Apex Legends Horizon Karakter Rehberi

Apex Legends Horizon Karakter Rehberi ,Apex Legends Horizon yetenekleri  ;Horizon, Apex Legends‘da oynanabilecek en eğlenceli karakterlerden biri olabilir. İşte Apex Legends Horizon ile bilmeniz gereken her şey.

Horizon, geçen yıl 7. Sezonda Apex’e eklendi. Efsane, hızlı tempolu bir oyun tarzını destekleyen yeteneklerle kesinlikle benzersiz. Topluluktaki çoğu, kaç oyuncunun karakterle maç kazandığından dolayı bir nerfin yakın olduğunu varsaydı.

Horizon, oyundaki en iyi efsanelerden biri olsa da, oyuncuların başarıya ulaşmak için yeteneklerini doğru bir şekilde kullanmaları gerekecek. Horizon, oyundaki en iyi hareket karakteridir, bu yüzden oldukça fazla sayıda üst düzey oyuncu onu kullanır. Bu makale, Horizon’un tüm yeteneklerini ve bunlardan oyun içinde nasıl yararlanılacağını ele alacaktır.

Apex Legends Horizon Karakter Rehberi

Pasif Yetenek: Uzay Yürüyüşü

Apex Legends Horizon  ‘un Uzay Yürüyüşü, Apex’teki en iyi pasif yetenek olabilir. Yetenek, ufkun diğer karakterlerin uğraşması gereken düşme yorgunluğunu önlemesine izin verir. Düşme yorgunluğu, oyuncular yüksek yerlerden atladığında oluşan hareket cezasını ifade eder.

Diğer her karakterin, sprint’i etkinleştirmeden önce uzun bir düşüşten sonra bir saniye boyunca hareket etmesi engellenir. Horizon’un cezası yok ve herhangi bir düşüşten uzaklaşabilir.

Oyuncular için yeteneği kullanmanın en iyi yolu, arazi hareketi bonusunu kötüye kullanmaktır. Oyuncular yüksek alanlardan eğimli bir yüzeye atlayabilir ve sonsuza kadar kayabilirler. Oyuncular, birden fazla atlama ve kaydırmayı birleştirerek haritayı diğer karakterlerden daha hızlı geçebilirler. Pasif yetenek, Apex Legends Horizon  ‘un taktiksel ve nihai yeteneklerini de daha iyi hale getirir.

Taktik Yetenek: Yerçekimi Kaldırma

Yerçekimi kaldırma, Horizon’u havaya doğru iter. Asansörün tepesine geldiklerinde, Horizon oyuncuları çıkış yönlerini kontrol edebilirler. Efsanenin taktik yeteneğinin birçok farklı kullanımı vardır. Oyuncular, rakip takımlarda farklı bir bakış açısı elde etmek için bunu kullanabilir.

Yerçekimi Kaldırma, düşman oyuncuların bir yükseklik avantajına sahip olduğu durumlarda da yararlıdır. En etkili yöntem iyileşirken liftin kullanılmasıdır.

Apex Legends Horizon , kalkan pili kullanırken kaldırmayı başlatabilir ve yukarı uçabilir. Aşağıya inerken, oyuncular onun pasif yeteneğini kullanarak uzaklaşabilir. Yüksek seviyeli oyuncular, bir silahlı çatışmaya yeniden girmeden önce hızlı bir iyileşme sağlamak için her zaman tekniği kullanırlar. Oyuncular, hasar aldıktan sonra her zaman yeteneği kullanma alışkanlığı kazanmalıdır.

Horizon’un taktik yeteneği, oyuncular tarafından çeşitli şekillerde kullanılabilir ve son derece hızlı bir soğuma süresine sahiptir. Apex oyuncuları, altın bir kask kullanarak veya kaybolmadan hemen önce asansöre girerek yeteneği genişletebilirler.

Horizon’un kaldırması 12 saniye boyunca aktif kalacak ve 12 saniye geçmeden kullanılması onu iki saniye daha aktif tutacak. Asansörün bir diğer etkili kullanımı da kapı ve koridorlarda. Oyuncular, düşman oyuncuların içeri girmesini ve görüşlerini engellemesini önlemek için asansörü bir kapıya atabilir.

Oyuncuların bu yeteneği kullanması gereken son yol, anket yapmak ve bilgi toplamaktır. Düşman oyuncuları belirlemek, Horizon ana şebekelerinin nihai yetenekleri Kara Delik’i ne zaman ve nerede kullanmaları gerektiğini ölçmelerine yardımcı olacaktır.

Ultimate: Kara Delik2

Apex Legends Horizon  ‘un nihai yeteneği, oyuncuları kendisine doğru çeken minyatür bir kara delik yaratır. Gerçekte, kara delikler tüm maddeyi tükettiği için, bir karadelikten çok bir kasırgaya benzer. Astrofizik bir yana, nihai yetenek, yeteneğin etki alanı içindeki rakip takımlara karşı son derece yararlı olabilir. Kara Delik, rakip efsaneleri kürenin içine çekerek ele geçirecektir. Kara Deliğin yarattığı etki alanı o kadar büyük değil, bu yüzden oyuncuların atışlarında isabetli olmaları gerekecek.

Apex oyuncularının bu yeteneği kullanmasının yaygın bir yolu, önce asansörü etkinleştirmek, ardından onu düşman oyuncuların nerede olduğunu belirlemek için kullanmaktır. Bu taktik, oyunculara düşman ekiplerinin kuş bakışı görünümünü verecektir. Oyuncular daha sonra düşman hareketini analiz edebilir ve nereye döneceklerini tahmin edebilir. Etki alanı küçük olduğu için oyuncular, düşman takıma bir miktar zarar verdiklerinden emin olmak için etrafına ark yıldızları fırlatabilirler. Efsaneler el bombaları da kullanabilir, ancak ark yıldızlarının patlamaları çok daha hızlıdır.

Rakip oyuncular bir kapıyı tutuyorsa, Kara Delik, oyuncuyu binanın dışına atarak kapıdan uzaklaştırmak için kullanılabilir. Kamp oyuncuları deliğin ortasına doğru çekilecek ve oyuncular tam olarak yerlerini bilecekler. Nihai için benzer bir kullanım, bölgeye dönmesi gereken oyuncuların olduğu zamandır. Dönen oyuncuları delikle engellemek paniğe neden olacak ve rakip efsaneler kolay hedefler olacak. Çok az oyuncu Kara Deliğin bir kalkan olarak da kullanılabileceğini biliyor. Horizon’s Black Hole, yok edilmeden önce 220 hasarı emer. Ufak tefek bir durumda yakalandığında, Horizon ana şebekesi ultiyi hem siper hem de kalkan olarak kullanabilir.