Minecraft: Gizli Kapı Nasıl Yapılır? | Secret Hidden Door

Minecraft: Gizli Kapı Nasıl Yapılır? | Secret Hidden Door , Minecraft Gizli Kapı Nasıl Yapılır? ; Ganimet depolamak veya çetelerden saklanmak için kendi gizli üssünü inşa etmek isteyen Minecraft oyuncuları için gizli bir kapı nasıl yapılır sorusunu cevabını yazımızda bulabilir…

Hayranlar, Minecraft topluluğundan dev Oreo çerezleri ve son zamanlarda interneti kasıp kavuran tam işlevli hesap makineleriyle oldukça dikkat çekici yapılar gördüler. Bununla birlikte, Susam Sokağı’nın kendi Kurabiye Canavarı gelecekteki bir güncellemede eklenmedikçe, devasa tatlı kekler, saldıran çetelerin veya rakiplerin üstesinden gelmek için fazla bir şey yapmayacaktır. Neyse ki, oyuncular, hayatta kalmanın çok önemli olduğu bir Minecraft PvP sunucusunda oynarken bir üsse gizli bir giriş olarak hizmet etmek için bunları inşa edebildiklerinden, gizli kapılar burada devreye giriyor.

Minecraft Gizli Kapı yapılmadan önce birkaç gerekli adımın yerine getirilmesi gerekir. Yani Minecraft oyuncuları, bu tasarımı tamamlamak için Overworld’de olmalı, çünkü nether’de var olamaz. Sadece bu da değil, Minecraft’ın en son sürümü yüklü değilse, oyuncular mümkün olduğunda bunu yapmalıdır. Başlatılmamış olanlar için, PC oyuncuları için Minecraft başlatıcısında seçenek “indirmeler ve güncellemeler” altında olmasına rağmen, konsollarda güncellemeler otomatik olarak yapılır. Bununla birlikte, Minecraft’ın 1.16’nın üzerindeki herhangi bir sürüm. Nether güncellemesi de çalışmalıdır.

Minecraft’ta Gizli Kapı İnşa Etmek İçin Hangi Malzemeler Gereklidir?

Redstone tozu, blok olarak yerleştirildiğinde gücü iletebilen bir mineral görevi gördüğü için Minecraft’ta Redstone mekanizmaları oluşturmak, oyunun diğer görevlerinin çoğundan biraz daha karmaşık hale gelebilir. Neyse ki, gizli bir kapı inşa etmek oldukça basittir ve sadece yedi tür malzeme ve 19 parça Redstone tozu gerektirir.

  • Yapışkan Piston – Sekiz (8).
  • Düğme – Bir (1).
  • Tekrarlayıcı – Bir (1).
  • Gözlemci – Bir (1).
  • Redstone Tozu – Ondokuz (19).
  • Redstone Blok – Bir (1).
  • Redstone Meşalesi – Bir (1).

Tasarım çoğunlukla bir Gözlemci kullanımıyla gerçekleştiriliyor, ancak bu bloğun dezavantajı, oyuncuların elinde bir ton kemik unu bulunan oyunculara güvenmeleridir. Bu, hayatta kalma modunda bir sorun haline gelirse, Minecraft’ın Netherworld’deki herhangi bir Soul Sand vadisi, hasat edilebilecek bol miktarda kemik bloğu sağlayacaktır.

Minecraft Gizli Kapı Nasıl Yapılır?

Envanterdeki malzemelerle, şu anda ihtiyaç duyulan tek şey, Minecraft’ın mağara duvarlarından veya uçurum kenarlarından biri gibi gizli üssün girişini inşa etmek için büyük ve karanlık bir yer. Bir alan bulunduğunda, bir kazma donatın ve duvara baş aşağı bir “L” çizin.

Oyuncular şekli oyduktan sonra, “L” nin büküm parçasını, iki boyutlu büyük bir kare oluşturmak için üst üste istiflenmiş Yapışkan Pistonlardan oluşan bir duvarla kaplayın (aşağıdaki resmin sol tarafında görülebilir). ). Şimdi, doğru görüntüyü kopyalayın ve yapının sol tarafının önüne iki piston daha yerleştirin. Ancak bunlar, önceki dört pistonun uzağa değil sağ tarafına bakmalıdır.

Minecraft inşası neredeyse bitti, Pistonların üzerinde 4×4’lük bir alan kazın. Şimdi, benzer görünümlü bir “L” şekli oluşturun ve yüzeyi, ortada bir Redstone tekrarlayıcı ile üç parça Redstone tozuyla hizalayın. Bu blok, Redstone sinyallerini tek bir durumda “kilitlemek” için “tekrarlayacak” bir tür devre olarak çalışır.

Dışarıda, gizli kapıyı açmak için bir anahtar görevi görecek olan girişin yanına bir Redstone meşalesi yerleştirin. Büyük Minecraft üssünün içine geri dönün, Redstone meşalesine doğru bir oda kazın ve meşale karşı bloğa bir Yapışkan Piston yerleştirin. Bu, Pistonu etkinleştirecek ve plakasını ileriye doğru fırlatacaktır. Şimdi, plakaya bir gözlemci ve ardından bir Redstone bloğu yapıştırın.

Son olarak, yukarıdaki Minecraft ekran görüntülerinde gösterildiği gibi, oyuncular artık orijinal Yapışkan Piston duvarına doğru bir merdiven inşa etmelidir. Bu küçük adımlar Redstone tozunu taşıyacak ve iki yapıyı birbirine bağlayacaktır.

Minecraft Gizli Kapı inşa edildiğinde, üsse erişmek isteyen oyuncuların önceden belirlenen yere bir Redstone meşalesi yerleştirmeleri gerekecek. Bunu yapmak, görünüşte normal mağara duvarının açılmasına neden olacak ve bunu kolayca Minecraft’ın en gizli üs yapılarından biri haline getirecek.

 

Daha Fazla Minecraft Yazıları Okumak İçin : MINECRAFT