Stardew Valley Mahsul Perisi Nedir? | Crop Fairy

Stardew Valley Mahsul Perisi Nedir? | Crop Fairy ; Stardew Valley tamamen çiftçilikle ilgili değil. Ayrıca oyuncunun çiftliğini ziyaret edebilen bir Mahsul Perisi şeklinde biraz sihire sahiptir.

Stardew Valley’in oynanışı, ekinleri büyütmek ve çiftliği genişletmek üzerine kuruludur, ancak bazı özellikler, oyunun evreninin büyülü güçlerle dolu olduğunu ima eder. Madenlerde balçıklarla savaşmak, bataklığında Cadı’yı avlamak ve Junimos’la birlikte büyücüyle tanışmak, doğaüstü bir şeyin kanıtıdır.

Bu doğaüstü özelliklerden bazıları, madenlerde ve Kafatası Mağarasında keşfedilen yaratıklar gibi karanlık ve kötüdür, ancak bazıları, özellikle oyunun başlarında, çiftliklerini çalıştırmaya çalışan çiftçiler için şaşırtıcı derecede yararlı olabilir. Stardew Valley’deki en kullanışlı büyülü varlıklardan biri de ekin perisidir.

Stardew Valley: Mahsul Perisi Nedir?

Mahsul Perisi Kimdir?

Mahsul perisi, büyücü Rasmodius ile ilgili bir kimliğe sahip olsa da, oyun aslında oyunculara Mahsul Perisinin kim olabileceğini asla söylemez. Mahsul Perisi, oyundaki birçok yaratıktan sadece biridir. Oyuncuların çiftliklerinde bir gün daha geçirdikten sonra tanık olabileceği bazı rastgele olaylara dahildir.

Ancak tıpkı Cadı gibi, görünüşünün oyuncunun çiftliğinde bazı değişiklikler getireceği benzer bir oyun özelliğine sahip. Bu anlamda, o iyi bir yaratık ve onun ortaya çıktığını görme ihtimalinin düşük olduğu düşünüldüğünde, gelişine tanık olmak oldukça şanslı.

Mahsul Perisi Ne Zaman Görünür?

Stardew Valley Mahsul Perisi
Stardew Valley Mahsul Perisi

Görünüşlerden bahsetmişken, Crop Fairy rastgele olayının gerçekleşme şansı oldukça düşüktür. Rastgele olayların çoğu son derece düşük olasılıklara sahiptir, hatta çiftlikte %1 olma ihtimali olan Mahsul Perisinin görünümünden bile daha düşüktür.

Ortaya çıkması için iki şart var: Kıştan başka bir mevsim olmalı ve yağmur yağmamalı. Bu, Mahsul Perisinin yalnızca açık havada ekilen ekinleri etkileyebileceği ve tüm yıl boyunca seraya ekilen ekinleri etkileyemeyeceği anlamına gelir.

Mahsul Perisi Ne Yapar?

Mahsul Perisi son derece güçlü bir rastgele olaydır. Başarılı bir şekilde gerçekleşirse, yani tüm hava ve mevsim gereksinimleri karşılanırsa ve oyuncunun çiftliğinde sihrine uygun mahsuller varsa, ondan etkilenen mahsuller ertesi sabah tamamen olgunlaşır.

Bir mahsulü büyüsüne uygun kılan nedir? Bu ekinler 5’e 5 kiremitli bir alana yerleştirilmeli ve henüz tam olgunlaşmamış olmalıdır. Üstelik bu etki alanının ortasındaki mahsul Yabani Tohum olamaz. Etkinliğin gecelik bir ara sahne şeklinde gerçekleşmesi mümkündür, ancak uygun bir alan bulunamazsa gerçekte hiçbir şey olmaz. Alternatif olarak, peri tarafından tam bir 5’e 5 karo alanı bulunmazsa, olaydan yalnızca bir mahsulün etkilenmesi mümkündür.