Stardew Valley 1.5 Güncellemesi Mobil Cihazlara Geliyor

Stardew Valley 1.5 Güncellemesi Mobil Cihazlara Geliyor ; Stardew Valley yaratıcısı, hayranlarına en son 1.5 yama güncellemesinin hem iOS hem de Android cihazlarda kullanıma sunulacağını garanti ediyor.

Rol yapma simülasyon video oyunu Stardew Valley, oyuncu tabanını büyük ölçüde genişleten ve masaüstü bilgisayardan diğer oyun platformlarına doğru ilerleyen simgesel birkaç indie oyunlarından biridir. Yakın zamanda bir Stardew Valley masa oyununun prodüksiyon için duyurulduğu göz önüne alındığında, popülerliğine dair hiçbir şüphe olmaksızın, oyunun geliştiricisi Eric Barone, en son yamayı mobil cihazlara yayınlamak için çok çalıştığını paylaştı.

Stardew Valley 1.5 Güncellemesi Mobil Cihazlara Geliyor

Stardew Valley’in 1.5 yama güncellemesi ancak 2020’nin sonlarında piyasaya sürüldü. Oyunun en son özelliklerini Aralık 2020’de ilk deneyimleyen oyuncular bilgisayardayken, Nintendo Switch, Xbox ve PlayStation oyuncuları Stardew Valley’e kadar iki ay daha beklemek zorunda kaldı. 1.5 yaması Şubat 2021’de konsol platformlarında yayınlandı. Oyun iOS ve Android’de de indirilebildiği için, hayranlar muhtemelen 1.5 güncellemesinin mobil cihazlarına ne zaman geleceğini öğrenmek için can atıyorlar.

Twitter’da Barone veya “ConcernedApe”, merakla beklenen Stardew Valley 1.5 güncellemesini iOS ve Android cihazlarına getirme konusunda çok istekli olduğunu, böylece mobil cihazlardaki hayranların oyunun heyecan verici yeni özelliklerini nihayet deneyimleyebileceklerini bildirdi. Hayranlarına yamayı gerçeğe dönüştürmek için “elinden geleni yaptığına” dair güvence veriyor, ancak bunu ne zaman yapabileceğini paylaşabileceği bir zaman çizelgesi olmamasına rağmen.

Bu tweet, Barone’nin oyunun konsol sürümleri için yakında gelmesi planlanan farklı hatalar ve düzeltmelerden bahsettiği bir dizi gönderinin ardından geliyor. Bu, özellikle oyuncuların Nintendo Switch’te yaşadığı mavi zemin hatasını ve ayrıca konsoldaki Stardew Valley 1.5 yama güncellemesinden bu yana ortaya çıkan diğer sorunların genel düzeltmelerini ele alıyor. Ayrıca, RPG-sim oyununun, yaş sınırı sorunları nedeniyle daha önce 2020’de listeden kaldırıldığı Avrupa PlayStation Network mağazasında bir kez daha satın alınabileceği veya indirilebileceği konusunda kısa bir güncelleme yapıyor.

Stardew Valley kısa süre önce yeni bir oyuncu rekoru kırsa da, oyun hala sadece Barone tarafından geliştiriliyor. Geliştiricinin tek kişilik bir ekip olmasıyla, mobil platformlara gelen 1.5 yaması gibi güncellemelerin beklenenden daha uzun sürebilmesi muhtemeldir. Ancak, Barone, Stardew Valley hayranlarının bağlılığını yeniden teyit etmesiyle ve onun sözüne sürekli olarak sadık kalmasıyla, hayranların gelecekteki gecikmelere rağmen yamanın cihazlarına ulaşacağından emin olmaları muhtemeldir.

Stardew Valley artık Mobil, PC, PS4, Switch ve Xbox One’da mevcut.