PUBG Mobile Güncelleme 1.3 Yama Notları

PUBG Mobile Güncelleme 1.3 Yama Notları ;PUBG Mobile oyuncularının daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilmeleri için 9 Mart 2021 tarihi itibariyle PUBG Mobile 1.3 Yaması yayınlanacaktır. Tencent firması tarafından yapılan açıklamaya göre, “Güncelleme android cihazlarda 640MB, İOS cihazlarda ise 1.55GB depolama alanı gerektirmektedir. Güncelleme süresince oyun kapalı kalmayacaktır. Ayrıca güncellemeyi yükleyenler ile yüklemeyenler aynı takımda yer alamayacaklardır. Bu sebeple güncellemeyi cihazınıza yüklemenizi öneririz.” açıklaması yapılmıştır.

PUBG Mobile Güncelleme 1.3 Yama Notları

Güncelleme ile oyunda pubg mobile yıl dönümü kutlaması, elektronik müzik festivali ve parti temaları ön plana çıkarılacaktır. Ayrıca yüz ritmi, palyaço hileleri, yepyeni karakin haritası ve royale pass 18 gibi yenilikler de oyuncuları bekliyor olacak. Tencent tarafından yapılan PUBG Mobile 1.3 Güncellemesi açıklamalarına ise aşağıda yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

PUBG Mobile 1.3 Yama Notları
PUBG Mobile 1.3 Yama Notları

PUBG Mobile Güncelleme 1.3 Yama Notları

Oyunu 9 Mart – 14 Mart arasında güncelleyerek aşağıdakileri elde edebilirsiniz:

3.000 BP

100 AG

Sevimli Yavru Kedi – Pan (3d)

Yüz Ritim Modu (9 Mart’tan itibaren gelecek)

Erangel haritasına 100 Ritim geldi, elektronik müzik festivalinde parti başlıyor. Music Armband 3 özel yetenek veriyor. Size uygun bir beceri seçip, dağınık kasetleri toplayarak becerinizi yükseltebilir ve becerinizin yardımıyla savaş alanına hakim olabilirsiniz. Bu özel oyun modunu deneyimlemek için harita seçim ekranında Erangel’i seçmeniz gerekmektedir.

Oynanış

Spawn Island’da oyuncuların bir beceri seçmesini gerektiren bir ekran belirecek ve maç başlamadan önce oyuncuların 1: Guardian Armband, Recon Armband veya Camouflage Armband seçeneklerini seçmeleri gerekmektedir.

Oyuncular bir beceri seçtikten sonra 3 beceri kazanacaklardır. Birincisi, oyuncuya güçlü bir yetenek veren aktif bir beceridir. Diğer iki tanesi ise, oyuncuya güçlendirmeler sağlayan pasif becerilerdir. Oyuncular maça sadece temel beceriyle başlayacak olup, pasif becerilerin kilidini açmak için kaset almaları gerekmektedir.

Her maçta Erangel haritasında 3 elektronik müzik karesi doğacaktır. Bunlardan biri her zaman Spawn Adası’nda, diğer ikisi ise rastgele yerlerde ortaya çıkacaktır. Dans müziği çalan elektronik müzik festivali sizlerin keşiflerinizi beklemekte.

Kol Bandı Yetenekleri:

Koruyucu Kol Bandı:

Müzik Bariyeri – Kullanıldığında, bu beceri, mermilerden alınan hasarı azaltan yarı saydam sütun şeklinde bir bariyer oluşturan bir cihazı etkinleştirmektedir.

Müzik Dönüşümü – Bu beceri, bariyer oluşturucu için etkileşimli bir özelliği etkinleştirmektedir. Oyuncular bu özelliği bariyeri devre dışı bırakmak ve menzil içindeki müttefiklerin enerjisini kurtarmak için kullanabilmektedirler.

Pop Metal – Oyuncular ve müttefikleri bariyerin içindeyken yeniden yükleme süreleri kısalacaktır.

Recon Kol Bandı:

Sonic Scan – Bu beceriyi kullandıktan sonra, oyuncu, düşmanları taramak ve işaretlemek için bir tarama cihazını ileri atacaktır.

Encore – Oyuncular, işaretli düşmanları devirdikten sonra sağlıklarını geri kazanacaklar.

