Minecraft: Mantar Nasıl Yetiştirilir? | Mushrooms

Minecraft: Mantar Nasıl Yetiştirilir? | Mushrooms , Minecraft Mantar ; Mantar Yahni veya diğer eşyaların yapımında malzeme olarak mantarlara ihtiyaç duyan Minecraft oyuncuları için, mantar çiftliğinin nasıl oluşturulacağı yazımızda açıklanmıştır.

Oyuncuların Minecraft’ta ellerine geçebilecekleri pek çok zorlu içerik türü var ve son ancak kapsamlı Minecraft güncelleme yaması 1.18 ‘den bu yana 750’den fazla istiflenebilir öğe var. Bununla birlikte, Haziran 2009’dan beri ortalıkta olan bir mantar parçası, Minecraft’ın en değerli parçalarından biri olduğunu kanıtlıyor ve değerli ürünler üretmek için yetiştirilebilir.

Deneyimsiz olanlar için, Mantarlar Minecraft’ta karanlık mağara alanlarında yetişen çeşitli mantarlardır. Genellikle kırmızı veya kahverengidir, boyutları genellikle küçükten büyüğe değişir. Bir kez bulunduğunda, Mantarlar herhangi bir oyun içi öğeyle anında çıkarılabilir, bu da daha küçük, toplanabilir bir mantar bırakmalarına neden olur. Her ne kadar Minecraft‘taki diğer bazı blokların aksine, servet herhangi bir biçimde mantarların düşme oranını etkilemez, yani en fazla iki mantar düşen devasa bir mantar bloğundan toplanabilir.

Minecraft Mantar Nasıl Yetiştirilir?

Minecraft Mantar
Minecraft Mantar

Neyse ki, gelişmiş Minecraft Redstone mekanizmalarından farklı olarak, bir mantar çiftliği inşa etmek veya mantar toplamak, oyunun daha basit görevlerinden biridir. Bununla birlikte, oyuncular mooshroom ineğini anında beş mantar elde etmek veya bir mağara sistemini çalmak için kesebilirken, oyuncuların bol miktarda kırmızı ve kahverengi mantar geliri elde etmelerini sağlayan daha fazla yetiştirilebilir yöntemler vardır.

Bununla birlikte, mantar yetiştiriciliğindeki ana tehlike, genellikle canavarların aynı alanda yumurtlamasına izin veren düşük ışıklı kapalı odalar olması gerektiğidir. Bunun yanı sıra mantarlar, Minecraft’ın geniş açık dünyasında, iyi aydınlatılmış alanlar veya şeffaf bloklar dışında her yere yerleştirilebilir. Sadece bu da değil, aynı zamanda su, kum veya ekin gibi ekstra alan gerektirmezler.

Minecraft Basit Bir Mantar Çiftliği Nasıl Yapılır?

Mantar yetiştirmek için bir çiftlik inşa etmek için bu yöntem, Minecraft çetesinin olmadığı ve madencilik gerektirmeyen bir çiftlik sağlamak için merhametli bir şekilde kapsamlı aydınlatmaya dayanır. Bu inşaata başlamak için, oyuncuların önce en az iki blok yüksekliğinde ve yatay olarak istendiği kadar geniş bir oda oluşturmaları gerekir, ancak yapının ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak daha fazla meşale gerekli olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra, oyuncuların şimdi odanın tavanına bir blok kazmaları ve gömme aydınlatma oluşturmak için bir meşale yerleştirmeleri ve mantarların büyümesine ve yayılmasına izin vermesi gerekecek. Bundan sonra, oyuncular Minecraft çetelerinin ve canavarların yumurtlama tehlikesi olmadan her altı karede bir meşaleye sahip olabilir. Şimdi, oyuncuların tek yapması gereken mantarları yere yaymak ve büyümelerini beklemek.

 

Daha Fazla Minecraft Yazısı İçin : MINECRAFT

 

Minecraft: Gizli Kapı Nasıl Yapılır? | Secret Hidden Door