LOL’de Oynaması En Kolay 5 ADC | Leage of Legends

LOL’de Oynaması En Kolay 5 ADC | Leage of Legends  ; ADC meta şu anda tüm yıl boyunca oynanan aynı eski şampiyonlardan oluşuyor. ADC genel olarak öğrenilecek en küçük şampiyon havuzlarından birine sahiptir, ancak bu onu ustalaşması en kolay rol yapmaz.

ADC rolünü oynamaya başlarken, ADC listesindeki en kolay şampiyonlardan biri olduğu için bu 5 şampiyondan birini seçmeniz oldukça faydalı olacaktır.

LOL’de Oynaması En Kolay 5 ADC

  1. Ashe
  2. Sivir
  3. Caitlyn
  4. Ziggs
  5. Miss Fortune

Ashe

Ashe, mevcut metada mükemmel bir ADC’dir. O sadece iyi değil, aynı zamanda kolay! İlk olarak, Ashe W’si ile dalgaları kolayca temizleyebilir. W’sini aynı anda hem itmek hem de dürtmek için kullanabilir.

Post 6, Ashe’s Ultimate baskınlar kurmak, öldürmeler yapmak ve düşman baskınlarını önlemek için harika bir araçtır. Oyunun ortasında ve sonrasında pozisyon dışında olan hedefleri seçmek harika.

 

Sivir

Sivir, çeşitli nedenlerle çok iyi bir başlangıç ADC’sidir. Birincisi, Sivir Q ve W ile çok kolay bir şekilde minyon dalgalarını temizleyebilir ve son vuruşları güvenli hale getirebilir. İkinci olarak, büyü kalkanı sizi hayatta tutmada ve sizi hasar ve CC’den korumada faydalıdır.

6’dan sonra, Sivir’in öldürme baskısı, öldürme elde etmek için düşman koridoruyla arasındaki farkı kapatmak için Nihai gücünü kullanabildiği için artar. Öte yandan, Sivir’s Ultimate süper çok yönlüdür, bu yüzden onu devre dışı bırakmak için de kullanabilir.

 

Caitlyn

Caitlyn yeni başlayanlar için harika bir ADC’dir çünkü geniş bir otomatik saldırı menzili, itme gücü ve bölgeleme potansiyeline sahip güçlü bir erken oyun şampiyonudur.

Caitlyn oynamak, diğer ADC’lere inanılmaz derecede iyi geçiş yapan alt şerit hakkında birçok şey öğrenmenize izin verecektir. Örneğin, Caitlyn’in menzilini kötüye kullanmak, diğer ADC’lerin menzillerini ve öndeyken şeritte nasıl ve nerede konumlanacağını öğrenmenize yardımcı olabilir.

 

Ziggs

Ziggs, ADC, orta ve destek rollerinde oynanabilen esnek bir seçimdir. Ziggs öğrenmek için harika bir ADC’dir ve listemizdeki tek büyücüdür. Birincisi, düşmanı Q ve E ile taciz etmekte iyidir.

Ticaret duruşlarını ve Ziggs ile ne zaman ticaret yapacağınızı da öğrenebilirsiniz. Çoğu alt koridor taşıyıcısının aksine, AD değil AP olduğu için çoğu 1v1 ticareti kaybeder. Dolayısıyla saygı ve ticaret sanatını öğrenmek, bir bütün olarak gelişmenin bir yoludur.

Zigg’s muhtemelen listemizdeki en zor şampiyon çünkü diğer bazı şampiyonlara kıyasla çok fazla beceri atışı var.

 

Miss Fortune

Miss Fortune listemizdeki son şampiyon. MF harika bir başlangıç ADC’sidir çünkü biraz bağışlayıcıdır. Normal saldırıları diğer şampiyonlardan daha fazla hasar verir ve bu da son vuruşu çok daha kolay hale getirir.

Üstelik bu ek hasar sayesinde minyon dalgasını kulenize çarptığında kurmanıza gerek yok. Kule onlara çarptıktan sonra onlara vurabilir ve tüm altınları alabilirsiniz. Miss Fortune ayrıca, koridor aşamasında harika olan Q ve E ile çok fazla dürtme yapıyor.

Miss Fortune ile ilgili en büyük sorun, Ultimate’ını kanalize ederken hareketsiz durmasıdır; bu, Ultimate’ınızı yanlış zamanda kullanırsanız tehlikeli olabilir.

 

Sonuç

ADC rolü, alt koridordaki şampiyonların sayısı nedeniyle League of Legendstaki en zorlu rollerden biridir. Bu, rolü öğrenmeyi zorlaştırabilir. Başlamak için daha kolay şampiyonlar oynayarak, mekanikleriniz yerine koridordaki diğer şeylere odaklanabilirsiniz.

 

League of Legends Adc Tier Listesi – En İyi Adc Heroları