Stardew Valley: Ananas Tohumu Nasıl Elde Edilir? | Pineapple Seeds

Stardew Valley: Ananas Tohumu Nasıl Elde Edilir? | Pineapple Seeds ; Ananas, Stardew Valley’de karlı bir meyve olabilir, ancak tohumlarını bulmak zordur. İşte onları nasıl alacağınız…

Stardew Valley’in Ginger Island konumu, oyunculara keşfedilecek birçok ek konum, toplanacak öğeler ve yetiştirilecek ekinler sunuyor. İkincisi arasında ananas vardır. Üretebilecekleri değerli zanaat ürünleri, yemek pişirmedeki yararları ve Caroline’dan Özel Siparişte 100 tanesinin potansiyel çağrısı göz önüne alındığında, birçok oyuncu bu tropikal meyveyi yetiştirmek için tohum arıyor.

Ananas Tohumlarını bulmak, hiçbir mağazada bulunmadığından kolay bir iş olmayabilir. Bunun yerine, oyuncu Ginger Island’ı keşfetmeli ve onları aramalıdır. Stardew Valley oyuncularının Ananas Tohumlarını ve onları nasıl yetiştireceklerini burada bulabilirsiniz.

Ananas Tohumu Nerede Bulunur?

Çoğu tohumdan farklı olarak, Ananas Tohumu para karşılığında satın alınamaz. Ancak, oyuncu Ginger Adası’nın kuzey tarafındaki Ada Tüccarı ile onlar için takas yapabilir. Bu ticaret gönderisinin kilidini açmak için 10 Altın Ceviz gerekir ve oyuncu Ada Çiftlik Evi’nin kilidini açtıktan sonra satın alınabilir.

Bu küçük kulübede, bir bluebird oyuncuya bir Magma Cap için bir Ananas Tohumu satın alma seçeneği de dahil olmak üzere belirli takaslar sunacak. Magma Caps, Volcano Dungeon’da yiyecek arayarak ve orada bulunan False Magma Cap canavarlarını öldürerek bulunabilen Ginger Island’a özgü bir mantardır.

Bazı RNG kontrollü etkileşimler ayrıca aşağıda listelenen Ananas Tohumları ile sonuçlanma şansına sahiptir:

  • Tiger Slimes, öldürüldüğünde %1.6 oranında Ananas Tohumu düşürme şansına sahiptir.
  • Volcano Dungeon’da yaşayan patlayıcı, yüksek savunmalı bir canavar olan Hot Heads, öldürüldükten sonra Pineapple Seeds düşürmek için %10 şansa sahiptir.
  • Altın Hindistan Cevizi içinde 5 Ananas Çekirdeği bulma şansı yaklaşık %14’tür. Bunlar Ginger Island’ın her yerinde bulunabilir ve oyuncular onları açması için Clint’in demirci dükkanına götürebilir.

Ananas Nasıl Yetiştirilir? Nasıl Kullanılır?

stardew valley ananas
Stardew Valley: Ananas Tohumu

Çoğu tohumdan farklı olarak, Ananas Tohumlarının açıklaması büyüme mevsimi için talimatlar içermez; bunun yerine sadece “Bunları sıcak havalarda ekin” yazıyor. Bu, yaz boyunca Stardew Valley’de veya Ginger Island‘ın tropikal sıcaklığında yıl boyunca büyüyecekleri anlamına gelir. Bu nedenle, Ada Çiftliği’nde ekim yapmak için mükemmeldirler.

Ananasların olgunlaşması (Speed-Gro’nun yardımı olmadan) on dört gün sürer ve bir kez tamamen büyüdüğünde, her yedi günde bir meyve verir. Oyuncu, ananasları olduğu gibi satabilir veya bunları şarap ve jöle gibi zanaat ürünleri oluşturmak ve satmak için kullanabilir. Ananas ürünlerinin satış fiyatları aşağıdaki gibidir:

stardew valley ananas