bu nedenle şimdilik mobil Stardew Valley oyuncularının tüm yeni özellikleri ve yaşam kalitesi güncellemelerini almak için sabırlı olmaları gerekecek.