Ses Patlaması – İşaretlenmiş düşmanlar olduğunda, cephaneniz isabet alan düşmanlara zamanla hasar veren bir elektrik yükü taşıyacaktır.

Kamuflaj Kol Bandı:

Gizlilik – Bu beceriyi kullandıktan sonra, oyuncunun kıyafeti bir süre için Ghillie kıyafetine dönüşmektedir. Oyuncunun sırtındaki silahlar ve sırt çantası bu süre boyunca gizlenmektedir.

Gözetim – Yakında herhangi bir düşman varsa ekranda bir UI ipucu görünmektedir.

Kolay Nefes Alma – Oyuncu son zamanlarda herhangi bir hasar almadıysa, oyuncu yavaş yavaş sağlığına kavuşmaktadır.

Palyaçoların Oynanışı Püf Noktaları  (31 Mart’tan itibaren gelecek)

Palyaçolar Yıldönümü Kutlama Meydanı’na gelip, her yere grafiti çizebilmektedirler. Erangel’e bir Palyaço Dükkanı Aracı yerleştirildi. Oyuncular, Palyaço Fişleri toplayabilir ve bunları Palyaço Dükkan Aracı’ndaki normal savaş malzemeleri ve özel stratejik öğeler gibi öğelerle takas edebilmektedirler.

Stratejik Öğeler

Oyuncular Palyaço Jetonları toplayabilir ve bunları Palyaço Mağazası Aracındaki şu stratejik öğelerle takas edebilmektedirler. Bir sonraki Oyun Alanı, bir sonraki airdrop ve haritanın tamamındaki düşman yoğunluğu hakkında bilgi gibi.

Müzik Graffiti Duvar

Klasik Mod Erangel’de Spawn Adası’ndaki Graffiti Meydanı’nın yanında bir Müzik Grafiti Duvarı görünecektir. Oyuncular, Müzik Grafiti Duvarında sprey boyayı kullanabilir ve karelere boya püskürtüldüğünde notaların çalmasını tetikleyebilirler. Her kare aynı melodinin farklı notalarını temsil etmektedir. Birden çok notayı tetiklemek için birden çok kareyi boyayabilirsiniz.

Metro Royale: Keşfedin (9 Mart’tan itibaren gelecek)

En Yeni Bölüm

Metro Royale: Uncover, oyun güncellendikten sonra kullanılabilecektir. Sezon geleneğimiz doğrultusunda, yeni bir bölümün başında Metro Royale’deki onurunuz, sıralamalarınız ve envanteriniz sıfırlanacaktır. Yeni bölümde yeni ödüller mevcut olacaktır. AG, kalıcı bitirmeler ve diğer harika ödülleri almak için Onur biriktirmeniz gerekmektedir. Ekstra elit düşmanlar aniden savaş alanlarında belirecektir. Haritadaki yayınlara ve işaretlere dikkat etmeniz gerekir. Harika ödüller kazanmak için onları yenmelisiniz.

Metro Exodus canavarları ve Tikhar Tüfeği kaldırıldı, düşmanları daha akıllı hale getirildi ve ekipman dengeleme ayarlamaları yapıldı.

Diğer Harita İyileştirmeleri

Sürüm güncellemesinden sonra, Güç Zırhı modu her Cuma, Cumartesi ve Pazar kullanılabilecektir.

Ateşli Silah: Mosin-Nagant Keskin Nişancı Tüfeği:

Mosin-Nagant, Kar98K kadar güçlü 7,62 mm cıvata etkili bir keskin nişancı tüfeğidir. Bununla birlikte, mermileri daha hızlı gider ve daha az hasar düşüşüne sahip olur. Uzun mesafeden tek bir atışla zırhsız bir düşmanı yere serebilirsiniz.

Mosin-Nagant, Erangel ve Vikendi haritalarında ortaya çıkacak ve bazı Kar98K tüfeklerinin yerini alacaktır.

