Stardew Valley Altın Tavuklar Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley Altın Tavuklar Nasıl Elde Edilir? ; Mavi tavuklar ve boş tavuklar Stardew Valley’e girmek için biraz çalışma gerektirir, ancak altın bir tavuk edinmek bambaşka bir deneyim.

Mavi tavuklar, boş tavuklar ve dinozorlar elde edildikten sonra, Stardew Valley oyuncuları kümeslerde yaşayan tüm özel hayvanları elde ettiklerini düşündükleri için affedilecekler, ancak yeni 1.5 güncellemesinden itibaren yanılıyorlar. Yeni güncelleme oyuna altın tavukları ekledi ve bunların edinilmesi, oyundaki diğer hayvanlara kıyasla en fazla işi gerektirecek.

Stardew Valley Altın Tavuklar Nasıl Elde Edilir?

Ginger Adasına Ulaşım

Ginger Island, Stardew Valley 1.5 güncellemesindeki en önemli eklemelerden biriydi. Altın bir tavuk almayı ümit eden herhangi bir oyuncu, önce Ginger Island’a gitmek zorunda kalacak. Bunu yapmak için, toplum merkezi veya Joja deposu tamamlandıktan sonra Willy’nin sahildeki dükkanının arka kapısına gidin. Orada oyuncular onarılması gereken bir gemi bulacaklar. Gemiyi onarmak için oyuncuların 200 sert ağaç, 5 pil paketi ve 5 iridyum çubuğuna ihtiyacı olacak. Gemi tamir edildikten sonra oyuncular Ginger Adası’na gidebilir.

Ginger Adasında Mr. Qi ile Buluşmak

Oyuncular, Ginger Island’a gittiklerinde çeşitli farklı etkinliklerle karşılaşacaklar. Ancak altın tavuk elde etmek amacıyla altın ceviz almak öncelikli olacaktır.

Altın cevizler adanın her tarafında bulunur ve çeşitli şekillerde bulunur. Oyuncular, harcanıp harcanmadıklarına bakılmaksızın, toplamda 100 altın ceviz bulduklarında, adanın batı tarafına gidebilir ve Qi’nin Ceviz Odası’na bir kapı açabilirler.

Mükemmellik Takibi

Mr. Qi’nin dükkanında dikkat edilmesi gereken birkaç şey olacak. Odanın sol tarafında, oyuncuların tamamladıkları için Qi mücevherlerini ödüllendirecek Qi’den gelen istekleri kabul edebilecekleri özel emirler panosu var. Qi mücevherleri daha sonra dükkanda odanın diğer tarafındaki eşyalarla takas edilebilir.

Altın tavuk almakla ilgilenenler, odanın en sağındaki heykele gitmek isteyecekler: mükemmellik izci. Kusursuzluk izleyicisi, adından da anlaşılacağı gibi, oyuncunun başarılarını ve oyunun% 100 tamamlanmasına yönelik ilerlemelerini takip eder.

Mükemmellik takipçisi tarafından listelenen tüm görevler tamamlanmalıdır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Her mahsul ve yem öğesinden birini gönderin
 • Çiftlikte tüm dikilitaşları (çöl, ada, toprak, su) inşa edin
 • Çiftlikte Altın Saati inşa edin
 • Maceracılar Loncası’ndaki tüm canavarları yok etme hedeflerini tamamlayın
 • Her köylüden maksimum sevgiye ulaşın. Bunun amaçları için, bekarlar ve bekarlar 8 kalpte maksimuma çıkarılmış olarak kabul edilir.
 • Her beceride 10. seviyeye ulaşın.
 • Tüm yıldızları bulun.
 • Her Stardew Valley tarifini pişirin.
 • Tüm öğeleri işleyin
 • Stardew Valley’deki her balığı yakalayın. Ancak, Qi’nin “Genişletilmiş Aile” görevini tamamlamak için gereken balıklar bu görevi tamamlamak için gerekli değildir.
 • Tüm altın cevizleri bul

Benzer Yazılar: Stardew Valley: Tüm Altın Ceviz Yerleri

Stardew Valley Altın Tavuklar Nasıl Elde Edilir?

Altın Yumurta Almak

Mükemmellik izleyicideki tüm görevler tamamlandığında, altın yumurtalar hem Bay Qi’den hem de Marnie’den satın alınabilecek. Altın bir yumurta, ilkinden 100 Qi mücevherine ve ikincisinden 100.000 altına mal olacak. Boş yumurtalar gibi, cadı da oyunculara% 100 tamamlandıktan sonra altın yumurtalar verebilir, ancak yine, rastgele cadı olayının meydana gelmesi yalnızca% 1’dir ve olay gerçekleştiğinde altın yumurta alma sözü bile verilmez. etkinleştirin, çünkü cadı birden fazla şey yapabilir. Altın yumurtayı satın almak daha güvenli ve muhtemelen daha hızlı bir bahis.

Altın yumurta elde edildikten sonra, Stardew Valley’deki diğer yumurtalar gibi kuluçka makinesine yerleştirilebilir ve birkaç gün sonra altın bir tavuk yumurtadan çıkar. Altın tavuk, standart bir yumurtanın on katı olan 500 altının taban fiyatına satılan altın yumurtaları bırakmaya devam edecek. Ancak bir mayonez üreticisine yerleştirildiğinde, altın yumurtalar altın mayonez üretmeyecektir. Aksine, üç birim altın yıldız kalitesinde standart mayonez üretecekler.

Daha Fazla Oku : Stardew Valley: Altın Balkabağı Nasıl Elde Edilir ve Ne İşe Yarar?

Daha Fazla Oku : Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları