Stardew Valley: En İyi Sonbahar Bitkileri

Stardew Valley: En İyi Sonbahar Bitkileri ; Stardew Valley’de sonbahar mevsiminde, biri hasat başına birden fazla meyve veren iki özel ürün ekerek karı en üst düzeye çıkarın.

Stardew Valley’de sonbahar, Ruh Arifesi’nin ve Pelican Kasabası’nın etrafındaki muhteşem yaprak ve manzaraların bir zamanıdır. Ancak en karlı mahsullerden bazıları, Stardew Valleyde sonbahar mevsiminde de büyüyor.

Stardew Valley: En İyi Sonbahar Bitkileri

Stardew Valleyde mahsul yetiştirirken akılda tutulması gereken iyi bir kural, meyvelerin her mevsimde büyümesidir. Meyveler, özellikle yaban mersini ve kızılcık, genellikle bitki başına birden fazla meyve verir, bu yüzden paranın karşılığını fazlasıyla alır. Her biri de birkaç gün sonra yeniden büyüyor, bu da oyuncular çilek dikmek için mümkün olduğunca çok arazi kullanıyorsa, istikrarlı ve yüksek bir gelir sağlayabilir. Kışın, çilek yetiştirmek için serayı kullanmak, birçok deneyimli oyuncunun, özellikle onları güçlü bir gübre ile eşleştirerek karı en üst düzeye çıkarmak için kullandığı bir taktiktir.

Meyveler açısından, aynı kural, Stardew Valley’deki sonbahar mevsimi için de geçerlidir. Kızılcıklar sonbaharda ekilmeli ve büyümesi toplam 7 gün sürmelidir, ancak her bitki hasatta daha fazla çilek çekme şansı ile 2 tane meyve vermeyi garanti eder. Kızılcık bitkileri sadece 5 gün sonra yeniden büyür, bu mükemmel bir geri dönüştür ve oyuncuların, mahsulün her tamamıyla büyüdüğü her seferinde tohumları yeniden satın almak zorunda kalmamalarını sağlar. Normal kızılcıkların her biri 75 altın satıyor, ancak iridyum kalitesinde kızılcıklar 150 altın satıyor, bu yüzden bu Stardew Valley mahsulünden elde edilen karı artırmak için biraz gübre koyduğunuzdan emin olun.

Stardew Valley: En İyi Sonbahar Bitkileri

Benzer Yazılar: Stardew Valley: Tüm Altın Ceviz Yerleri

Sonbahar mevsiminde yetişen en iyi ikinci mahsul balkabağıdır. Kabaklar son derece karlı, her biri normal kalitede 320 altın ve iridyum kalitesinde 640 altın satıyor, ancak büyümeleri oldukça zaman alıyor. Kabakların olgunlaşması 13 gün sürer, yani oyuncular sonbahar sezonunda sadece 2 tur kabak satabilir. Yine de başka yönlerden de çok değerlidirler. Yenilebilir olmasalar da, Kabaklar, Topluluk Merkezinde bir dizi tarifte ve paketlerde kullanılır. Ek olarak, balkabağı Abigail, Krobus ve Willy tarafından sevilir.

Kabakların Stardew Valley’de dev bir mahsul olma şansı da var. 3×3 ızgaralara balkabağı (ayrıca kendi mevsimlerinde kavun ve karnabahar) ekerek, mahsulün dev olma ihtimali her gün küçük bir olasılıktır. Dev mahsuller bir balta ile hasat edilebilir ve yaklaşık 15 ila 21 birim mahsul verir.

Ek olarak, tatlı ceviz meyvesi sonbaharda büyür ve teknik olarak Stardew Valley’deki en karlı mahsuldür. Seyahat Arabasından satın alınan nadir tohumlardan büyür, ancak tipik olarak bir seferde yalnızca bir tohum alınır ve tatlı ceviz meyvelerinin büyümesi tam 24 gün sürer. Yine de minimum 3.000 altın ve maksimum 6.000 altın satıyor.

 

Daha Fazla Oku: Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları