Supercell Make nedir? Supercell Make Kostüm nasıl yapılır?(400.000 TL!!!)

SuperCell Make, SuperCell firmasının oluşturduğu bir içerik oluşturma platformudur. Peki bu ne anlama geliyor ? İçerik oluşturma platformu denince ilk aklınıza youtube, instagram gibi platformlar gelebilir ancak SuperCell Make daha çok dizayn üstüne bir platform. Bu sitede Clash of Royale ve Brawl Stars karakterlerinin dizayn dosyaları bulunuyor ve bu dosyaları bilgisayarınıza indirerek onlara yeni kostümler yaratabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz kostümlerden  $50,000 (yaklaşık 400.000 TL) kazanmanız mümkün! Sadece size özel bir Brawl Stars karakteri olması fikri çok eğlenceli! Peki SuperCell Make kostüm nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı için yazımı okumaya devam edin…

Eğlencenin yanında SuperCell yaratıcı oyuncuları çok cömert bir şekilde ödüllendiriyor. 22 Mart 2021 tarihinde duyurulan yeni bir yarışma yayınlandı. Yarışmanın içeriği “Nita’nın Yaz Partisi”. Brawl Stars sevdalısıysanız, hayal gücünüze ve dizayn yeteneklerinize güveniyorsanız bu yarışmaya katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yarışmaya katılan tasarımcılar Nita’ya ait yaz temalı bir kostüm tasarlayacaklar. Oyuncular tarafından en yüksek oyu alan Skin Brawl Stars oyununa eklenecek! Ayrıca birinci olan kişi kostüm satışlarından el edilen gelirin belli bir kısmını kazanacak! Maksimum olarak kazanılacak para $50,000 olarak belirtilmiştir.

SuperCell Make Nedir?

SuperCell Make Oyuna eklenme şansı için Brawl Stars ve Clash of Clans için topluluk yapımı içerikler oylayabileceğiniz, oluşturabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir yer! Tasarım yeteneklerinizi konuşturarak diğer oyuncuların, oluşturduğunuz Brawl Stars ve Clash of Clans kostümlerini görmesini sağlayan bir platformdur. Ayrıca düzenlenen yarışmalara katılıp kazanırsanız ciddi rakamlarda gelir elde edebilirsiniz. 

Şimdiye kadar düzenlen yarışmalarda Bo, Bee, Bibi ve Gale oyuncular tarafından oluşturulmuş yeni kostümlere kavuştu. Bu kostümler hem çok kaliteli hem de tasarlayan oyuncular sevdikleri oyuna katkı da bulunarak zengin oldu diyebiliriz.

Son olarak Nita için bir kostüm yarışması açıklanmış durumda. SuperCell Make sitesine girerek Nita için oluşturulmuş kostümleri inceleyebilir ve onlara puan verebilirsiniz. Oyuna hangi kostümün ekleneceğine siz karar verin!

Eğer iyi tasarımcıysanız 400.000 TL ödüllü bu yarışmaya kesinlikle katılmalısınız. İşin mantığını anladıktan sonra sınırsız sayıda Nita kostümü oluşturabilir ve en güzelini kullanarak yarışmaya katılabilirsiniz.

supercell make skin
Supercell Make üzerinden yapılan bir kostüm

SuperCell Make Kostüm Nasıl Yapılır?

400.000 TL lik ödül çok cazip… Peki SuperCell Make için nasıl kostüm yapabilirsiniz? Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir kostüm oluşturmak zor gibi gözükse de aslında o kadar zor bir işlem değildir. Hali hazır da karakterlerin 3 boyutlu modellenmiş halleri SuperCell Make’de mevcut. Bu dosyaları bilgisayarınız indirerek üstlerinde oynamalar yapabilirsiniz. Oynama yapmak için Unity adındaki bir bilgisayar programını kurmanız gerekiyor.

Unity uygulamasıyla ilgili pek çok öğretici video Youtube’da mevcut. Ayrıca Unity programını çok detaylı bir şekilde öğrenmenize gerek yok. Unity aslında pek çok oyunun tasarlanmasında kullanılan çok detaylı gelişmiş bir programdır ama siz hali hazırdaki bir model üzerinden (SuperCell Make indirdiğiniz karakter model dosyaları) değişiklik yapacağınız için aşırı detaylı bir Unity bilgisine ihtiyacınız olmayacaktır.

Konuyla ilgili “ALİHAN HASNALBANT” çok güzel bir video hazırlamış aşağından izleyebilirsiniz;

 

En iyi Brawl Stars SuperCell Make Kostümleri

Brawl Stars karaktleri renkli kişilikleri sahip ve tabi ki tasarımcı ruhlu oyuncular bu renkli dünyanın enerjisini kullanarak harika karakter skinleri yarattılar. SuperCell Make de yayınlanan ve çok yüksek oy alan kostümler şöyle;

brawl stars supercell make

Bibi the Clown (palyaço) gerçekten başarılı bir yapım. Her ne kadar palyaçolar eğlence figürleri olsalar da Bibi gerçekten çok deli bakıyor ve bu gerçekten korkutucu…

Diğer bir kostüm ise hayal gücünün sınırlarını zorlayan Sukata dan gelmiş. Bizim yaşlı kırmızı burunlu dedemiz Gale’i bir hindiye çevirmiş! Biz gayet yaratıcı ve eğlenceli bulduk.

Daha Fazla Okuyun : Brawl Stars dünyası hakkında her şey bu sayfada!

brawl stars supercell make

Bo, Bo, Bo kendisi ne kadar ciddi ve gururlu bir savaşcı olsa da oyuncular tarafı onun ile ilgili komik içerikler oluşturmaktan asla vazgeçmiyor, belki de onu çok sevdiklerinde olabilir. Bo ile ilgili yapılmış iki farklı kostüm de SuperCell Make oylamaları sonucunda çok yüksek oylar aldı. Bunlarda ilki Bunny Bo (Tavşan Bo), az evvel belirtimiz gibi oyuncular Bo ile uğraşmaktan çok keyif alıyor 🙂 Biz de bu kostüme çok eğleneceli ve komik bulduk. Tasarım içeriğine göre Bo bu kostümde ok yerine patlayan Havuçlar fırlatıyor!

Bir diğer Bo kostümü ise gerçekten Bo’ ya yakışır cinste. İskandinavya’nın korkusuz savaşları Vikinlerden esinlenilen bu kostüm de Bo düşmanlarına korku salıyor. Ragnar Lothbrok’a buradan selam olsun…

SuperCell Make Kostüm Yarışması

Super Cell Make kostüm yarışması aralıklarla düzenlenmektedir. Şimdiye kadar düzenlenen yarışmalarda Bo, Bee, Bibi ve Gale oyuncular tarafından oluşturulmuş yeni kostümlere kavuştu. Bu kostümler hem çok kaliteli hem de tasarlayan oyuncular, sevdikleri oyuna katkı da bulunarak zengin oldu diyebiliriz.

21 Mart 2021 tarihinde duyurulan Nita için yaz Temalı kostüm yarışması, bu yarışmaların en sonuncusu. Yarışma sonucunda birinci olan tasarımcıyı yaklaşık 400.000 TL gibi bir ödül bekliyor.

Nita Kostüm Yarışmasının aşamaları şu şekilde;

  • Yarışma Duyurusu – 21 Mart 2021
  • Kostüm Başvurusu Başlangıç – 29 Mart 2021
  • Oylama Başlangıç – 10 Nisan 2021
  • Kostüm Başvurusu Bitiş – 19 Nisan 2021
  • Oylama Bitiş – 26 Nisan 2021
  • Kazanan Açıklanması – 30 Nisan 2021

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)