League of Legends Adc Tier Listesi – En İyi Adc Heroları

League of Legends Adc Tier Listesi – En İyi Adc Heroları ; League of Legends’daki bazı şampiyonlar, diğerlerinden çok daha güçlüdür.

Ligin veya ADC‘lerin nişancı ve nişancıları için oynanacak çeşitli şampiyon türleri vardır. Jinx ve Tristana gibi saldırı hızı odaklı hiper taşıyıcılar var ve Draven ve Jhin gibi yüz eritme yüksek erken hasar taşıma araçları var. Neyse ki, mevcut ADC metası, oyuncuların zevklerine uygun olanı seçmelerine izin veriyor çünkü şu anda hepsi çoğunlukla uygulanabilir.

League of Legends 11.6 Yama Notları

League of Legends Adc Tier Listesi – En İyi Adc Heroları

En üst düzey şampiyonların bu listesi, birçok şeye bağlı olarak etkilenebilir. Bazen meta, oyuncuların zevkleri dışında görünürde bir neden olmadan değişir, ancak genellikle bunun arkasında bir tür denge değişikliği vardır.

Kai’Sa

Artıları

 • Karışık hasar
 • Görünmezlik
 • Oyun sonlarında iyi performans

Eksileri

 • Düşük menzil
 • Gerideyse geri dönmek zor

Kai’Sa, son öğe sıralaması yeniden çalışmasının ardından metaya geri döndü. Yeni eşyalardan, özellikle kritik şansı ek isabet hasarına dönüştüren Guinsoo’nun Rageblade’inden çok faydalanıyor.

Kai’Sa, AP, AD veya saldırı hızı geliştirebilir ve bunları doğru senaryolarda oluşturduğu sürece etkinliğini sürdürebilir. Örneğin, düz AP en iyi güvenilir patlama hasarı için kullanılır, ancak tam AD ve kritik, yüksek riskli, yüksek ödüllü patlamalar için kriterlere bağlı olarak kullanılır. Saldırı hızı ve saldırı hızı hibrit yapıları, tonlarca tanka sahip ekiplere karşı en iyi sonucu verir. Gerçek hasar pasifi nedeniyle en tutarlı ve güvenilir DPS’yi ortaya koydular.

Item build

Domination ağacından Hail of Blades’tir. Kendinizi çok fazla açığa çıkarmadan karşı alt şeritle hızlı ticaret yapmanızı sağlar. Ravenous Hunter ile birlikte Taste of Blood, hem koridor safhasında hem de koridor dışında ek güçlendirme konusunda size yardımcı olacak. Göz Küresi Koleksiyonu, fazladan AD almak için istiflenmesi en kolay yöntem olduğu için ikinci sıradan çıkarılır.

İkincil ağaç Aklın Varlığı ve Efsane için Kesinlik: Kan Çizgisi. Bu runelerin her ikisi de temel zayıflıklarınızdan ikisini, mana ve can çalmayı çözmeyi hedefliyor ki bu da itemization ile elde edemeyeceğiniz bir şeydir.

Yetenek önceliği

Kai’Sa’nın beceri önceliği: R> Q> E> W. Dalgaları verimli bir şekilde toplayabilmek ve gerektiğinde düşmanları dürtmek için mümkün olan en kısa sürede Q’yu maksimize etmek istiyorsunuz. Yükseltildiğinde görünmezliğin yanı sıra saldırı hızı steroidi için azaltılmış bir bekleme süresi elde etmek için E saniyesini maksimize etmek istersiniz, bu da takım savaşlarında kaygan olmanızı sağlar. W’dan gelen seviye başına hasar, diğer iki yetenek kadar yüksek ve etkili değildir, bu yüzden en son maksimuma çıkarırsınız.

Oyun planı

Kai’sa olarak genel hedefiniz, güç artışınıza ulaşmak ve ardından takım arkadaşlarınızın hedef almalarına yardımcı olmaktır. Güç artışınız, yeteneklerinizi yükseltmek için yeterli AD, AP veya saldırı hızı elde ettiğinizde ortaya çıkar ve size ek hasar veya fayda sağlar.

Koridor aşamasında, siz ve takım arkadaşınız için iyi ticaret yapmaya odaklanmanız gerekir. Etkili takaslar elde etmek için Hail of Blades’i bekleme süresinde kullanın ve daha iyi bir koridor aşamasına sahip olmanıza yardımcı olmak için Taste of Blood’ı bekleme süresinde etkinleştirdiğinizden emin olun.

Guinsoo’nuzun Rageblade’iyle şeritleme aşamasından çıktıktan sonra, çiftliğe ayak uydurun ve tarafsız hedef için ekibinizle birlikte kaldığınızdan emin olun. Erken altın liderler için Rift Elçileri’ni veya düşmanı kuşatmak için Baron’u kullandığınızda, zaferinizin anahtarı olacaklar. Oyun ilerledikçe ve güçlendikçe, takımınız size yardım etmeden önce düşman ayrıştırıcıları tarafından yakalanmamak ve öldürülmemek için takımınızla birlikte kalmayı unutmayın.

Ezreal

League of Legends Adc Tier Listesi - En İyi Adc Heroları

Artıları

 • Ödüllendirici oyun
 • Esnek yapı yolu
 • Sıvı, sinerjik kit

Eksileri

 • Skillshot bağımlı
 • Ölçeklendirmek için zamana ihtiyaç var

Ezreal şu anda solo ve rekabetçi oyunda en iyi ADC’lerden biri. Profesyonel bir Ezreal oyuncuyu tekli bir sıra oyununda Altın dereceli takım arkadaşınızdan kolayca ayırt etmenizi sağlayan yüksek beceri sınırına sahiptir.

En son yenilemesi, Ezreal’ı mevcut metada harika bir seçim haline getirdi. Oluşturma yolunu mevcut oyun durumuna göre uyarlayabilir ve genel olarak tüm oyun boyunca büyük bir hasar kaynağı olabilir. Şampiyonun yetenek sınırı yüksek olduğu ve ustalaştığınızda oyunları tek başınıza taşımanıza izin verdiği için oynaması en ödüllendirici ADC’lerden biridir.

Item build

Temel Ezreal ağacı, sahip olduğu çok sayıda yararlı rune nedeniyle Precision’dır. Conqueror, tamamen istiflendiğinde çok fazla ek hasar ve iyileştirme almanızı sağlar. Presence of Mind size ek mana yenilenmesi sağlar, Legend: Bloodline, can çalma eşyalarınızı almadan önce sizi sağlıklı tutmak için sürdürmek içindir ve Cut Down, tankçı şampiyonlarla başa çıkmanıza yardımcı olur.

İkincil Büyücülük ağacı size ek yetenek acelesi verir. Manaflow Band, Muramana aracılığıyla size ek AD verir ve asla mananız tükenmemesini sağlar. Ancak erkenden daha fazla dayanıklılığa ihtiyacınız varsa, ücretsiz Magical Footwear ile İlham ağacından Bisküvi Teslimatı runesini tercih edin.

Yetenek önceliği

Ezreal’in yetenek önceliği: R> Q> E> W. Bir hedef vurulduğunda diğer bekleme sürelerini azalttığı için, SG / YG oluşumundan bağımsız olarak önce Q’sunun maksimize edilmesi gerekir. Çiftçilik, alıştırma ve Sheen öğenizi tedarik etmenize yardımcı olma konusunda ekmek ve tereyağı yeteneğinizdir. Hareketlilik, W’dan gelen ek hasar ölçeklemesinden çok daha önemli olduğu için E, Q’dan sonra saniye olarak maksimize edilir.

Oyun planı

Ezreal, en güçlü oyun ortası ADC’lerinden biridir. Oyunun ortasına ulaşmak için basit bir oyun planına sahip olmalısınız. Manamurne ve Trinity Force veya Essence Reaver gibi bir Sheen eşyası satın almak için koridor aşaması sırasında verimli bir şekilde çiftlik yapın. Manamurne yaklaşık 20 dakikada Muramana’ya dönüştüğünde ve Sheen öğesi tamamlandığında, oyundaki en güçlü noktasındasın.

Bu aşamada amacınız takım arkadaşlarınızla gruplaşmak ve hedefler için zorlamaktır. Diğer ADC’lere kıyasla düşeceksiniz, ancak oyunun sonraki aşamalarında bile güvenilir bir hasar dağıtıcısı olacaksınız. Hasar çıktınızı en üst düzeye çıkarmak için yetenekleriniz arasında otomatik saldırılar oluşturmayı unutmayın.

Mümkün olduğunca fazla hasar vermenizi sağlamak için düşmanlardan güvenli bir mesafe bırakmaya çalışın ve onları doğru şekilde öldürün. Daha sonra almanız gereken diğer harika öğeler arasında Ravenous Hydra ve Serylda’s Grudge bulunur. Gücünüzü artıracak ve diğer meta ADC’lere ayak uydurmanıza yardımcı olacaklar.

Jhin

League of Legends Adc Tier Listesi - En İyi Adc Heroları

Artıları

 • Aranan özellikler
 • Güçlü kit
 • Eğlenceli oyun

Eksileri

 • Hareketsiz
 • Tanklara karşı zayıf

Jhin, Vadi’yi süsleyen en iyi ADC’lerden biridir. Son zamanlarda daha fazla aksiyon gördü çünkü kolayca karşı karşıya gelebileceği bir şampiyon olan Caitlyn hem solo hem de profesyonel oyunda daha popüler hale geldi.

Jhin, setinde hayatta kalma veya kısa çizgi olmaması gibi bazı zayıflıklardan muzdarip olsa da, oynamak için eğlenceli ve eğlencelidir. Kiti, kişiliğini mükemmel bir şekilde tamamlıyor ve genel olarak ilginç bir oyun tarzı yaratıyor.

Item build

Jhin için birkaç uygun yetenek ağacı vardı, ancak çoğu oyuncu Fleet Footwork nedeniyle Precision birincil ağacını kullanıyor. Bu kilit taşı Jhin için değerlidir ve onunla küçük bir iyileştirmenin yanı sıra ona ihtiyaç duyduğu hareketliliği sağlar. Jhin bir oyuncu ADC’si olarak kabul edildiğinden, herhangi bir mana sorununa karşı koymak için Zihin Varlığı alınır. Efsane: Kan Çizgisi bir savunma seçeneği olarak hareket ederken, Coup de Grace o son vuruş, büyük kritik hasar için alınır.

En çok seçilen ikincil rün sayfası, Nimbus Pelerini sayesinde Büyücülük’tür. Jhin’in setinde herhangi bir hareket yeteneği olmadan, Nimbus Cloak’tan veya müttefik güçlendirmelerinden geçebileceği hareket hızı güçlendirmelerinin insafına kalmış durumda. Gathering Storm, oyun boyunca ölçeklendirmesini iyileştirmek için alınır.

Yetenek önceliği

Jhin’in beceri önceliği R> Q> W> E‘dir. Q, doğru ellerdeki en güçlü temel yeteneklerden biridir. Bir rakip şampiyonun üzerine zıplamadan önce daha fazla hasar alması için düşük cana sahip minyonların yakınında kullanın. Oyunun erken dönemindeki bu büyü, doğru kullanırsanız size koridor aşamasını tek başına kazandırabilir.

W, patlama hasarınızı artırmak için ikinci olarak maksimuma çıkarılırken, inmesi en zor büyü ve setinizdeki düşmanların kaçınması en kolay büyü olduğu için E en üst seviyeye çıkar.

