The Sims 4: Ağaç Ev Nasıl İnşa Edilir?

The Sims 4: Ağaç Ev Nasıl İnşa Edilir? ; Ağaç evler eğlenceli ve tuhaftır ve bu adımlarla oyuncular Sims 4’te bir tane inşa edebilirler.

The Sims 4, oyunculara bina becerilerini geliştirme şansı sunan birkaç oyundan biridir. Oyunun Galerisinde dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı oyunculardan birçok harika kreasyon görülebilir. Sıfırdan inşa etmek yerine zaten yapılmış bir evde yaşamayı tercih eden Simmerler olsa da, tam tersi olan oyuncular da var.

Pek çok The Sims 4 oyuncusu, tuhaf bir ağaç ev gibi gerçek hayattan bir şeyler yeniden yaratmanın keyfini çıkarıyor. Bir ev inşa etmek isteyen Simmers için, işte bu büyülü ev tipini yaratmak için birkaç ipucu ve püf noktası.

The Sims 4: Ağaç Ev Nasıl İnşa Edilir?

The Sims 4’te bir Ağaç Ev inşa etmek için oyuncuların önce çok şey seçmesi gerekir. Birçok bitkiye sahip olan A Lot, terkedilmiş olanlardan daha iyi görseller sunar. Ada Yaşam Dünyası’ndan alanlar da harika bir seçenek. Ardından, isterlerse oyuncular Lot’u farklı ağaç türleri ile doldurabilirler. Gerekli değil, ancak ağaç evin bir ormanın ortasında olduğu yanılsamasını verecektir.

Evi inşa etmeye başlamak için, oyuncular ağaç ev için destekleyici bir ağaç yapmalıdır. Simmers’ın ağacı yeterince büyütmek için hileler kullanması gerekebilir. Ardından, çok katlı bir oda oluşturun. Ağaçta oturuyor gibi görünen (veya dallarla temas halinde olan) zemini koruyun ve yapının geri kalanını silin. Oyuncular odanın duvarlarını kaldırabilir ve evin genel şeklini oluşturabilir.

Ardından, Sims’in eve erişebildiğinden emin olun. The Sims 4 Eco Lifestyle sayesinde merdivenlere ek olarak merdivenler de artık bir seçenek. Son olarak, oyuncular ağaç evlerini dekore edebilirler. Bu tür The Sims 4 yapıları açıkça çok fazla yeşillik gerektirir, bu nedenle oyuncuların tüm yapıyı mümkün olduğunca çok ağaç ve bitki ile çevrelemeleri gerekir.

Faydalı Hileler

Meydana gelebilecek bir sorun, ağaçların çoğunun küçük olması ve herhangi bir platforma tam olarak uymamasıdır. Neyse ki, oyuncuların herhangi bir nesnenin boyutunu değiştirmek için kullanabileceği bir hile var. Etkinleştirmek için, aşağıdakilere basarak Cheat Console’u açın:

  • Bilgisayarda Ctrl+Shift+C
  • Mac’te Command+Shift+C
  • Konsolda R1+R2+L1+L2

Ardından, Testingcheats True veya Testingcheats On yazın ve The Sims 4 hileleri etkinleştirilecektir. Ardından, oyuncuların bb.moveobjects yazması gerekir. Artık Simmers, şu düğmelere basarak nesneleri yeniden boyutlandırabilir:

  • Pc/Mac için büyütmek için Shift + ] ve küçültmek için Shift + [
  • Konsol için öğeleri büyütmek veya küçültmek için L2 + R2’yi basılı tutun ve D-pad üzerinde yukarı veya aşağı basın
  • LT + RT’yi basılı tutun ve Xbox için D-pad’de yukarı veya aşağı basın

Boyut onların beğenisine uygun değilse, istenen boyut elde edilene kadar düğmeye birkaç kez basılabilir.

Daha İyi Bir Ağaç Ev İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Daha İyi Görünen Merdivenler

Ağaç Ev
Ağaç Ev

Oyuncunun ağaç evi üçüncü veya dördüncü kattaysa çok yüksek olarak kabul edilir. Merdivenler veya merdivenler yerleştirilirse, çok uzun olacak ve garip görünmesine neden olacaktır.

Hızlı bir çözüm, evin üzerine inşa edildiği zeminin altına başka bir platform inşa etmek olacaktır. Bu sayede merdiven veya merdiven yerleştirirken daha kısa ve pratik görünecektir. Oyuncular merdiven yerine merdiven istiyorsa, ikinci platformun doğrudan birinci platformun altında merdiven için ayrılmış bir kenarı olması gerektiğini unutmayın.

Platformları Süsleme

Ağaç Ev
Ağaç Ev

Yeni bir platform oluştururken kenarlar varsayılan olarak beyaz olacaktır. Oyuncuların yapısında daha koyu bir gölge varsa, bu renklerin eşitsiz görünmesine neden olabilir. Neyse ki, Simmers, İnşa Modundaki Frizler ve Dış Trimler kategorisindeki (Friezes and Exterior Trims ) Dış Trimler’den Trim’i kullanarak bunu kolayca gizleyebilir .

Dekorasyonları Geliştirmek

Ev bir ağaç üzerine yapıldığı için altında geniş bir açık alan olacaktır. Alanı doldurmanın bir yolu, ağaç evin altında bir göl oluşturmaktır. Bunu yapmak için Terrain Tools‘a gidin ve Terrain Manipulation‘ı seçin. Arazinin yumuşaklığını kontrol etmek için oyuncuların göller oluşturmasına yardımcı olan ek bir seçenek var.

Oyuncular göl formundan memnun kaldıktan sonra Su Aracına girin ve istenilen yüksekliğe kadar suyla doldurun. İnşaatçılar, havuzu süslemek için Açık Hava Su Décore kategorisindeki Gölet Efektlerinden nesneler kullanabilir.

 

Daha Fazla The Sims 4 Yazısı İçin : The Sims 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir