PC’de Xbox’taki arkadaşlarınızla Minecraft oynayabilir misiniz?

PC’de Xbox’taki arkadaşlarınızla Minecraft oynayabilir misiniz?; Minecraft’ta çapraz oynamanın (cross platfom) gerçekten olup olmadığını merak ediyorsanız, konuya biraz ışık tutmak için buradayız. Oynadığınız oyun sürümü ne olursa olsun, Minecraft’ı PC ve Xbox‘ta platformlar arasında tam olarak nasıl oynayacağınızı yazımızda bulabilirsiniz…
Bu harika hayatta kalma oyunu, özel bir hayran kitlesini korudu ve Better Together güncellemesiyle platformlar arasında çapraz oyun özelliği ekledi.

Arkadaşlarınızla PC’de Xbox’ta Minecraft Oynamak

Minecraft, arkadaşlarla oynamak için harika bir oyundur ve aynı sürüme sahip olduğunuz sürece platform ne olursa olsun onlarla çapraz oynayabilirsiniz.

Bu, Minecraft’ın Java Sürümü‘ne sahipseniz, yalnızca Java Sürümü‘ne sahip olan kişilerle oynayabileceğiniz anlamına gelir. Aynı şey Bedrock Edition için de geçerli. Farklı sürümleriniz varsa, birlikte oynamak için diğerini satın almanız gerekir.

Minecraft Bedrock Edition‘ı çalıştıran tüm platformlar birlikte oynayabilir. Buna Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Windows PC ve mobil cihazlar dahildir. Bunu yapmak için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak. Xbox hesabınız varsa, düzgün çalışacaktır. Aksi takdirde, buradan ücretsiz olarak bir tane yapabilirsiniz.

Bir Microsoft hesabınız olduğunda, oynamak istediğiniz arkadaşınızı o hesapta eklediğinizden emin olmak istersiniz. Genellikle bu, Xbox Gamertag’lerine bir arkadaş daveti göndermeyi gerektirir.

Minecraft Bir Arkadaşın Oyununa Katılma

Arkadaşınız kendi barındırılan oturumunda oynuyorsa, doğrudan oyun boyunca onlara katılabilirsiniz. Microsoft aracılığıyla arkadaş olduğunuz sürece, Arkadaşlar sekmesine gidip “Joinable Cross-Platform Friends” altına bakarak oturumlarına katılabilirsiniz.

Bu seanslar aynı anda en fazla sekiz kişiyi kapsayabilir.

Bir oturuma katılmaya davet edildiyseniz, kabul edebileceğiniz veya reddedebileceğiniz bir açılır pencere belirecektir.

Daha Fazla Oku: Minecraft Herobrine kimdir?

Arkadaşlarını Oyuna Davet Etme

Arkadaşlarınızı davet etmek için oyun içindeki başlat menüsünü açın. Bir kenar çubuğu sizden arkadaşlarınızı davet etmenizi isteyecektir. “Davet et” i seçtikten sonra, arkadaş listenizdeki kişileri oyununuza katılmaları için ekleyebilirsiniz.

Oturumunuzda hangi oyuncu izinlerine sahip olduğunuzu unutmayın (ayarlarda görünür). Bunu değiştirebilirsiniz, böylece seansınıza katılan insanlar yalnızca dünyanıza bakabilir ya da vahşi koşmalarına, bloklar oluşturup kırmalarına izin verebilirsiniz. Hatta onlara yönetici ayrıcalıkları bile verebilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınız oturumunuza katıldıklarında, adlarının yanındaki sarı simgeye tıklayarak bu ayrıcalıkları ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

Minecraft Pc ve Xbox ile Oynayabilir Mi ?
Minecraft Pc ve Xbox ile Oynayabilir Mi ?

 

PC’de Xbox’taki arkadaşlarınızla Minecraft oynayabilir misiniz?

Evet oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Microsoft’un Windows 10 Minecraft sürümünden bir Minecraft  sunucusu başlatmaktır. Tabii ki arkadaşlarınızın da oynaması gerekecek Sunucularının yalnızca Windows 10 Edition ile çalıştığını unutmayın. Mojang’da bir hesabınız varsa ve minecraft java sürümüne sahipseniz Windows 10 sürümünün ücretsiz bir kopyasını edinebilirsiniz. Yine de bir temel sunucu kurduğunuzdan emin olun.

Düzenleme: bu yalnızca arkadaşlarınız varsa çalışır.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)