Apex Legends Arenalar Modu Rehberi

Apex Legends Arenalar Modu Rehberi , Apex Legends Arena War , Apex Legends Arenalar İpuçları ; Apex Legends’taki yeni mod hakkında oynamadan önce bilmeniz gereken her şey…

Apex Legends Sezon 9‘a gelen en büyük eklenti, bir ekonomi sistemi ile tamamlanmış bir 3v3 tur tabanlı mod olan yepyeni Arenas modudur. Özellikle, oyuncular her tura yeni ekipmanlarla başlar – CS: GO ve Valorant‘ın aksine, oyuncular önceki turdaki eski silahlarını tutamazlar. Respawn Entertainment, Apex Legends‘ın ana battle royale modundan ayrı bir modu oyuna ilk kez sunuyor.

Daha küçük oyuncu sayısını karşılamak için, beş haritanın her biri tek bir alana odaklanmak üzere tasarlandı.

Şu anda iki yeni harita ve ayrıca battle royale seviyelerinden alınan ek üç harita var: Kings Canyon’dan Topçu, World’s Edge’den Thermal Station ve Olympus’tan Golden Gardens.

Arenalardaki maçlar, ortalama 15 dakika süren kısa deneyimler olarak tasarlandı.

Battle royale becerileriniz sizi Arenalarda çok ileriye götürürken, takımınızla hükmetmek istiyorsanız birkaç numara daha almanız gerekecek. Apex Legends’ta Arenas modunu oynamadan önce bilmeniz gereken her şey burada…

Apex Legends Arenalar Nasıl Kazanılır?

Arenalarda bir oyun kazanmak için takımların en az üç tur kazanması ve iki puan önde olması gerekir. Bu, takımların ne kadar eşit eşleştiğine bağlı olarak oyunların üç tur kadar kısa veya dokuz kadar uzun olabileceği anlamına gelir. Her tur ilerledikçe, oyunculara daha fazla malzeme verilir ve bu da onlara daha iyi silahlara erişim sağlar. Silahlarınızı yükseltmek, size tüm eklentilerin bir sonraki aşamasını aynı anda verir, ancak farklı bir optik seçme seçeneğiniz vardır.

Malzemelerinizi her turun başında kullanarak silahlar, sarf malzemeleri ve yetenekler arasında seçim yapmalısınız. Bazı karakterler, yüksek maliyetleri nedeniyle erken turlarda satın alınamayan daha güçlü yeteneklere sahiptir. Oyuncular, zaman geçtikçe kapandıkça yüzükle mücadele etmeleri gerekecek. Aynı şekilde, üç yükseltilmiş silah içeren bir bakım paketi, her turda bir noktada düşecektir.

Apex Legends Arenalar İpuçları

Her Zaman İlk Yuvarlakta Uzun Menzi̇lli̇ Bi̇r Si̇lah Satın Alın !

Her turun başında her oyuncuya ücretsiz bir P2020 ve Mozambik verilir. Başlangıç malzemesi bakiyeniz olan 550 kullanılarak hemen hemen tüm silahlar satın alınabilir. İlk turda klasik bir satın alma gerektirmeyen tabanca turuna çıkabilirsiniz, ancak bu her zaman bir hatadır. Diğer silahlar, Apex Legends’da, özellikle iki stok tabancaya kıyasla çok güçlüdür.

Apex Legends Arenalar Modu
Apex Legends Arenalar Modu

Arenalardaki haritalar, battle royale versiyonlarıyla karşılaştırıldığında küçük olabilir, ancak yine de şaşırtıcı derecede büyüktür. Kendinize savaşta bir şans vermek için daima uzun menzilli bir silah satın alın. Arenalarda iyileştirme kaynakları sınırlıdır, bu nedenle vermeyi başardığınız herhangi bir hasar parçası uzun vadede toplanacaktır.

İki̇nci̇l Si̇lahlarla Uğraşmayın!

Satın alma menüsünde savaş alanında size yardımcı olabilecek pek çok öğe var, ancak ikincil bir silah bunlardan biri değil. Silahlar birinci sınıf ürünlerdir ve bu şekilde fiyatlandırılırlar – sonuç olarak, kullanmayacağınız bir silah için malzemeleri gerekçelendirmek çok zordur. Varsayılan olarak size bir P2020 veya Mozambik verilir; bir şarjörü boşalttıktan sonra düşmanları bitirmek için bu silahlardan birini kullanın.