Araç – Motorlu Planör:

Motorlu Planörler artık Erangel ve Miramar’da bulunabilecektir. Bu iki haritada rastgele ortaya çıkacaktır. Motorlu Planör, pilot için bir ön koltuk ve bir yolcunun atış yapabileceği bir arka koltuktan oluşan 2 kişilik bir araçtır. Kalkış için, Motorlu Planör yeterli hız kazandıktan sonra pilotun burnunu kaldırmak için yükselme düğmesine basması gerekmektedir. Motorlu Planörün yakıt tüketimi doğrudan motor hızıyla ilgilidir. Ne kadar hızlı uçarsanız, o kadar fazla yakıt tüketirsiniz. Gaza basmadan önce Motorlu Planörün deposunu doldurmak her zaman iyi bir fikir olacaktır.

Benzer Yazılar : PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları

Temel Performans İyileştirmeleri:

Oluşturma kaybını azaltmak için düşük kaliteli cihazlar için savaş içi arazi işleme mantığı iyileştirilmiştir.

Kamera hareket ettiğinde oluşturma kaybını azaltmak için düşük kaliteli cihazlar için savaş sırasında arazi engelleyen nesnelerin seçimi iyileştirilmiştir.

Arayüz güncelleme süresini azaltmak için genel savaş içi arayüz güncelleme mantığını büyük ölçüde iyileştirilmiştir.

Bir oyuncu uçaktan atladıktan sonra düşük gecikme tetiklenir.

Oyunun daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için gökyüzü ve deniz gibi genel kaynakların işleme kaybı azaltılmıştır.

MSAA ve HDR’nin her ikisi de iOS 14.3 kullanan bir cihazda etkinleştirildiğinde oyunun çökmesine neden olan sorun çözülmüştür.

Daha fazla alan boşaltmak için nadiren kullanılan yerel kaynakların silinmesi iyileştirilmiştir.

Yarı indirilmiş bir kaynağın silinmeden önce tamamen indirilmesi gereken sorun çözülmüştür.

Güvenlik İyileştirmeleri:

Geliştirilmiş Video İnceleme dönüştürme sürecinin doğruluğu, balistik ve araçların görüntülenmesi, kullanıcıların karar vermesini kolaylaştırmak içindir.

Oyundaki şüpheli davranışları belirlemek ve filtrelemek için birkaç makine öğrenimi algoritması eklenmiştir.

Turnuvaların ve üst düzey maçların güvenliğini sağlamak için manuel inceleme ekibi üyelerinin sayısını artırmaya devam edilmiştir.

Güvenli ve istikrarlı oyun operasyonları sağlamak için oyunun DDoS saldırılarına karşı savunmasını güçlendirmeye ve savunma önlemlerinin kapsamını genişletmeye devam edilmiştir.

Temel Deneyim İyileştirmeleri:

Hızlı Hassasiyet Ayarı: Oyuncular artık Eğitim Alanlarında hassasiyeti hızlı bir şekilde ayarlamak için bir UI seçeneği açabileceklerdir.

Maçlarda Kaskları Gizle: Lobi Envanteri görüntüleme ayarlarında, oyuncuların maçlarda kaskları gizlemesine izin veren bir özellik eklenmiştir. Bu sadece kaskları oyuncunun kendi görüşünden gizlemekte, bu nedenle kasklar diğer oyuncuların görüşlerinde hala görülmektedir.

Mk14 Ses İyileştirme: Ateşleme seslerinin performansını iyileştirmek için Mk14’ün ses kaynakları güncellendi.

Kamera Eğme Düzeltmesi: Eğitim Alanları veya Cheer Park’ta dürbün açarken bazen kameranın eğilmesine neden olan sorun çözülmüştür.

Grafik Oluşturma İyileştirmeleri: Dürbün kullanıldığında, uzaktaki arazinin havada yüzmesine neden olan işleme hatası giderilmiştir. Az sayıda oyuncu tarafından bildirilen bazı sahnelerde öğelerin aniden görünmesine veya kaybolmasına neden olan sorun çözülmüştür.

Diğer Sistem İyileştirmeleri:

Yeni Başarılar

Yeni Ritim Kahramanı Başarısı: Erangel’de Yüz Ritim Çal.

Yeni Eşsiz Moda VI: 200 Eşsiz Kıyafet toplayın.

