Halo Infinite: El Bombası Nasıl Değiştirilir?

Halo Infinite: El Bombası Nasıl Değiştirilir? ; Halo Infinite’in başlangıcından itibaren birçok El Bombası türü mevcuttur, ancak El Bombası arasında nasıl geçiş yapılacağı açık değildir.Detayları yazımızda bulabilirsiniz…

Halo Infinite‘de seçilebilecek ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok silah var ve buna farklı el bombası türleri de dahil. Silahların ve yakın dövüş silahlarının aksine, oyuncular her tür el bombasını aynı anda alabilir, ancak her seferinde yalnızca bir tane kuşanabilir.

Bazıları kalkanları düşürmede, daha uzak mesafelere seyahat etmede veya hasar vermede daha verimli olduğundan, farklı türdeki düşmanlarla savaşırken el bombalarını değiştirmek çok önemlidir. Bu yazı, Halo Infinite‘de el bombalarının nasıl değiştirileceğini ve her birinin ne yaptığını detaylandıracaktır.

Halo Infinite’de El Bombası Nasıl Değiştirilir?

Bir kontrolör ile oynarken Halo Infinite’de el bombalarını değiştirmek için, d-pad üzerinde sola basın ve ardından, el bombası oyuncularının donatmak istediği ilgili d-pad girişini seçin. Halo Infinite: El Bombası ‘nı klavye ve fare üzerinde değiştirmek için önceki el bombasına geçmek için “N“ye, bir sonraki el bombasına geçmek için “B“ye basın. Bunlar varsayılan tuş atamalarıdır, ancak hem denetleyici hem de klavye ve fare girişleri, ayarlar menüsünden yeniden eşlenebilir.

D-pad üzerinde yukarı basmak Plazma Bombası‘na, sağa basmak Dinamo Bombası‘na, aşağı basmak Spike Bombası‘na ve sola basmak Frag Bombası‘na dönüşecek. Oyuncuların belirli bir türü biterse, otomatik olarak bir sonraki uygun türe geçerler. Bu kontrol planı senaryo oyuncuları için yeni olsa da, Halo Infinite’in bombaları çok oyunculu hayranlar için büyük bir tartışma konusu haline geldi.

Halo Infinite’de Farklı El Bombası Türleri ne işe yarıyor?

Plazma Bombası, kalkanları indirmek veya Halo Infinite‘in Chak’ Lok Boss’u gibi tek, güçlü düşmanları ortadan kaldırmak için idealdir. Düşmanlar da dahil olmak üzere atıldığı her yüzeye yapışır. Frag Grenade, aynı anda birçok düşmanı öldürmek için standart bir seçimdir. Ayrıca yuvarlanabilirler, yani oyuncular onlarla daha fazla mesafe alabilir. Diken Bombası, yüzeylere yapıştığı için Plazma Bombası’na benzer ve Dinamo Bombası, bir düşmana yakınken kalkanları ve sağlığı yavaşça boşaltır. Ayrıca araçları devre dışı bırakabilir.

Halo Infinite’de Boom Skull‘u bulmak, herhangi bir el bombasının patlama yarıçapını ikiye katlayacaktır. Bu, kampanyayı Legendary zorlukta denemek için çok kullanışlı hale getirir. Cowbell, Catch ve Bandana Skulls ayrıca Halo Infinite’deki el bombalarını da etkiler.

Master Chief’in el bombalarına karşı direncini artırmak için oyuncular Halo Infinite’de Spartan Cores bulabilir ve kalkanlarını yükseltmek için kullanabilirler. Bu, ölümcül bir patlamadan sağ çıkıp çıkmamak arasındaki fark olabilir.