Minecraft: Elytra Nasıl Elde Edilir?

Minecraft: Elytra Nasıl Elde Edilir? ; Minecraft’ta Elytra’yı ele etmek her zaman kolay değildir. Neyse ki, bu kılavuz oyunculara acısız bir şekilde nasıl elde edileceğini gösterecek.

Elytra, Minecraft’taki en büyük oyun sonu ödüllerinden biridir. Nether Güncellemesi, Netherite ekipmanı eklese bile, Elytra’nın kullanımı, onun modasının geçmesini engelledi. Dünyaların etrafında süzülmek çok eğlencelidir, ancak bunları Fireworks ile birleştirdiklerinde, oyuncuların hemen hemen serbest uçuşları olur.

Bu, onları The End gibi bir yerde gezinmek ve bir oyuncunun dünyasında devasa binaların inşası için harika bir araç haline getiriyor. Doğal olarak, bir oyun sonu öğesi olarak, gelmek oldukça zor olabilir ve nereye gideceğini ve neyi arayacağını bilmek, oyuncuların bir tanesini ele geçirmesi için çok önemlidir.

1-Ödülünüzü Talep Edin (ve Diğer Bazı Hediyeler)

Ana ödülle birlikte, gemiyi aradığınızdan emin olun, çünkü orada Enchanted Diamond teçhizatıyla dolu bir sandık olacak. Yine de hepsi bu kadar değil, çünkü geminin en ön tarafında Ender Ejderhanın Başı Elytra kadar nadir bulunan bir eşya olmalı. Bu öğe, büyük etki için bir duvara monte edilebilir veya bir kask olarak giyilebilir.

2-Bir Gemiyle Bir Son Şehir Bul

Minecraft: Elytra
Minecraft: Elytra

Oyuncuların bu kasvetli yere gelmesinin nedeni bir Bitiş Şehri bulmaktır. Bu uzun ve tuhaf yapılar, inşa etmek için harika olan oldukça güzel Purpur Bloklarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca oyuncuların gökyüzüne doğru süzülmesine neden olan mermiler atan Shulkers tarafından istila edilirler. Bu kulağa faydalı geliyor ve olabilir, ancak dikkatli olun, çünkü çok yükseğe çıkmak oyuncuların yere sert bir şekilde çarpmasına ve ölmesine neden olur.

Ancak, tüm Son Şehirler bir Elytra içermez. Emin olmak için oyuncular, Purpur’dan yapılmış bir tekne olan ve havada yüzen bir Son Gemi için Bitiş Şehri’nin tepesine bakmalıdır. Eğer varsa, Elytra’nın garantili olduğu yer orasıdır.

3-The Outer End’e Seyahat

Ejderha yenildiğinde, ortada büyük bir portal açılacak. Bu, kredileri yuvarlayacak ve oyuncuyu dünyaya geri götürecek, ancak bunu yapmayın. Bunun yerine, adanın kenarına bakın ve ortasında bir portal bulunan küçük bir ana kaya yapısı ortaya çıkacaktır.

Bu portala bir Ender İncisi atın (ÇOK dikkatli olun, eksik olması boşluğa düşmenize neden olabilir) ve oyuncular, birçok yüzen adanın Endermen ve Chorus Fruit’den başka hiçbir şeyle noktalanmadığı Outer End’e ışınlanacaklar.

4-Ender Dragon’u Yen

Minecraft: Elytra
Minecraft: Elytra

Ender Ejderhası hala hayattayken hiçbir şey elde edilemediği için The End’de savaş başlar. Ona zarar vermek oldukça basittir, ancak iyileştirmek için sütunların üzerindeki kristalleri kullanır, bu yüzden önce bunların yok edilmesi gerekir. Korumasız olanlar iyi yerleştirilmiş bir okla vurulabilir, ancak kafeste olanlar daha patlayıcı çözümler gerektirebilir.

Kristaller bir kez yok edildiğinde, oyuncular dikkatli olduğu sürece Dragon’u parçalamak oldukça kolaydır. Ortadaki Anakaya direğine indiğinde, saldırma zamanıdır, ancak çok fazla bekletmeyin, çünkü tekrar havalandığında oyuncuları uçurur.

5-Bir Kale ve Portal Bulun

Her şey hazır olduğunda, bir Nether Portal gibi inşa edilemeyecekleri için oyuncuların portalın nerede olduğunu bulmaları gerekir. Her zaman bir Kale yapısında bir yerde, duvarlarda sıkışık tüneller ve Silverfish ile dolu bir yerde tutulacaklar.

Ender’in Gözleri burada yardımcı olabilir. Bir oyuncu bir tane kullanırsa, Kale yönünde yüzer. Bunlardan birini ara sıra kullanmak, oyuncuların bulundukları yere yavaşça yerleşmelerine izin verecektir. İçeri girdiklerinde, oyuncular dolambaçlı koridorlarda gezinmeli ve sonunda portalı görmeden önce yol boyunca bir miktar hazine bulmalıdır.

6-Craft Eyes Of Ender

Minecraft: Elytra
Minecraft: Elytra

Oyuncular bir Elytra’ya yaklaşmadan önce, Bitiş boyutuna ulaşmak için gerekli malzemeleri toplamaları gerekir. Bunlardan en önemlileri, portalın açılabilmesi için portaldaki yuvalara yerleştirilmesi gereken Ender’in Gözleridir.

Oyuncuların ihtiyaç duyacağı miktar her portal için rastgeledir, ancak mümkün olan maksimum sayı 12’dir. Bunları yapmak için, oyuncuların Endermen tarafından bırakılan bir Ender İncisi ile The Blazes tarafından düşürülen Blaze Çubuklarını işleyerek elde edilen Blaze Powder ile birleştirmeleri gerekir.

 

Daha fazla Minecraft yazıları için : MINECRAFT

 

 

Minecraft: Damlataş Mağaraları Nasıl Bulunur? | Dripstone Caves