Mesaj Yöneticisi özelliği

Çoğu sistem mesajı mesaj yöneticisinde görüntülenecektir. Oyuncular, sistem mesajlarını bir bakışta net bir şekilde görüntülemek veya bildirimleri işlemek için ilgili sistem mesajı sayfasına rahatça gitmek için mesaj yöneticisini kullanabilirler.

PUBG MOBİL MÜZİK

Oyuncu Uzayında bu özelliğe giriş eklendi.

Oyuncular, şarkıları dinlemek ve Stüdyoları için arka plan müziği ayarlamak için bu özelliği kullanabilir.

PUBG MOBILE, dinlenebilecek tüm müziklerin tüm telif haklarına sahiptir.

Oyuncular, hediye koşullarını karşılayan arkadaşlarına albüm verebilirler. Arkadaşın zaten sahip olduğu albümler hediye edilemez.

Uzayda Hediye Verme İyileştirmeleri

Popülerliği artırmak için bu özelliğin kötüye kullanılmasını önlemek için Uzay’da bazı hediyeler vermeye belirli kısıtlamalar getirilmiştir.

Dinamik Graffiti

Görsel efektlere sahip ve yakın mesafeden müzik çalan yeni dinamik grafitiler güncellendi.

Royale Pass Sezon 18: YÜZ RİTİMLERİ (17 Mart’tan itibaren)

Pubg Mobile 3. Yıl Dönümü müzik teması ekranı ve ödülleri olacaktır. Oyuncular, Royale Pass’ta ilerledikçe iki kez derece ödüllerini seçebilirler. Yıldönümü partisi başladıktan sonra, bazı özel konuklar da görünecek. AUG bitişine ek olarak, oyuncular 1. ve 50. kademedeki 2 gelişmiş set arasından seçim yapabilirler. 100. kademede, Keman Müzik Seti ve gizemli bir Kar98K Sonu elde edin!

Müzikle bir macera etkinliği başlayacak. Ücretsiz rütbe ödüllerine Macera Kuponları eklendi ve oyuncular bunları etkinlik sayfasında 2 setten birini iki kez kullanmak için kullanabilirler. Macera sizi bekliyor.

RP Etkinlik Paketi etkinliği yeni sezonda başlıyor: Hızlı bir şekilde RP rütbeleri kazanmak için RP Etkinlik Paketi satın alın ve UC’nizi indirim olarak geri almak için Görev Etkinlik Puanları toplayın.

Oyuncuların deneyimlerini iyileştirmek için görevleri ve diğer içerikleri etkileyen diğer hatalar düzeltildi.

Yeni Cheer Park Teması: Yıldönümü Kutlamaları Müzik Festivali

Oyuncuların Cheer Park’ta doğdukları meydan artık bir DJ sahnesi, bir müzik arcade makinesi ve bir tekno başlatıcısı olan bir DJ elektronik müzik meydanı. Yıldönümü Kutlamaları başladıktan sonra DJ’in yeni şarkıları, klasik eski şarkıları, PUBG MOBILE tema şarkıları ve BP elektronik müzik şarkıları rastgele çalınacak.

Yakın Dövüş Silahı Görüntüleme Özelliği

Oyuncular artık Lobby’de bir ateşli silahı ve bir yakın dövüş silahını aynı anda görüntülemeyi seçebilirler. Halihazırda seçili olan silah karakter tarafından kullanılacaktır ve önceki silah karakterin sırtında olacaktır. Aşağıdaki koşullar karşılanırsa, oyuncuların Lobilerinde sergiledikleri ateşli silah ve yakın dövüş silahları Spawn Island’da kullanılabilir. Spawn Island’daki oyuncuların sahip olduğu tüm ateşli silahlar ve yakın dövüş silahları uçağa bindiklerinde kaldırılacaktır.

Lobiden getirilecek silahların koşulları:

Ateşli Silahlar: Efsanevi veya üstü bir Finish ile donatılması gerekir, ancak bu koşul, aynı zamanda getirilebilen nadir yükseltilebilir ateşli silahlar için de geçerli değildir.

Yakın dövüş silahları: Destansı veya üzeri Finish ile donatılması gerekmektedir.

 

Daha Fazla Oku : PUBG Mobile Nasıl Güncellenir?

Daha Fazla Oku : Pubg Mobile Oyuncu Engelleme Nasıl Yapılır ?