Loop Hero: Lich Nasıl Yenilir?

Loop Hero: Lich Nasıl Yenilir? ;Oyuncular sonsuz döngüde savaşırken, sonunda dünyayı yok eden Lich ile yüz yüze gelecekler.

Loop Hero , yakın zamanda geliştirici Four Quarters ve yayıncı Devolver Digital tarafından piyasaya sürülen fevkalade derin ve bağımlılık yaratan bir strateji kart oyunudur. Kısmi güverte oluşturucu, yarı otomatik savaş oyunu, oyuncuları ayak parmaklarında tutmak için sağlıklı bir strateji dozu ekler. Amaç, oyuncuların dünyayı yok eden Lich ile yüz yüze gelene kadar döngülerde yürümeleri, yaratıklarla savaşmaları ve kartlar yerleştirmesidir.

Loop Hero: Lich Nasıl Yenilir?

Loop Hero’nun patron tamircisi de diğer birçok RPG oyunundan biraz farklı. Ekranın sol üst köşesinde, oyuncular döngüde dolaşırken yavaşça oluşan küçük bir çubuk var. Doldurulduğunda, Lich kamp karolarında görünecek ve oyuncular, buldukları tüm kaynakları koruyarak savaşmak yerine kampa geri dönmeyi seçebilecekler veya Lich’i alıp hepsini şanla atabilecekler.

Loop Hero: Lich Nasıl Yenilir?

Kendilerine Lich’e karşı mümkün olan en iyi şansı vermek için oyuncular birkaç farklı şey yapabilirler. Lich, ortaya çıktığında kamp karosunun her yerinde Saraylar oluşturacak, böylece oyuncular döngüde yürürken oraya binalar yerleştirebilir, kareleri doldurabilir ve Lich’in birlikte ortaya çıkabileceği Sarayların sayısını azaltabilir. Bu da Lich’in savaştaki hasarını ve sağlığını azaltacak ve dövüşü kolaylaştıracaktır. Saraylar Oblivion kartlarıyla da yok edilebilir, bu yüzden oyuncular Lich’i almayı planlıyorlarsa, kesinlikle destelerinde bu kartı bulundurmaları gerekir.

Benzer Yazılar: Loop Hero: Tüm Sınıflar (Sınıfların Kilidini Açma)

Döngüde daha fazla düşman öldürerek Lich belirme oranını hızlandırmak da mümkündür, bu nedenle mümkün olduğunca çok sayıda düşman üreten kart yerleştirmek iyi bir taktik olabilir. Daha fazla düşman daha fazla düşüş anlamına geldiğinden, bunun artıları ve eksileri vardır, ancak aynı zamanda Lich ile daha düşük sağlıkla karşılaşma olasılığını da artırır. Bunu yapmak isteyen oyuncuların destelerini düşmanların döngüde görünmesine neden olan birçok kartla istiflemesi gerekecek. Oyuncuların ayrıca, büyük ölçüde rastgele olacak ve döngüde buldukları her damlaya dayalı olan yapılarını da düşünmeleri gerekecek. Kaçınma ya da Vampirizme odaklanmak iyi bir fikirdir çünkü Kaçınma, onlara gelen hasarı atlatmada yardımcı olurken, Vampirizm yaptıkları hasara göre onları iyileştirecektir.

Herbalist’s Hut ve sağladığı iksirler de Lich dövüşü için sahip olunması gereken bir şeydir. Oyuncular, Herbalist’s Hut’ı inşa ettikleri sürece, kamp karosuna her adım attıklarında iki sağlık iksiri alacaklar ve buna Lich dövüşü için kamp karosuna adım attıklarında da dahil olacaklar. Bu az miktardaki ekstra şifa uzun bir yol kat edebilir. Bir otomatik savaşçısı olarak, Lich’i yenmek, aslında oyuncuların savaşa doğrudan müdahale etmek yerine olasılıkları kendi lehlerine istifleyebilmeleri ile ilgilidir.

Loop Hero kesinlikle oyuncuların dikkatini çekiyor, Steam’de hızla en çok satan bir yer kazanıyor ve yıl sonunda birçok En İyi 2021 listesinde görünmesi garanti ediliyor.

 

Daha Fazla Oku : Loop Hero Tüm Kaynaklar Nelerdir ve Nasıl Elde Edilir?

Daha Fazla Oku : Loop Hero Kaç Bölüm?

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)