Oyun planı

Jhin, oyundaki en güçlü ADC’lerden biridir, ancak mükemmel olması için eşyalara ihtiyacı vardır. Temel yapısı Stormrazor, Rapidfire Cannon ve Infinity Edge’dir. Bu kombinasyon, takım savaşlarında düşmanları eritmesine izin verecek. Bu nedenle, şerit sırasında olabildiğince güvenli oynamalısınız. Olumsuz alım satımlar yapmayın. Q ve W’nizden bir kombo almayı deneyin, ardından maksimum hasar için sabitlenmiş hedefe bazı ücretsiz arabalar indirin.

Takım savaşlarında amacınız takımınızın etrafında kalmaktır. Nihai gücünüzle insanları başlatmaya veya bitirmeye çalışın ve ardından arabaları güvenli bir mesafeden takip edin. Konumunuzu her zaman takip edin, özellikle de sizi bir saniyeden daha kısa sürede silebilecek mobil suikastçılara karşı oynuyorsanız.

Sivir

League of Legends Adc Tier Listesi - En İyi Adc Heroları

Artıları

 • Oynaması kolay
 • Oyun sonunda iyidir

Eksileri

 • Yüksek mana harcama
 • Sınırı yok

Sivir, kullanışlı olması için çılgın oyunlarda bulunmanızı gerektirmeyen basit kiti sayesinde alt koridorda oynaması en kolay ADC’lerden biridir. Dalgası netliği harika ve daha fazla eşya alana kadar geride kalabileceğiniz oyunları oyalamanıza yardımcı olabilir. Bunun da ötesinde, oranları onu en iyi oyun sonu ADC’lerinden biri için harika bir rakip haline getiriyor çünkü yeterince öğe aldığınızda konuşmaları kolaylıkla eritebilirsiniz.

Item build

Geçmişte Precision, Sivir için temel ağaçtı. Ancak günümüzde, Manamune ve Duskblade ile ortaya çıkan bir yapı, Hakimiyet ağacının Sivir’in birincil tercihi olduğunu görüyor. Ek hasar için Dark Harvest ve Eyeball Collection’a ve ek iyileştirme için Taste of Blood ve Ravenous Hunter’a erişebilirsiniz. İkincil ağaç, Büyücülük for Transcendence ve Manaflow Band, mana sorunlarınızı çözen ve size ek yetenek acelesi veren iki harika runedir.

Yine de daha fazla saldırı hızına sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, Egemenlikten vazgeçebilir ve Lethal Tempo, Presence of Mind, Legend: Alacrity ve Cut Down gibi rünler için geleneksel Hassaslık ağacına geri dönebilirsiniz.

Yetenek önceliği

Sivir’in beceri önceliği: R> Q> W> E. Q, hasar verme ve düşmanları dürtmede temel yeteneğinizdir. Sonuç olarak, mümkün olan en kısa sürede maksimize etmek istersiniz. W, dalgaları hızlı bir şekilde itmenizi sağlayacak ek dalga netliği için saniyede maks. E, tek savunma yeteneğinizdir ve rakiplerinizin size indirmeye çalıştığı önemli büyüleri engellemenizi sağlar. Ancak hiçbir hasarı olmadığı için en son maksimuma çıkarılır.

Oyun planı

Sivir, kolayca dalgaları toplayıp oyunun sonraki aşamalarına ölçeklenebildiğiniz için LoL’deki en güvenli ADC’lerden biridir. Sonuç olarak, koridor aşamasında pasif oynamak ve düşman fazla genişlemediği sürece agresif oyunlara gitmekten kaçınmak istersiniz. Bunu yaparak, Manamune ve Duskblade gibi güç artışları öğelerini aldıktan sonra net bir kazanma koşuluna sahip olacaksınız.

Bu öğelere sahip olduğunuzda, ekibinizle gruplaşabilir ve farkında olmayan düşmanlara hızlı bir şekilde müdahale etmek için en üst düzeyde hareket hızınızı kullanabilirsiniz. Bir yanlış adım, kazanılan veya kaybedilen oyun arasındaki fark olabileceğinden, sizi CC olabilecek anahtar yetenekler için büyü kalkanınızı kullanmaya çalışın.

