Valorant Sistem Gereksinimleri 2021 – Valorant kaç GB ?

Moba oyun dünyasında yaptığı çalışma ve yenilikler ile adını duyurmayı başaran ve League of Legends oyunu ile adından söz ettiren Riot Games, FPS oyun severler için Valorant oyununu 2019 yılında piyasaya sürmüştür. Valorant oyunu için sistem gereksinimleri de oyuncular tarafından merak edilen konudur. Valorant Sistem Gereksinimleri 2021 – Valorant kaç GB ?  bilgilerini sizler için derledik.

Valorant, Riot Games tarafınca geliştirilip, oynaması ücretsiz çok oyunculu birinci şahıs FPS oyunudur. Riot Games’in geliştirdiği bu oyun, ilk defa Ekim 2019’da Project A adıyla bizlere duyuruldu.

Valorant Sistem Gereksinimleri 2021 - Valorant kaç GB ?
Valorant Sistem Gereksinimleri 2021 – Valorant kaç GB ?

Piyasaya çok sağlam şekilde giriş yapan Valorant çoğu profesyonel oyuncular tarafından aktif bir şekilde oynanılıyor, karakterlerin ön plana çıktığı taktiksel bir rekabetçi oyunu olarak özetleyebiliriz.

Türk oyuncular tarafından tercih edilmesinin elbet önemleri sebepleri var. Bunlardan bir tanesi, bu tarz diğer rekabetçi oyunlardan daha düşük sistem gereksinimi sunması.

Diğer bir etmen Türk sunucularının olması oldu. Bizlere daha düşük ping değeri ile yüksek bağlantı kalitesi ve kesintisiz bir oyun keyfi sunmayı başarıyor.

Diğer FPS oyunlarına göre oldukça daha az sistem gereksinimine ihtiyaç duyan Valorant, özellikle taktiksel anlamda oynanabilir olması ile birlikte heyecanı ikiye katlıyor. Riot Games’in geliştirdiği oyunun clienti League of Legends ve TFT oyun clientleri üzerinden indirilmekte ve ortalama 9 GB boyuta sahip olmaktadır.

Valorant ile ilgili görsel sonucu

GB Olarak Boyutu ve Özellikleri

Farklı şampiyon ve her şampiyonun kendi yeteneklerinin yer almış olduğu FPS Valorant oyununda, insanların merak ettikleri konulardan birisi de oyunun boyut ve sistem gereksinimleri olmaktadır. En düşük Valorant sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanıyor:

Valorant Sistem Gereksinimleri 2021

– İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 (64 Bit)

– İşlemci: Intel Core i3-4150 / AMD A8- 7650K

– Bellek: 4 GB RAM

– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT730 / AMD Radeon R5 240

– Depolama: 8 GB

– DirectX11

 Valorant önerilen sistem gereksinimleri şu şekildedir:

– İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 10 (64 Bit)

– İşlemci: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200

– Bellek: 4 GB RAM

– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon R9 380

– Depolama: 8 GB

– Directx11

Valorant kaç GB ?

Valorant isimli taktiksel FPS oyununu bilgisayarınıza yüklemek için, en az 9 gb depolama alanına sahip olmanız gerekmektedir.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)