Battlefield 6 Ücretsiz Olabilir!

EA ‘in henüz adı belli olamayan Battlefield 6 ‘yı duyurmasıyla oyun hakkında pek çok bilgiler sızmaya başladı. Bunlardan en önemlisi de “Battlefield 6 ücretsiz olabilir” sızıntısıydı.  Battlefield 6 içerisinde  Battle Pass sistemi olacak ve oyunun belli bir kısmının ücretsiz olabileceği konuşuluyor. Multiplayer kısmının diğer FPS oyunlar gibi ücretsiz olabilme ihtimali oyuncuları oldukça heyecanlandırdı.

Battlefield 6 Ücretsiz Olabilir

Battlefield 6 Çıkış Tarihi ve Sızıntılar

EA’nın kısa süre önce 2021 tatili için yeni bir Battlefield piyasaya sürüldüğünü resmen onaylamasıyla Battlefield 6 konusu hareketlendi. EA’nın devasa multiplayer nişancı oyunuyla ilgili sızıntılar ve bilgiler internet ortamında dolanıyor. Oyunun tanıtımı bu baharın ilerleyen zamanlarında çıkacak olsa da, bir youtuber, Battlefield 6 ile ilgili birçok bilgiye sahip olduğunu gösteren bir video yayınladı.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda,  Tom Henderson gelecek oyun hakkında bildiği her şeyi açıklıyor. Battlefield 6 ile ilgili son söylentiler, olası bir modern zaman ortamına, başka bir battle royale girişimine ve daha fazlasına işaret ederken, Henderson’ın sızıntısı bu ayrıntıların detaylarını içeriyor.

Henderson’ın videoyla doğruladığı söylentilere göre, Battlefield 6 ve savaşsal evrim bunun büyük bir parçası. Tamamen yıkılabilir binalar ile Battlefield 6’daki yapılar, oyuna büyük gerçekçilik katacak. Ek olarak, oyuncular Assault, Engineer, Support ve Recon sınıflarını kullanabilecekleri tanıdık takımlar geri dönecek.

Henderson’ın sızıntı videosundaki büyük bir açıklama, Battlefield 6’nın her biri yaklaşık 8 ila 10 hafta süren Battle Pass sezonlarına sahip olacağıdır. Apex Legends gibi çok sayıda popüler oyun sezonluk bir model kullandığından, bu çok mantıklı olacaktır. Ve bu battle royale veya Call of Duty gibileriyle rekabet ederken, sezonluk savaş geçişlerine yer vermek oyunu hareketli ve popüler tutacaktır.

Battlefield 6 Ücretsiz Olabilir

Battlefield 6, görünüşe göre PlayStation 5, Xbox Series X | S ve PC arasındaki çapraz oyunu da içerecek. EA ‘in ek olarak, oyunu PS4 ve Xbox One sürümleri piyasaya sürmesi finansal olarak en mantıklısı olacaktır, bu yüzden bu sürümler de çapraz oyunu uygulayacaktır.

Battlefield 6 Ücretsiz Olabilir!

Henderson ayrıca videoda Battlefield 6 ile  ücretsiz oynanabilen kısımları olabileceğini belirtiyor. En iyi tahmin, oyunun bir battle royale sahip olacağı. Umut, Battlefield 5’teki battle royale olan Firestorm’dan daha iyi performans göstermesidir. Mod, tam oyundan aylar sonra çalıştırılsa bile, çalışır durumda olması çok bir şeyi değiştirmedi. Battlefield 6’nın battle royale’si bu türdeki yerleşik oyunlarla bolca rekabet içerecek; bunu ücretsiz yapmak, başlangıç için iyi bir rekabet taktiği olacaktır.

Tüm sızıntı ve söylentilere az da olsa önyargıyla yaklaşılmalı. Şimdilik hiçbir şey doğrulanmadı. Önümüzdeki aylarda resmi açıklamayla daha fazla bilgi gelecek ve o zaman bile hayranlar muhtemelen tüm bilgileri öğrenmeyecek. Ancak bu, spekülasyon yapmanın eğlenceli olmadığı anlamına gelmez ve genel ateş olmayan yerden duman çıkmaz.