Stardew Valley : Taş Ocağı Rehberi

Stardew Valley  Taş Ocağı Rehberi ; Madencilik yapmak için en iyi yer olarak, oyuncular hasat edilebilir ürünler toplamak için Taş Ocağı‘nı aramalıdır! İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.

Madencilik, Stardew Valley‘deki doğal kaynakları toplamanın ana yollarından biri olduğundan, oyuncular muhtemelen kendilerini çok fazla kazma sallarken bulacaklardır. Birinin çiftliğinde kayaları ve kayaları kırmak, taşla taşınan malları toplamak için uygun bir yol olsa da, daha nadir mücevherlerin ortaya çıkma şansının daha yüksek olduğu yerleri aramak genellikle daha verimlidir.

Stardew Valley’deki tüm konumların dışında, Taş Ocağı, kayalar, kayalar ve hasat edilecek diğer düğümlerle en geniş yüzey alanını sunduğu için madencilik yapmak için en iyi yerdir. Bununla birlikte, kilidini açmak biraz zaman alacaktır, bu nedenle oyuncuların Taş Ocağı‘nı malları için çıkarmadan önce birkaç görevi yerine getirmeleri gerekecektir.

Taş Ocağının Kilidi Nasıl Açılır?

Stardew Valley  Taş Ocağı
Stardew Valley  Taş Ocağı

Taş Ocağı kilidini açmanın 2 yolu vardır: Topluluk Merkezindeki tüm El Sanatları Odası Paketlerini tamamlamak veya köprüyü Joja Topluluk Geliştirme Formu’ndan satın almak. Her birinin başarılması biraz çaba gerektirecektir, ancak Craft Room Bundle’ların tamamlanması daha fazla zaman alırken, mali açıdan ucuzdur, ancak köprüyü Joja’dan satın almak tam tersi olacaktır.

Tüm Craft Odası Paketleri Nasıl Tamamlanır?

Köprüyü onarmak için tamamlanması gereken ve her biri kendine özgü gereksinimleri olan 6 paket var:

  • Bahar Toplayıcılık Paketi: 1 Yaban Turpu, 1 Nergis, 1 Pırasa, 1 Karahindiba ve 30 Bahar Tohumu
  • Yaz Toplayıcılık Paketi: 1 Üzüm, 1 Baharat Meyvesi, 1 Tatlı Bezelye ve 30 Yaz Tohumu
  • Sonbahar Yiyecek Toplama Paketi: 1 Ortak Mantar, 1 Yabani Erik, 1 Fındık, 1 Böğürtlen ve 30 Sonbahar Tohumu
  • Kış Toplayıcılık Paketi: 1 Kış Kökü, 1 Kristal Meyve, 1 Kar Yam, 1 Çiğdem ve 30 Kış Tohumu
  • İnşaat Paketi: 99 Ahşap (1. yığın), 99 Ahşap (2. yığın), 99 Taş, 10 Sert Ağaç ve 1 Kömür Fırını
  • Egzotik Yiyecek Arama Paketi: 1 Hindistan Cevizi, 1 Kaktüs Meyvesi, 1 Mağara Havucu, 1 Kırmızı Mantar, 1 Mor Mantar, 1 Akçaağaç Şurubu, 1 Meşe Reçinesi, 1 Çam Katranı, 1 Morel ve 5 Sonbahar Ödülü

Joja Topluluk Geliştirme Formu’ndan Köprü Nasıl Satın Alınır?

Yeterli miktarda parası olan oyuncular Joja Topluluk Geliştirme Formu’na gidebilir ve “Köprü” yükseltmesini 25.000g karşılığında satın alabilir. Bu, köprüyü onaracak ve böylece Taş Ocağı’na geçebileceksiniz.

Taş Ocağı Nerede Bulunur ve Nasıl Kullanılır?

Stardew Valley  Taş Ocağı
Stardew Valley  Taş Ocağı

Taş Ocağı, haritanın uzak kuzeydoğusunda, Dağ’ın girişini bulduğunuz yere çok yakın bir yerde bulunur. Taş Ocağı‘na ulaşmanın tek yolu, batı tarafındaki köprüden.

Taş Ocağındaki tüm düğümlerin mümkün olduğunca sık tamamen temizlenmesi önerilir, çünkü bu, kaynakların ortaya çıkması için maksimum miktarda alan yaratacak ve böylece İridyum Cevheri ve Prizmatik Parçalar gibi nadir kaynakların ortaya çıkma şansını da artıracaktır. .