PUBG Mobile Panzerfaust Nedir?- Panzerfaust Özellikleri Neler?

PUBG Mobile Panzerfaust Nedir?- Panzerfaust Özellikleri Neler? ,Panzerfaust Nasıl Kullanılır? ;PUBG Mobile’daki roketatar Panzerfaust’u inceledik.

Panzerfaust Nedir?

PUBG Mobile Panzerfaust Karakin‘in çeşitli arazilerindeki seçeneklerinizi sınırlayan, birincil silah yuvası olan bir roketatardır.

PUBG Mobile Panzerfaust Nasıl Kullanılır?

Panzerfaust’daki mermi oldukça hızlı hareket eder, ancak dikkatli oyuncular tarafından atlatılabilir. Panzerfaust’un arkasında bir de geri püskürtme alanı vardır, bu yüzden onu ateşlemeye başlamadan önce takım arkadaşlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta; panzerfaust tek kullanımlıktır.

Panzerfaust Özellikleri Neler?

 • Karakin’e özeldir.
 • Harita üzerinde çok az alanda bulunur.
 • Her Yardım Paketi içerisinde kesinlikle vardır.
 • Roketler çarpma ile patlar, fakat havada giderken de patlayabilir.
 • Hasar yarıçapı, çarpma noktasından 6 m’dir.
 • Patlama, kısa bir mesafeye kadar ince duvarlar ve nesneler üzerinden çevresel hasar verebilir.
 • Yapışkan Bomba gibi Karakin’deki belirli duvarları yıkmak için kullanılabilir.
 • Roketler, patlamalar veya bir mermi tarafından vurulması durumunda, çarpışmadan önce havada patlar.
 • Tek kullanımlıktır.
 • Tanksavar (Panzerfaust) ateşlendikten sonra Tanksavar tüpü atılır ve geri alınamaz.
 • Tanksavarın ateş edilmesi ile arkasında bir patlama alanı oluşur, bu yüzden dikkatli olmalısınız!
 • Tanksavarın ateş edilmesi ile oluşan patlama alanı, silahın arkasındaki 3 metrelik alandakilere zarar verir.
 • 60, 100 (varsayılan) ve 150 metrede sıfırlama seçenekleri vardır.

 

PUBG Mobile’ın bugüne kadar yayınlanan en küçük haritası Karakin, 1.3 Çılgın Ritimler Güncellemesi ile birlikte oyunculara müjdelenmişti. Ancak PUBG Mobile oyuncuları tarafından oldukça beğenilen bu harita oyuna eklenmemiş ve birçok oyuncunun merakla beklediği bir duruma dönüşmüştü.

PUBG Mobile Karakin Haritası Nedir?

Karakin, kurak bir bitki örtüsüne sahip, açık bir ortamda kayalar ve kumlarla dolu bir Kuzey Afrika Çöl haritasıdır. Boyut olarak oldukça küçük bir harita olan Karakin, yalnızca 2×2 bir alana sahiptir. Ancak bu küçüklüğü sizi yanıltmasın çünkü Miramar ve Erangel kadar gerilimli ve Sanhok kadar hızlı bir haritadır ve tempo asla düşmez. Klasik modda oynanan bu harita, boyutundan dolayı yalnızca 64 kişilik oyunları desteklemektedir.

PUBG Mobile Panzerfaust

Karakin haritasında çok fazla bina ve yapıya rast gelmek mümkün değil. Çok az binaya sahip bu haritada, Air-drop’lar genellikle haritanın uç noktalarına düşmekte ve oyuncuların haritada gezinmesine olanak sağlayan Kaçak Tünellerine ev sahipliği yapmaktadır. Duvarlara ve binalara zarar verebilecek Yapışkan Bombaların bulunduğu Karakin haritasında ayrıca Red Zone’dan daha tehlikeli bir Yıkım Bölgesi mekaniği bulunmaktadır. Yıkım Bölgesi, oyuncuların Karakin haritasında binalara saklanmasını önlemeye yönelik bir mekaniktir. Mini haritanın mor renkle gösterilen alanda gerçek zamanlı olarak gerçekleşir ve oyuncuların güvenli bölgeye doğru ilerlemesini zorunlu kılar. Bu da pusuda bekleyen oyuncuların açığa çıkmasını sağlarken, göğüs göğüse çarpışan oyuncuların can sıkıcı bir şekilde ölmelerini bir nebze de olsa engeller.

PUBG Mobile Karakin Haritası Ne Zaman Gelecek?

Evet serap görmüyorsunuz! Karakin haritası PUBG Mobile’a yeniden geliyor. 1.3 Çılgın Ritimler güncellemesinde müjdelenen Karakin haritası, 7 Nisan’da sunucularda yerini alacak ve muhteşem çarpışmalara ev sahipliği yapacak.