Vayne

League of Legends Adc Tier Listesi - En İyi Adc Heroları

Artıları

 • Maksimum sağlık ,gerçek hasar
 • Gizli hareket
 • Hareketli

Eksileri

 • Düşük menzil
 • Açılması zaman alıyor.

Vayne, son sağlık meraklılarının ardından metadaki yerini almak için küllerden geri döndü. Geçmişte riskli bir seçim oldu, ancak eklenen koridor aşaması gücü onu daha sık bir seçim yapmalı.

Son öğe değişiklikleri, her oyunda aynı öğeyi acele etmeniz gereken yerden farklı olarak, inşa yolunda esneklik sağlayan birçok uygulanabilir seçenek sağladı. Mevcut metada çok sayıda güçlü tank seçimleri ile Vayne onlara harika bir cevap.

Item build

Vayne için pek çok uygulanabilir rune yapısı var. En popüler olanlardan biri, ikincil ağaç olarak Hakimiyet ile birlikte çekirdek ağaç olarak Hassasiyete odaklanmıştır. Zafer ve Efsane: Saldırı Hızı ile birlikte ticaretinizi önemli ölçüde daha iyi hale getiren kilit taşı Basın Saldırısı için hassasiyet alınır ve saldırılarınızı daha akıcı hale getirirken, düşük sağlık karşılaşmalarında hayatta kalmanıza yardımcı olur. Coup de Grace bir bitirici olarak hareket ediyor ve genel olarak koridor aşaması sırasında en etkili olanı.

İkincil Hakimiyet ağacı, temel öğelerinizi kolayca alabilmenizi ve ekibinizin ihtiyaç duyduğu ADC olmanızı sağlamak için Taste of Blood ve Ravenous Hunter aracılığıyla uzun vadede size daha fazla sürdürülebilirlik sağlayacaktır.

Yetenek önceliği

Vayne’in beceri önceliği R> W> Q> E dir. Hasar çıktınızı artırmak için isabet halinde pasifinizi mümkün olan en kısa sürede maksimize etmek istiyorsunuz. Erken dönemde çok fazla AD almadığınız için, hem Q hem de E yetersiz hissediyor. Her ne olursa olsun, eğer ultiyi kullanıyorsanız atılma ve görünmezlikteki azaltılmış bekleme süresi nedeniyle Q saniyesini maksimize etmek istersiniz. Eğer AD odaklı bir yapı için gidiyorsanız, önce W yerine Q max’a geçebilirsiniz, ancak AS yapısına gitmek uzun vadede daha iyidir.

Oyun planı

Vayne, oyun ne kadar uzun sürerse üstün olan bir hiper taşıyıcı ADC’dir. Çok sayıda şerit tarafından zorbalığa maruz kalacaksınız, ancak bu sizi mevcut metada Vayne’i seçmekten korkmamalı. Eğer erkenden küçük bir liderlik kazanırsanız, kartopu yapabilir ve ardından oyunu kolayca devralabilirsiniz.

Krakenslayer veya Immortal Shieldbow gibi ilk Mythic öğenizi aldığınızda, hesaba katılması gereken bir güç olacaksınız, bu yüzden kendinizi çok fazla riske maruz bırakmadan bu aşamaya ulaşmak önemlidir. Yeterince çiftlik sahibi olmanızı sağlarken, erkenden iyi ticaret yapmayı hedefleyin. Oyun ilerledikçe, hangi rakiplerin en büyük tehdit olduğuna bir göz atın ve nihai gücünüzün gizlilik özelliğini kullanarak onları takım savaşlarında alt etmeye çalışın. Ancak, onları ortadan kaldıramazsanız, kendinizi takım dövüşlerine maruz bırakmadan oynamaya çalışın.

League of Legends Adc Tier Listesi – En İyi Adc Heroları listemiz şimdilik bu kadardı.Diğer listelerimiz ve yazılarımız içi takipte kalın.

LOL Meta 11.4 Meta Şampiyonları

LoL En İyi Karakterler 15 OP Şampiyon