Birincil silahınızı yükseltmeniz veya bir Alternatör ile yaklaşık aynı fiyata Kalkan Piller satın almanız daha iyi olur. Paralarının çoğunu güçlü bir birincil silaha harcadıkları için hem düşmanlarınızı hem de takım arkadaşlarınızı yağmalamayı unutmayın.

Eki̇p Ekonomi̇ni̇zi̇ Yöneti̇n

Bu, herhangi bir CS: GO oyuncusu için akıllıca görünebilir, ancak malzemelerinizi akıllıca harcamak çok önemlidir. Her oyuncunun eşit şekilde donatıldığından emin olmak için takımınızla koordineli çalışmanız önemlidir. Takımınız malzemelerini sonraki turlar için kaydetmeyi seçtiyse, oyun planınız buna göre ayarlanabilir. Herkesin kaynaklarını akıllıca harcadığından emin olmak için manga üyelerinizle iletişim kurun.

Satın Alma Menüsünde Zaman Kaybetmeyi̇n

Her oyuncunun mağazadan ne satın almak istediğine karar vermek için 30 saniyesi vardır, ancak paranızı harcadıktan sonra bu menüde kalmak zorunda değilsiniz. Başlangıç alanında dolaşmak için sağ alt köşedeki kapat’a tıklayın. Yalnızca üç saniye tasarruf edebilirsiniz, ancak bu, belirli konumlara rakiplerinizden daha hızlı ulaşmanız için yeterli bir zamandır. Rakibinizi düşürdüyseniz, bu avantajı düşmanınızı oyundan çıkarmak için kullanabilirsiniz.

Apex Legends Arenalar Modu
Apex Legends Arenalar Modu

Hari̇ta Kaynaklarını Hedefleyin

Deneyimlerimize göre, çoğu oyuncu gelen bakım paketlerini, üretim malzemelerini ve ikmal kutularını görmezden geldi çünkü onlar düşmanları avlamaya fazla odaklanmışlardı. Parlak turuncu kutulardan işçilik malzemelerini kapmak, ekibinize fazladan 200 malzeme kazandıracak. Bu, özellikle malzemelerin sınırlı olduğu ilk turlarda gerçekten artabilir.

Bakım paketlerinin hedeflenmesi daha zordur, ancak bu öğeleri önce kapmanıza yardımcı olmak için Efsanenizin yeteneklerini kullanabilirsiniz. Bangalore’un Duman Fırlatıcı, siz bakım paketine baskın yaparken düşmanlarınızın sizi vurmasını zorlaştırabilir. Güvenli oynamak istiyorsanız, Loba’nın Black Market Boutique ultisi, yakındaki oyuncular için endişelenmenize gerek kalmadan bu öğeleri uzaktan çalabilir.

Güçlü Üst Düzeyleri̇ Satın Alın

Apex Legends tier listesi burada tam olarak geçerli değildir; Arenalarda daha az güçlü olmalarını sağlamak için neredeyse tüm karakterler biraz değiştirildi. Battle royale modundan Arenalara en büyük değişiklik, nihai yeteneklerin olmamasıdır. Oyuncular artık yeteneklerini satın almalı ve bu maliyetler karakterinize bağlı olarak artabilir.

Yalnızca sınırlı bir süre için mevcut oldukları için Horizon’s Black Hole veya Bloodhound’un Beast Of The Hunt gibi güçlü nihai yetenekleri kullandığınızdan emin olun. Belirli nihailerin pahalı olmasının bir nedeni vardır – temel bir stratejiyle oyunları kolayca kazanabileceğiniz için güç nihaileri etrafında bir oyun planı oluşturun. Saniyeler içinde ölümcül hasar vermek için Horizon’s Black Hole ile Arc Star bombalarını kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Ve Apex Legends’in yeni modu Arenas ile ilgili ipuçları için elimizde olan tek şey bu. Meta gelişmeye devam ederken, sizi en son bilgilerden haberdar etmek için bu kılavuza daha fazlasını ekleyeceğiz. Titanfall 2 patronu Viper’ın kızı Valkyrie‘ye odaklanan Apex Legends yeni efsane rehberimize mutlaka göz atın.