Minecraft 1.18: Elmaslar Nerede Bulunur?

Minecraft 1.18: Elmaslar Nerede Bulunur? ; Minecraft’ın 1.18 güncellemesinde elmas arayışında olan oyuncular, bu kısa kılavuzda ayrıntıları verilen Y seviyelerini hedeflemelidir.

Minecraft’ın 1.18 güncellemesi madencilikte bazı büyük değişiklikler yaparak oyuncuları yerleşik cevher toplama stratejilerini gözden geçirmeye zorluyor. Gerçekten de, cevherin dağıtılma şekli bu güncellemeyle tamamen yenilendi ve hayranların ihtiyaç duydukları kaynakları bulmayı umuyorlarsa bazı yeni yerleri hedeflemeleri gerekecek. Minecraft oyuncularının özellikle ilgileneceği minerallerden biri elmaslardır ve bu kılavuz onları bulmak için en iyi seviyeyi detaylandırır.

Minecraft 1.18: Elmaslar Nerede Bulunur?

Minecraft 1.18: En İyi Elmas Seviyesi

Basitçe söylemek gerekirse, Minecraft 1.18 ‘de elmas arayan oyuncular Y-seviyesi -58’i hedeflemelidir. Deneyimsizler için, bir fanın mevcut Y seviyesi, F3’e basarak veya sohbet penceresine “/tp ~ ~ ~” yazarak kontrol edilebilir ve gerçekten de -58’e ulaşmak için oldukça fazla kazma gerekir. Bu tür kazma yapan oyuncuların ölümcül düşme şanslarını azaltacağı için iki blok genişliğinde delikler açmaları önerilir.

Ayrıca minecraft 1.8 güncellemesinin havaya maruz kalan bir blokta bir cevherin görünme olasılığını azalttığını da belirtmekte fayda var. Bu, Minecraft oyuncularının alt Y seviyelerinde görünen mağaraları keşfederken çok fazla elmas görmeyi beklememeleri gerektiği anlamına gelir. Gerçekten de hayranların bu değerli mineralleri bulmak için daha proaktif bir yaklaşım benimsemeleri gerekecek ve en etkili strateji sıyırma olacak.

Hayranların kullanabileceği birkaç farklı soyma yaklaşımı olsa da, en basiti düz çizgiler halinde iki blok yüksekliğindeki pasajları kazmaktır. Bu yöntem, madenci mola vermek istediğinde madenden çıkmayı çok kolaylaştırır ve Minecraft‘ta sadece biraz yiyecek ve makul bir kazma gerektirir. Elmas ararken oluşturdukları geçitleri aydınlatmak isteyenler, zorunlu olmasa da yanlarında meşaleler de getirebilirler.

 

 

Minecraft Elmas Nerede Bulunur ?