Dying Light 2: Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır?

Dying Light 2: Hızlı Seyahat Nasıl Yapılır? ; Dying Light 2’de başlangıçtan itibaren hızlı seyahat mevcut değildir, ancak kilidin nasıl ve ne zaman açılacağı yazımızda açıklanmıştır.

Kendinden önceki oyunda olduğu gibi, Dying Light 2 Stay Human, oyuncuların Far Cry gibi açık dünya oyunlarında genellikle eksik olan bir tür akıcılık ve hız ile açık dünyasını geçmelerine olanak tanır. Bu, oyunun Parkour mekaniği ve çevre ile birlikte ne kadar iyi çalıştıkları sayesindedir. Oyunda daha sonra açılan yamaç paraşütü bile Dying Light 2’de geçişi çocuk oyuncağı haline getiriyor.

Bununla birlikte, bunu akılda tutarak bile, Dying Light 2 her yönden bir adımdır, ancak klasik Assassin’s Creed serisine kıyasla dikeylik ve yoğunluk sağlayan büyük bir haritaya sahip büyük bir oyundur. Ancak bu sefer yoğun şehir, yalnızca geceleri daha ölümcül hale gelen ölümsüz yaratıklarla dolu. Bu yüzden oyunun hızlı seyahat özelliğini aktif hale getirmek ve kullanmak gündemde olacak.

Dying Light 2: Hızlı Seyahat

Hızlı Seyahatin Kilidini Açma

Dying Light 2’nin hızlı seyahat özelliğinin etkinleştirilmesi, oyuncu Downtown bölgesine ulaşana kadar açılmayacaktır. Bu, oyunun ana hikaye moduna yaklaşık 8-12 saat geçene kadar kilidin açılmayacağı anlamına gelir.

Downtown bölgesi Metro İstasyonları içerir ve bazılarının etkinleştirilmeden önce zombilerden temizlenmesi gerekir.

Dying Light 2: Hızlı Seyahat
Dying Light 2: Hızlı Seyahat

Toplamda kilidini açmak için 9 Metro İstasyonu var, ancak Holy Trinity ve Downtown Court adlı ilk iki istasyonun kilidi “Let’s Waltz” hikaye görevini tamamladıktan sonra otomatik olarak açılacak.

  • Dinamo Araba Fabrikasına giderek “Walz yapalım” görevine başlayın.
  • Yayı toplamayı unutmadan görevin hikayesini tamamlayın.
  • Görev tamamlandığında, Aiden kendini Merkez Döngüde bulacaktır.
  • Haritayı açın ve Holy Trinity ve Downtown Courtroom hızlı seyahat için hazır olacak.

İlk İstasyonun Kilidini Açma

Kilidi açılacak yedi Metro İstasyonu daha varken, bu zaman alıcı bir çaba olabilir. Bununla birlikte, mümkün olduğunca çok sayıda hızlı seyahat noktasına sahip olmak, haritayı geçmeyi çok daha kolay hale getirecektir.

Kilidini açması gereken ilk istasyon Hayward Meydanı Metrosu. Bu, Downtown Central Loop’ta bulunabilir ve haritada beyaz olarak işaretlenmiştir. Girişe bindik ve metro istasyonu temizlenmesi gereken zombilerle dolu, ancak ödüller buna değer.

İlk önce istasyonları temizlemeyi veya ilerledikçe kilidini açmayı misyon haline getirmek isteyip istemedikleri oyuncuya kalmış. Ancak, ölümsüzler çok sayıda saldırıya uğrayarak sınırlı bir alanda sorunlara neden olacağından oldukça zorlu bir mücadeleye hazır olun. Ancak Dying Light 2’nin en güçlü yönlerinden biri olan parkour ile oynanmak üzere tasarlanmış bir oyun olduğunu unutmayın. Hızlı seyahat özelliğini aşırı kullanmayın ve oyunun sırlarını kaçırmayın.

 

Daha Fazla Yazı için : REHBER